شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلاف سن در ازدواج

1. لطفا رهنماییم کنید

سلام دوستان من در ایران بودم که خانمم فوت کرد. دو تا بچه 12 و 10 ساله دارم . طبق رسوم قدیم دختر عمویم که دوست نزدیک ما ست و کاری خیری برای من بد بخت کرده باشه  با اینکه بادخترش اخلاف سنی زیاد دارم  دخترشو به من پیشنهاد کرد منهم  بشرط رضایت دخترقبول کردم . یه دفعه باخروج افغان ها از ایران اونها ( خانواده خانمم) رفتن افغانستان.  یک سال بعد من آمدم کانادا. باوجود مخالفت بعضی از اعضای خانواده خودم دوماه پیش رفتم افغانستان ولی بدلیل فوت بستگان نتونستم ازدواج کنم . قرار شد اواخر پائیز بروم برای ازدواج. همه میگن بدلیل 14 سال اختلاف سنی که دارم صددرصد دچار مشکل خواهم شد.اگر در افغانستان یا ایران بودم چه ازدواج میکرم چه بهم میخوردمشکلی نبود ولی الان فرق میکنه. شب و روز تو فکرم نمیدونم چی کار کنم . اگر این ازدواجو بهم بزنم هم دل دختره بشکنه وهم دخترعمویم ملامت شوهر هوو و دیگران چون کاراون بوده یا اینکه برم
    دلمو بزنم به دریا هرچه باداباد.

2. با سلام
    دوست عزیز ،بنظرم  تصمیم در باره این موضوع بر میگرده به آداب و سنن و فرهنگ خانواده دو طرف و صد البته به دوره زمونه ،اگه کمی به گذشته و تاریخ نیاکان ،توجه کنید میبینید اغلب اونا، اختلاف سنی بین 10 الی 15 و یا حتی 18 سال هم داشته اند ولی در زندگیشون هم اتفاق خاصی نیافتاده ! و زندگی راحتی داشته اند.
    اما از مقطع انقلاب ارتباطات (منظور از زمان بوجود آمدن و رشد وسائل ارتباط جمعی است) و به بعد ،وضع فرق میکنه چون با دنیای ارتباطات پیشرفته ای همچون تلویزیون ،سینما،ماهواره،تلفن،رایانه ،اینترنت و...  که در حیطه زندگیمون رشد کرده به طبع در اخلاق و رفتار  مردان و زنان و تلقی از خواستهای ایشان از زندگی مشترکشون تاثیر بسزائی گذاشته ،لذا باید دید همسر آینده تون با چه دید و خواسته ای از ازدواج با شما ،پا جلو میگذاره!! از طرفی باید دید تحصیلات ایشون در چه حدودیست؟؟ زیرا تحصیلات که تقریباً یکی از مواردیست که در بینش فرد به زندگی مشترک ،نقش بسزائی داره ،در تصمیم گیری اثر گذاره.
    به هر نحو خودتون باید با در نظر گرفتن تمامی خصوصیات ایشون و خودتون و همینطور فرهنگ خانواده و دید جامعه و خواسته های همسر آینده تون ،تصمیم بگیرید.
    ولی در کل اگر نظر بنده رو بخوای بهتره تفاوت سن ازدواج بین مرد و زن بین 3 تا5 سال باشه و نه زیادتر ! چون در آینده از نظر روحیات و خلق و خو و خواسته های درونی که با وجود تفاوت زیاد سن ،ابداً منطبق نیست،به مشکل بر خواهید خورد.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام آقا رضاي عزيز

همونطوري كه آقاي alyian گفتند اينكه  اگه سن زن و شوهر خيلي با هم تفاوت داشته باشه يا به قولي اين اختلاف سني مشكل ساز بشه يا نشه بيشتر بستگي داره به: اول- فرهنگ خانواده ها والبته دختر و پسر داره، دوم- سطح فرهنگي اونها وسوم- بسته به ميزان علاقه اونها به همديگه و حتي دليل ازدواج اونها هم داره.
    به طور مثال ميگم كسي كه بخواد براي فرار از موقعيت كنونيش يا تغيير اون، ازدواج كنه اختلاف سني زياد مي تونه بعدها بيشتر خودش رو نشون بده و دليل باشه براي جدايي.
    اما اگر اين ازدواج به خاطر علاقه باشه و اون سه شرطي رو هم كه اول گفتم داشته باشند اختلاف سني حتي زيادش هم تو كيفيت رابطه زن و شوهر تاثيري نداره.

ببين2 تااز برادرهاي من با كسايي ازدواج كردند كه بيشتر از 10 سال تفاوت سني رو با همسر هاشون دارند و تا به حالا كه مشكلي بابت اختلاف سنيشون نداشتند.

ميزان اختلاف سني و مشكل ساز شدن يا نشدن اون بسته به دوتا چيز داره: 1) فرهنگ- 2)علاقه مندي اونها به همديگه
    به نظر من با خود دختر صحبت كن ببن واقعا دليلش براي اينكه پذيرفته تا با شما ازدواج كنه ، چيه؟

موفق باشيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. samra

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقا رضا.منم رویا جون موافقم.علاقه خیلی مهم وگذشت.منم با همسرم 4 سال اختلاف سنی داریم اما اصلا یادمون رفته همچین مسئلهای وجود داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام دوست عزیز ، با نظر دوستان موافقم که گفتند از نظر تحصیلات باید نزدیک بود اما فرهنگ و محیطی هم که آدمها توش بزرگ میشن هم خیلی مهمه .... به هر حال امیدوارم که شاد باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. mamany

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    بنظر من فارغ از هرگونه مسائل فرهنگی و اجتماعی اختلاف 14 سال سن اصلا برای یک ازدواج موفق معقول نیست .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. از نظرات آموزنده دوستان جهان سپاس. با توجه به این نظرات و مشاورت با اشخاص دیگر تصمیم گرفتم از این ماجرا صرف نظر کنم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید