شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بي پيريدين

1. با سلام
    من چند وقت پيش به علت فشار كاري و خستگي زياد دچار ضغف و افت فشار و ضربان نامنظم قلب شده بودم.نا گفته نماند كه پرولاپس متوسط هم دارم.براي همين به درمانگاه خوابگاه مراجعه كردم و دكتر جان كه ظاهرا يك دانشجوي ديگر را هم به خاطر تزريق اشتباه روانه بيمارستان كرده اند، لطف كردن به بنده آمپول بي پيريدين تزريق كردن كه باعث شد فشار من كاملا پايين بيايد و تمام اعضاي بدنم حتي زبانم كرخت و سست شده و از حال بروم و بعد از اينكه به اين دنيا برگشتم تا 2 ساعت هذيان گفتم و خنديدم و بالاخره به زور خوابيدم. چند روز پس از آن نيز براي مدت كمي دچار اين حالت توهم شدم.مي خواستم بدانم :
    1-اين آمپول چه كاربردي دارد؟طبق تحقيقاتي كه كرده ام براي بيماران دچار پاركينسون استفاده مي شود.
    2-آيا عوارض بدي بر روي من گذاشته است؟

"در پايان از دكتر كشيك بهداري خوابگاه دانشكده كشاورزي دانشگاه تهران كمال تشكر را دارم كه نگران ساعت خواب خودش بود (مي گفت اگه مي خواد حالت بد شه ،الان همين جا بد شه ،نري و برگردي ،من مي خوام بخوابم!) و از اينكه بنده را به اين روز انداخت ، سپاسگزارم!"

2. ailin_cool نوشته است: با سلام
    من چند وقت پيش به علت فشار كاري و خستگي زياد دچار ضغف و افت فشار و ضربان نامنظم قلب شده بودم.نا گفته نماند كه پرولاپس متوسط هم دارم.براي همين به درمانگاه خوابگاه مراجعه كردم و دكتر جان كه ظاهرا يك دانشجوي ديگر را هم به خاطر تزريق اشتباه روانه بيمارستان كرده اند، لطف كردن به بنده آمپول بي پيريدين تزريق كردن كه باعث شد فشار من كاملا پايين بيايد و تمام اعضاي بدنم حتي زبانم كرخت و سست شده و از حال بروم و بعد از اينكه به اين دنيا برگشتم تا 2 ساعت هذيان گفتم و خنديدم و بالاخره به زور خوابيدم. چند روز پس از آن نيز براي مدت كمي دچار اين حالت توهم شدم.مي خواستم بدانم :
    1-اين آمپول چه كاربردي دارد؟طبق تحقيقاتي كه كرده ام براي بيماران دچار پاركينسون استفاده مي شود.
    2-آيا عوارض بدي بر روي من گذاشته است؟

"در پايان از دكتر كشيك بهداري خوابگاه دانشكده كشاورزي دانشگاه تهران كمال تشكر را دارم كه نگران ساعت خواب خودش بود (مي گفت اگه مي خواد حالت بد شه ،الان همين جا بد شه ،نري و برگردي ،من مي خوام بخوابم!) و از اينكه بنده را به اين روز انداخت ، سپاسگزارم!"

3. شرمنده
    نمي دونم چرا پاسخ هاي من سفيد ارسال مي شن!!!
    من از مرورگر safari استفاده مي كنم.ممكنه به اين علت باشه؟
    مي خواستم بگم سؤالم سخت بود؟

4. فكر كنم وقتي ويرايشگر پيشرفته روشنه اينجوري مي شه
    بازم شرمنده

5. با سلام

من نمی دونم چرا وقتی یک دختر که بظاهر دچار افت فشار یا قند خون شده به دکتر مراجعه می کنه باید دارویی مثل بی پیردین بهش تزریق بشه ! شما دچار حرکات غیرارادی هم بودید ؟
    بخصوص که شما دچار پرولاپس هم هستید و عوارض جانبی این دارو در شما می تونه اوضاع وخیم تری ایجاد کنه
    عوارضی مثل : تاکی کاردی ( افزایش ضربان قلب ) آریتمی قلب و یا برادی کاردی ( کاهش ضربان قلب و منگی و اختلال حافظه و ...

واقعا این تجویز برای من عجیبه
    بی پیریدین اغلب بخاطر اثر آنتی دیسکینزی ( حرکات غیرارادی عضلات ) در افرادی که دچار استرسهای فوق العاده شدید هستند ( و داروهای افسردگی مصرف می کنند ) ویا بیماران پارکینسون تجویز میشه .
    البته مصرف یکبارش مشکلی ایجاد نمی کنه اما واقعا نمی دونم چرا وقتی یکنفر دچار ضعف عمومی شده باید بهش این دارو رو تزریق کنیم ! یا شما بد شرح دادی یا ایشون چیزی در شما دیدن یا اساسا دارای شجاعت خاصی در تجویز دارو و آمپول هستند !

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    مرسي از جواب خوب و كاملتون
    نه به خداااااا
    با پاي خودم رفتم، توي بغل دوستم و كشون كشون برگشتم...هيچ حركت غير ارادي هم نداشتم..ازم هم پرسيدن كه عصباني،هيجان زده يا هر چيز ديگه اي ،نشدي گفتم نه...فقط الان اومدم اينجا كه يه وقت نصفه شب مجبور نشم دوستامو از خواب بيدار كنم و اون موقع بيام.
    جالبي قضيه اينجاست كه حتي فشارم رو هم نگرفت و بعد از تزريق آمپول كه به اون حالت افتادم و "طبق پيشنهاد دوستم" فشار خونم رو اندازه گرفت!!!!
    حالا در كل چه عوارضي مي تونه داشته باشه؟!؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید