شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با سینه های شل چه کنیم؟

1. دوستی دارم حدودا 25 ساله او درحالی که 62 کیلو بوده رژیم گرفته و حالا 55 کیلو است و تمام قسمتهای بدنش ، مخصوصا سینه هایش شل شده برای رفع مشکلش چه باید بکند؟آیا او دچار مشکل هورمونی شده؟
    پیشاپیش از شما متشکرم.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  2. ورزشهایی مثل شنا، قایقرانی و بالا و پایین بردن دستها و حرکاتی که باعث تکان ماهیچه های اطراف سینه شود موثر در سفتی است.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. zahra0890 نوشته است: دوستی دارم حدودا 25 ساله او درحالی که 62 کیلو بوده رژیم گرفته و حالا 55 کیلو است و تمام قسمتهای بدنش ، مخصوصا سینه هایش شل شده برای رفع مشکلش چه باید بکند؟آیا او دچار مشکل هورمونی شده؟
    پیشاپیش از شما متشکرم.

سلام

بیشتر بافت پستان چربی و فیبروز هست . وقتی شخصی رژیم لاغری میگیره مسلما پستانها هم جزء اون قسمتهایی از بدنه که به دلیل لاغر شدن، بافت چربیش رو به تحلیل میره... پس ربطی به مشکل هورمونی نداره.

ولی به هرحال ورزش هایی که دوستمون هم بهت پیشنهاد داد، شاید بتونه در بهتر کردن این وضعیت کمک کنه.

شاد باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  4. سلام

صد در صد حرکات ورزشی.

به خصوص شنا رفتن که برای سینه فوق العادست.

5. سلام انجام حرکات پرس سینه.یکی از حرکات ورزش ایروبیک که برای تقویت عضلات قفسه سینه انجام میشه.

انجام شنا . شنای آبی نه ها Very Happy شنای هلندی برای خانوم ها توصیه میشه به شرطی که صحیح انجام بدن وگرنه به مرور باعث گودی کمر میشه.

برای شنا روی نوک پنجه های پا ایستاده کف دست یا پنجه یا تیغه یا مشت (هر کدوم که راحت تر هست) روی زمین قرار میگیره . بدن کشیده و صاف بدون هیچ خمیدگی باید باشه . فقط دست ها از آرنج خم میشه و بدن باید تا نزدیکی زمین بیاد و برگرده . این حرکت باعث تقویت عضلات کتف و بازو هم میشه . ولی بیشترین اثر روی عضلات قفسه سینه و شکم  میزاره . برای شروع روزی 15 تا حرکت تا 1 هفته و بعد میشه با توجه به قوای بدنی فرد تا 50 - 100 تا هم افزایش داد.

فقط برای روزای اول برای اینکه اسید لاکتیک تو عضلات مخصوصا شکم جمع نشه و باعث درد نشه روی زمین خوابیده و عضلات شکم رو به صورت دایره وار ماساژ بدید.

اما شنای هلندی که برای خانوم ها بیشتر توصیه کردن ( نمی دونم چرا Very Happy )به همون صورت شنای معمولی هست با این تفاوت که به جای پنجه پا روی زانو قرار میگیرید و پنجه هارو بالا نگه میدارید . از باسن تا گردن باید کاملا صاف باشه (حتما) و باز هم از ناحیه آرنج خم میشید تا نزدیکی زمین.

باید حتما احساس کشیدگی و فشار در قسمت عضلات قفسه سینه و شکم و کتف بکنید وگرنه اشتباه انجام میدید . این نرمش ها جوابشون 100 % هست اگر به طور مرتی و صحیح  انجام بشه .من که تایید میکنم  Very Happy .

در ضمن برای محکم شدن همه عضلات بدن و جلوگیری از شکم آوردن و حتی شکم آوردن بعد از زایمان انجام این چنین حرکات و به خصوص دراز و نشست خیلی تاثیر داره . به شرطی که مرتب و دائم و به موقع انجام بشه.یعنی از هر وقت شروع بشه خوبه ولی چه بهتر تا سن کمتر هست که کار سخت تر نشه.

مرسییییییییییییییییییی .

شرمنده اگه دخالت کردماااااااااااااااا Very Happy خواستم کمک کنم.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. یه حرکت:
    در حال ایستاده دستاتونو به صورت کشیده بالای سر بگیرید و به تعداد شروع کنید به نشستن و پا شدن.دستا حتما به حالت کشیده باقی باشه.
    میتونید هر روز به تعداد مشخص انجامش بدید.
    حتما نتیجه میگیرید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. 30 سال سن دارم و مدت 4 ساله سینه هام دچار فیبروکیستیک شده.که با تجویز پزشک از ویتامین ای استفاده میکنم. ایا جراحی برای لیفت سینه برام خطرناکه؟

8. ladyinred نوشته است: 30 سال سن دارم و مدت 4 ساله سینه هام دچار فیبروکیستیک شده.که با تجویز پزشک از ویتامین ای استفاده میکنم. ایا جراحی برای لیفت سینه برام خطرناکه؟

سلام
    بستگی به تعداد و اندازه و موقعیت کیست ها داره . این رو متخصص زنان می تونه تشخیص بده
    لزوما نمیشه گفت خیر شما نمی تونید جراحی کنید یا خطرناکه ! نه اینجوری نیست اما قبلش حتما باید با پزشکتون مشورت کنید
    اتفاقا شاید این جراحی رو همراه جراحی خارج کردن برخی از این کیستها انجام بدن براتون

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام.
    منم 23 سالمه و مشکل بزرگی سینه را که در خوانواده ارثی هم هست دارم.و علاقه فوق العاده زیاد به جراحی سینه دارم.

کمی تحقیق کردم و شنیدم که نوعی جراحی هست که غدد شیر دهی را بر نمی دارند.

مشکل اساسی من این است گوشت بدنم فوق الهاده زیاد شل و نرم.سینه هام هم بزرگ هست اما خیلی شلند و افتادگی شدید دارند.

علت اینکه گوشت بنم خیلی نرم و شل هست چیه؟البته ارثش را هم داریم.

با توجه به اینکه من مجردم و شاید بخواهم در آینده بچه دار بشوم آیا واقعا روشی برای جراحی که مشکلی برای شیردهی درست نکنه وجوود دارد یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و آیا روشی هست که همزمان با جراحی سینه،جراحی پلاستیکی هم انجام شود که اصلا اصلا جای عمل باقی نماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و اینکه اگر من یک بار در این سن جراحی کنم کافیست؟یا نیاز به ترمیمهای بعدی هم دارد؟؟؟؟؟

لطفا اگر کسی هم اطلاعاتی دارد راجع به چگونگی این جراحی و خطرات آن توضیح بدید!

10. سلام من 20 سالمه و سینه هام شل و نرم هستن میخواستم از کرم سفت کننده سینه استفاده کنم آیا تاثیری دارن؟ اگه آره تو چه مدت تاپیر میذاره ؟ واگه شما مارک خوبی میشناسین لطفا بهم معرفی کنید
    سوتین های جادویی چطور؟ یکم هم درباره اونا توضیح بدید مرسی

11. کسی اینجا نیست جواب منو بده؟

12. xmasmic نوشته است: سلام من 20 سالمه و سینه هام شل و نرم هستن میخواستم از کرم سفت کننده سینه استفاده کنم آیا تاثیری دارن؟ اگه آره تو چه مدت تاپیر میذاره ؟ واگه شما مارک خوبی میشناسین لطفا بهم معرفی کنید
    سوتین های جادویی چطور؟ یکم هم درباره اونا توضیح بدید مرسی

کلا کرمهایی که برای سینه مصرف میشن موقتی هستش
    سوتینهایی که فرمودید بازم موقتی هستش و کلا سوتینها فقط از افتادگی سینه جلوگیری می کنند
    بهترین کار ورزش هستش با ورزش میتونید به مقصودتون برسید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. دوستان عزیز مقاله زیر را مطالعه بفرمایید امیدوارم به پاسخ کلی خود برسید.
    شاد و پیروز
    خانمها: 3 تمرین ورزشی مخصوص سینه
    همه ی خانم ها دوست دارند سینه هایی زیبا و خوش ترکیب داشته باشند. اما اجازه بدهید قبل از شروع آموزش تمرینات، کمی از ساختمان بدن برایتان بگویم. خانم ها، خوب است بدانید که سینه های شما از چربی و بافت های چربی دار تشکیل شده است، از اینرو سایز آنها بستگی به میزان چربی دارد که در آن ذخیره می کنید که آنهم به نوبه خود بستگی به ژنتیک، وزن، سلامتی و سن شما دارد. ماهیچه هایی که در زیر سینه ها قرار گرفته اند، ماهیچه های سینه ای نامیده می شوند که برجستگی سینه ی شما از آنهاست.

اگر می خواهید بدانید که می توانید سایز سینه تان را تغییر دهید یا نه، باید به شما بگویم که خیر، نمی توانید (مگر با عمل جراحی)، اما می توانید با کار کردن روی عضلات سینه، آنها را بزرگتر، سفت تر و خوش ترکیب تر کنید.

برای این منظور سه حرکت ورزشی برای شما آماده کرده ایم که می توانید آنها را در خانه هم انجام دهید که هیچ خرجی هم برایتان نخواهد داشت و طی 6 تا 8 هفته سینه هایتان را به شکل دلخواه درخواهد آورد. این تمرینات را می توانید در 1 تا 3 ستِ 8 تا 15 تکراره، 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید

1.  پوش آپ اصلاح شده

الف) روی شکم بخوابید، زانوهایتان را خم کنید، به طوری که قوزک های پا ضربدری روی هم قرار گیرند. آرنج ها را خم کنید و کف دست ها را (در اطراف بدن و مقابل شانه ها)روی زمین قرار دهید. دست ها را صاف کرده و بدن را بلند کنید، به طوری که روی زانوها و کف دست ها تکیه داشته باشید. چانه را کمی به سمت سینه ها متمایل کنید تا پیشانی روبه روی زمین قرار گیرد. شکم را سفت کنید.

ب) آرنج ها را خم کرده و کل بدن را یکباره پایین بیاورید. آنقدر پایین نیاورید که سینه ها به زمین برخورد کند، تا جایی بدنتان را پایین بیاورید که بازوها به موازات زمین قرار گیرند. دوباره خود را بالا بکشید. آرنج ها را قفل نکنید.

2.  پِرِس وزنه

الف) به پشت روی زمین بخوابید و پاها را صاف قراردهید و در هر دست یک وزنه نگاه دارید (به جای وزنه می توانید از چیزهایی هم وزن ان هم استفاده کنید). وزنه ها را بالا ببرید به صورتیکه دست ها کاملاً بالای شانه هایتان قرار گیرند و کف دست ها پشت به شما باشد. شکم را داخل بکشانید. چانه را هم به سم سینه ها متمایل کنید.

ب) وزنه ها را پایین آورده و کمی در اطراف قرار دهید تا جاییکه آرنج ها کمی زمین را لمس کند. وزنه ها را دوباره بالا برده و مراقب باشید که آرنج ها در این حالت قفل نشود. شانه ها نیز نباید به هیچ وجه از روی زمین بلند شود.

3.  پرواز دست ها به پایین

الف) روی زمین بخوابید به صورتیکه سر، گردن و پشتتان روی چندین بالش بزرگ قرار گیرند. در هر دست یک وزنه قرار داده و وزنه ها را مستقیماً بالای سینه ببرید، به صورتی که کف دست ها روبه روی هم قرار گیرند. باز هم چانه به سمت سینه ها متمایل باشد به صورتیکه گردن با سایر ستون فقرات در یک راستا قرار گیرد. پشتتان هم نه خمیده شود و نه خیلی صاف باشد.

ب) دست ها را از هم باز کنید به صورتیکه آرنج ها روی زمین قرار گیرند، وزنه ها را نیز آنقدر پایین بیاورید که آرنج ها به زمین برخورد کند. دوباره وزنه ها را بالا ببرید و حرکت را از نو آغاز کنید.

منبع:
    www.mardoman.com

تاپیک های زیر را مطالعه بفرمایید:
    چه ورزشی برای سینه خوب است ؟

کوچکی سینه

تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید