شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زندگی چیست؟

1. samra

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.من 27 سالمه و تازه 6 ماهه ازدواج کردم.همسرمو خیلی دوست دارم چون به خاطر من هر کاری کرده.با این مشکلاتمون خیلی زیاد بود اما  با کمک هم رفتیم سر خونه و زندیگیمون.راستش اون از من 4 سال کوچیکتره اما بینمون هیچ وقت این مسئله مطرح نشده .اما دیشب تو موبایلش به یک نفر اس ام اس داده بود.که مشخص بود خانم.اولش چیزیی نگفتم اما از اونجایی که خیلی دوستم داره کوچکترین تغییر  تو رفتارمو میفهمه.منم تا الان هیچی ازش پنهون نکردم هر چی بوده گفتم تا دلخوری تو دلم ازش نمونه.خلاصه بهش گفتم.اولش ناراحت شد گفت به من شک داری.بعد گفت یکی از دوستامه.اما مشخص بود دروغ میگه .من اصلا عکس العملی نشون ندادم.اما خودش راستشو گفت.گفت خواهر دوستش که البته متاهله  و مثل اینکه شوهرش بهش خیانت کرده.و یه سوالی پرسیده.اما متن اس ام اسی که اون فرستاده بود پاک شده بود و متنی که شوهر من فرستاده بود توش یه شوخی احمقانه.شاید  باور نکنید اما انگار دنیا رو سرم خراب شد.از دیشب تا حالا خیلی معذرت خواهی کرده و قسم خورده که هیچ منظوری از اس ام اسی که فرستاده نداشته.و هیچ رابطه ای نیست.اما من دیگه کلا بهش بی اعتماد شدم.نمی دونم چی کار کنم نمی خوام یه وقت از ناراحتی بلای سرش بیاد اما دلم شکسته.بگید من چی کار کنم؟

2. سلام محسن جان
    من فقط ميتونم بگم اين مشكلاتي كه الان داري بيشتر مربوط به سن كم شماست،
    آقا محسن به نظر من هر وقت پيش خودت فكر كردي كه پيش دوستات از لحاظ مالي كم داري
    به اين فكر كن خيليها هستند كه همون موقع كه شما به كمبودهاي خياليتون فكر ميكنيد گرسنه هستند،خيليها آرزوي يه ذره داشتن از جايگاه شما رو دارند خيلي از بچه هاي كوچولوي نازنازي هستند كه موقعيتي مثل شما دارند(دعواي پدر و مادر) ولي با اميد به آينده درس ميخونن تا شايد شايد به اون جايي كه الان شما هستيد برسن،هر وقت به قيافه زشتت(البته به قول خودت )خواستي فكر كني به اين فكر كن كه خيليها هستند كه خدائي با مشكل به دنيا اومدن و باز هم خدا را شاكرن!!!!!!!!!!!!!!اونوقت شما!!!!!!!!!!!اگر واقعا"بچه قانعي هستي پس نبايد به هيچ چيزي فكر كني!!نبايد غصه نداشته هات رو بخوري!!!به حرفي ميزني ايمان داشته باش....
    بنده شاكري نيستي ولي بازم ميگم از سنه كمته....
    اين بحران سني روبگذروني چند سال ديگه به اين فكرات ميخندي!!!!!!!!!
    مطمئن باش.

3. با تشکر از همه عزيزان
    اول از همه من معذرت می خوام اگه آقای aliyan احساس می کنن من قصد تفریح یا مزاح دارم
    اما حقیقت اینه که با این گفتگو ها نکات جدیدی رو درباره خودم متوجه شدم.
    فکر می کنم 2گانگي افکار مشکليه که زندگي رو براي من جهنم کرده و باعث نابودي انگيزه من شده
    .......
    .......
    برای مثال:
    من به خدا اعتقاد دارم...نه من بي اعتقادم
    من اون دخترو دوست دارم...نه اون که بدردم نمي خوره
    هيشکي منو دوست نداره....واي من چقدر دوست دارم
    من پول ندارم.....من نسبت به خيلي ها پول دارم
    من چقدر زشتم...نسبت به خيلي ها خوشگل ترم
    من چقدر بي اراده ام...اراده من مي تونه کوهو از جاش بکنه
    من خيلي بدشانس و بد بختم...واي من چقدر خوشبختم
    همين کافيه...نه بزار بيشتر گيرم بياد
    و و و و و و ..... و
    عزيزان ، من اولين روزي که اين مطلبو نوشتم گفتم که مي خوام به روانپزشک مراجعه کنم
    اما اينجا رو فرصتي براي استفاده از نظرات همه شما دوستان ديدم که مي تونه خيلي بهتر از قرصاي اون روانپزشک يا کتاباي اون روانشناس به من کمک کنه

من قصد محک زدن کسی رو ندارم.
    اگر هم فکر می کنید جور خاصی می نویسم خوب حتما می دونید که هر کسی یه سبک نگارشی داره.
    بگذریم...
    از سوء تفاهم ایجاد شده واقعا معذرت می خوام و بعد از این پست دیگه توی این سایت چیزی نمی نویسم.

اما آخرین نکته هایی که می گم:
    شايد باورتون نشه اما يه ساعت فوق العاده انرژي دارم ولي ساعت بعدش افسرده و پريشوتنم
    يه دقيقه عاشقم، يه دقيقه فارغم
    يه دقيقه خوشحال ، يه دقيقه غمگين
    بي قرارم
    ....
    بي تاب
    ....
    بي حوصله
    ...
    و پر از چرا
    چراهايي که بعضي ها بهش مي خندن اما مهمترين مسائل اين روزاي منه
    اين روزها دروغ زياد مي شنوم
    اما خدايا تنها 1 آرزو دارم
    ...
    تو دروغ نباش
    بابت راهنماييهاي خوبتون ممنون
    موفق باشيد دوستان

4. برای آقای محسن

دلتنگیهای آدمی را باد ترانه ای میخواند
    رویاهایش را آسمان پر ستاره نا دیده می گیرد
    و هر دانه برفی به اشکی نریخته می ماند...

استحقاق تو یک انسان مفید و زنده بودن. اونهایی که از کوچکیها رنج میبرن ریشه ای از بزرگی دارند.
    خودتو دوست داشته باش و با خودت مهربون باش .بزرگی های خاک گرفتتو پیدا کن تا بزرگی خدا را ببینی.
    چیزی که گم شده اونی که میتونی حسش کنی و آرزوش کنی پس هر چی می خوای باشیو فقط بخواه .
    مکاشفه یافتن نیست،،به تماشا نشستن اونچه هست رو فهمیدن،اگه شنا کنی از حقیقت رد میشی بی اونکه بفهمیش غرق شو تا به عمق بری.غرق باید شد در خواستن.
    با حقارتها یا باید درگیر شد
    یا مثل پرنده از بالا دید و از اوج پایین نیومد یا
    مثل عقاب اونقدر اوج گرفت که کوچکیها رو ندید!

واسه هیچ تصمیمی توی زندگیت دیر نیست.
    باید با خودت رو راست باشی.اول با درست راهی که انتخاب کردی.دوم زندگیت،آدم دیگری رو وارد زندگیت کردی.
    این 2 تا دغدغه تو شدن عامل کلی فرافکنی،نا امیدی....
    خودتو رها کن از حاشیه و با خودت روراست باش.ازدواج وقتی مناسبه که اول خودتو شناختی.میدونی از زندگی چی میخوای.دنبال نیمه گمشده ای برای تکاملی....
    درس خوندن هم معقوله ایست که هدفی میخواد.فکر کن اگه راهی رو شروع کردی تمومش کن.اگه موفقیت و تواناییتو توی چیز دیگه ای شکوفا میبینی.مسیرتو عوض کن.از عقلت استفاده کن.
    زمام زندگی رو خودت بگیر نه این که زندگی زمام رو از تو بگیره.
    متاسفم واسه نسل ما!!پول و بزک دوزک و.....شده همه مشغولیت.
    چرا غبطه به اینا بخوریم؟؟چرا به شعور و تفکر و تعمق و خوندن.... رقابت نکنیم؟
    لحظه ای برای دیدن
    لحظه ای برای احساس کردن
    لحظه ای برای دریافتن
    و در سایه سر شدن
    تا راه تازه دمی آسودن و شاد بودن
    زندگی اینست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید