شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مرتب،دقیق و متوقع بودن

1. با سلام و عرض خداقوت
    دارای 34 سال سن و کارمند قسمت مالی هستم.
    مرتب،دقیق و زمان شناس هستم.دارای هیجان مثبت و شاید کمی زیاد هستم.دوست دارم هر چیزی به موقع و در زمان خودش انجام شود و زمان قرارهای که میگذارم برایم مهم است و از دیگران نیز توقع به موقع بودن دارم.به همه احترام میگذارم و تاوقتی دیگران مرا عصبانی نکنند بسیار آرام و مودب هستم ولی بطور کلی زود عصبانی میشوم.در سایت روانیار هم عضو هستم و همه تستهای اضطراب و استرس را بخوبی پاسخ دادم.بعضی اوقات سوزش ضعیف و مور مور شدن از قسمت زیر زانو تا مچ پا و لرزش کم دست،دارم.آیا این مساله نیاز به پیگیری دارد و اگر جواب مثبت است به چه متخصصی مراجعه کنم؟                             قبلا از همه دوستان عزیز متشکرم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست من ،منهم ،منهای قسمت آخر ،دقیقاً همانند شما هستم و تحقیقاً این مورد شما مربوط به استرس کاری و حرص خوردنهای بی حدی است که در زندگی و کارتون دارید! بهترین کار دوری از استرس،و ریلکس بودن در برخورد با قضایا ست،البته قبول دارم برای من و شما خیلی سخته ولی ناچاریم در بعضی از مواقع رعایت کنیم.در این راستا ،بنده چند مطلب رو سعی میکنم،انجام بدم که عبارتند از:
    1- تلقین اینکه همه کارها بخوبی انجام میشه زیاد نگران نباید بود.
    2- سعی میکنم کمتر با موضوعات استرس زا مواجه بشم.
    3- از نوشیدنیهای سرد مثل دوغ به وفور استفاده میکنم.
    4- غذاهای تند کمتر میخورم.
    5- از مواد غذائی چرب و پر حجم حتی المقدور اجتناب میکنم .
    6- سعی میکنم محیطی آرام در حیطه کار و زندگیم محیا کنم.
    7- سعی میکنم از گوش کردن به اخبار روز به غیر  اخبار ورزشی خودداری کنم.
    8- شریک خوب زندگی یکی از ارکان عدم استرسه .
    9- بخودم میگم هر اتفاقی که بخواد بیافته ،قطعاً میافته فقط باید سعی کرد ، بهینه باشه تا متضرر نشیم.
    و....
    در خصوص مشکلات جسمی (که من ناشی از همون استرس میدونم) پیشنهاد میکنم یک آزمایش کلی ، تحت نظر پزشک عمومی بدید و اگر به نتیجه نرسیدید ،تحت نظر  متخصص مغز و اعصاب ویزیت شید.
    در کل زیاد نگران نباشید.
    بهروز باشید.
    و....

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام alimokhtari عزيز

بايد بگم اين خيلي هم خوبه كه شما آدم منظم و دقيقي هستيد در حقيقت من فكر مي كنم نوع شغل شما هم روي رفتار شما تاثير گذار بوده اينكه كارمندي و تو بخش مالي هم كار مي كني تو منظم ومقرراتي بودن شما تاثير گذاشته .خواهر من هم دقيقا مثل شماست هم از نظر شغلي و هم رفتاري، به همين خاطر فكر مي كنم مي تونم حس شما رو درباره اينكه خيلي به زمانبندي اهميت ميديد درك كنم . اينكه ازديگران توقع داريد به قول معروف آن تايم باشند نه تنها بد نيست بلكه خيلي هم خوبه، خود من هم وقتي با كسي قراري مي گذارم به اينكه به موقع برسم اهميت ميدم و مي خوام كه طرف مقابل من هم به اين مسئله اهميت بده. در حقيقت اين يك نوع احترام گذاشتن محسوب ميشه.
    اما هميشه يك چيز خوب، خوب نيست. مي دوني يعني چي؟ يعني اينكه وسواس داشتن روي آن تايم بودن تو كشوري مثل كشور ما زياد هم خوب نيست چون به دليل مشغله هاي زياد حتي بيش از اندازه، اين سر موقع آمدن ها به تاخير مي افته و اينقدر اينكار تكرار شده كه تقريبا براي همه مردم ما شده عادت. من نمي گم اين عادته و خوبه و نميشه كاريش كرد و ... اما وقتي ما داريم تو جايي به اسم جامعه زندگي مي كنيم پس بايد به نوعي خودمون رو با اين مسايل وفق بديم حتي اگه خوشمون نياد و بايد از اين جور وسواس ها هم دوري كرد كه آخر تمام اين فشارها رو خودتونه كه باعث ميشه هر چي مي گذره عصبي تر و خسته تر بشيد.
    اين كه ميگيد آدم مودبي هستيد البته تا زماني كه ديگران عصبانيتون نكنند و... زياددليل جالبي رو براي عصبانيتتون انتخاب نكرديد. ديگران هر كاري مي تونند با خودشون بكنند اما با ما نه البته تا زماني كه ما به اونها اجازه نداديم. اگه بهت متلك پروندند، سر كارت گذاشتند و خيلي چيزهاي ديگه. تمام اين ها كارهايي كه اونها انجام دادند وشما نمي تونستيد كاري بكنيد اما اگه به خاطر كارهاي اونها(كاري به درست يا غلط بودنش ندارم) انجام دادند عصباني شدي، فرياد كشيدي، در رو به هم كوبيدي، ليوان رو شكستي و... اينجا ديگه شما هستيد كه داريد اشتباه عمل مي كنيد پس به خاطر خودتون فقط خودتون هم كه شده ياد بگيريد كه چطور مي تونيد خشمتون رو كنترل كنيد .
    ويك پيشنهاد، شما نوشته بوديد از كارهاي هيجان انگيز لذت مي بريد پس بريد سراغش و انجامش بديد نشينيد پشت ميزتون و به اين فكر كنيد كه اگه اينجا بودم اينكار رو ميكردم اگه اونجا بودم اون كار رو. بريد دنبال علايقتون وانجامش بديد.خيلي اوقات انجام كارهاي هيجان انگيز به تخليه فرد از نظر روحي و البته تغيير روحيه كمك مي كنه .
    فقط اينو بدونيد كه تو زندگي شما هيچ كس به اندازه خود شما اهميت نداره پس افراد بي اهميت رو فراموش كنيد.

با آرزوي شادي براي تمام هم ميهنانم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید