شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استرس و اضطراب و درگیر بودن شدید فکر موقع خواب = بی خوابی . کمک

1. با سلام
    من پسري هستم ۲۲ ساله و مجرد و الان ۲ ماهي هست براي كار به دبي آمده ام.من يه مشكل دارم اونم اينه كه  موقع خواب دچار فكر و خيال ميشم و افكارم خيلي پريشون هست موقع خواب و بخاطر همين اصلا خواب خوبي ندارم و از خواب و رفتن به رختخواب استرس ميگيرم طوري كه دچار طپش قلب ميشم و تا صبح خوابم نميبره ٠الان طوري هست كه همش با خودم ميگم كه شب خوابم نميبر ه و  .... من سر کار هستم و باید ساعت ۷:۳۰ بيدار بشم واسه همين شب  فكر ميكنم كه اگه تا صبح خوابم نبره چي? اگه صبح نتونم برم سر كار چي و از اين جور فكرها ميكنم . دیگه  خسته شدم از بيخوابي و استرس و  فكر و خيالاتي كه موقع خواب دارم واسه همين ميخوام كارم رو ول كنم برم ايران  شايد بهتر شدم٠ هر كاري ميكنم كه نسبت به اين موضوع بيخيال باشم و بهش فكر نكنم نميشه ٠ ۱ ماه پيش رفتم پيش روانپزشك و بهم دارو داد و خوردم و تقريبا حالم بهتر شده بود ولي الان داروهام تموم شده و ديگه دوست ندارم دارو درماني بشم و ميخوام روان درماني بشم و از شما خواهش ميكنم كمكم كنيد كه چه كار كنم?    اگه توضیحات دیگه ای هم مونده و ندادم بگید تا بگم.    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. من فكر ميكنم استرس و يا بي خوابي كه داري  بيشتر به خاطر اينه كه خارج از مملكت خودتي و ترس از تنهائي و يا ترس از برخورد كردن با مشكلات تو رو دچار استرس كرده.بالاخره هيچ كجاي دنيا وطن آدم نميشه.كار خوبي كردي كه دارو درماني نميكني چون هيچ اثري جز اينكه وابسته بشي بهشون نداره.شرايطت رو نميدونم كه پيشنهاد بدم برگردي، جز اينكه بگم به خدا توكل كن.راهكاراي بهترو دوستان نشونت ميدن.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلام
    دوست عزیز اگر واقعیتشو بخوای بعضی کارها به هزینه اش نمی ارزه! اگر با مراجعه به متخصص ،مشکلت حل نشد عقل حکم میکنه برگردی چون انسان طول عمرش(بلا نسبت شما) کوتاهه و به اینهمه اذیت و خودآزری نمی ارزه!!  البته نمیگم به این سرعت برگردی ،و معتقدم اصولاً هر کاری سختیه خودشو داره که با صبر و ممارست ،میشه به اون عادت کرد ولی منظورم اینه که نباید این تحمل ،باعث بیماری فرد بشه و بهتر بگم باید کارهابر اساس آستانه تحمل هر فرد تعریف بشه.
    حال بر اساس وضعیت خودتت و با مشاوره باخانواده ،بدون عجله ،تصمیم پخته ای بگیرید.
    موفق باشید.

4. سلام

ممنون از جوابهاي مفيدتون ٠ راستش من خودم هم نظرم اينه كه برگردم ايران  پيش خانواده ام و فعلا قيد اينجا رو بزنم ولي من از حرفهاي اطرافيانم ميترسم كه حتما ميگن كه من كاري نيستم و تنبل هستم و تن به كار نميدم و ٠٠٠٠ در حالي كه نميدونن مشكل من چيه ٠
    اگه میشه راه حلهای مفید که برای آرامش و از بین بردن استرس و افکارهای پریشون و ... رو معرفی کنید ممنون میشم . البته به غیر از دارو درمانی . آخه من اصلا از دارو درمانی خوشم نمیاد و فقط میخوام روان درمانی بشم

با تشکر

5. سلام
    اگه استرس و اضطراب فقط موقع خواب مياد سراغتون و مدام نگران اين هستيد كه اگه خوابتون نبره چي ميشه و ....به ايران هم كه برگردين با اين تلقينها و افكاري  كه دارين باز مشكلتون حل نميشه. درسته كه شرايط ميتونه استرس رو زياد كنه. ولي به نظرم بيشتر دارين به خودتون تلقين ميكنيد.

به اضافه اينكه پيدا كردن ومشغول كار شدن در ايران هم ميتونه اضطراب زا باشه.
    از همين الان هم كه نگران حرف ديگران هستين ،ديگه بدتر

شما دبي هم ميتونين يك برنامه مناسب براي زندگيتون داشته باشين

ورزش كردن صبحگاهي كه ميتونه رو روحيه اتون تاثير مثبت بگذاره

توجه كردن به برنامه غذاييتون ،چون كمبود بعضي ويتامينها ميتونه تحمل افراد رو در برابر شرايط استرس زا كم كنه

پيدا كردن چند تا دوست يا همكار خوب كه از بين هموطنهاتون باشن.

از فرصت استفاده كنيدو برين جاهاي ديدني دبي رو ببينيد. وقتي بخشي از درآمدتون رو صرف تفريح و شادي خودتون كنيد هم انگيزه پيدا ميكنيد به كارتون ادامه بدين.هم اينكه تفريح سالم ميتونه اضطرابهاتون رو كاهش بده.

وقتي به رختخواب برين كه كاملا احساس خواب الودگي و خستگي مي كنيد.
    اگه به رختخواب رفتين ولي خوابتون نبرد از رختخواب بيرون بياين و يه كاري انجام بدين.مثلا پياده روي يا مطالعه .

وقتي تو رختخواب هستين تلوزيون تماشا نكيند و كتاب هم نخونين .
    اتاق خوبتون رو طوري مرتب كنيد كه آرامش بخش باشه.
    روي خواب و احساس خواب الودگيتون تمركز نكنيد. هر چه بيشتر نگران خواب نرفتنتون باشين بيشتر با مشكل مواجه ميشين.
    ارادتون رو تقويت كنيد. نه براي خواب رفتن بلكه براي مبارزه با مشكلات.
    موفق باشين

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. با سلام
    دوست عزيز من نمي دونم شرايط ايجاد شده براي شما مربوط به دوري از وطنه ، شغل جديدتونه ، افرادي كه تو محيط كار باهاشون ارتباط داريد و يا هرچيز ديگه اي كه ممكنه دخيل باشه.... و يا ممكنه مجموع اينها باشه
    در هر صورت بايد اول اينو رو براي خودتون مشخص كنيد كه علت چيه؟ چي چيز باعث اضطراب و نگراني شماست ؟
    بي خوابي شما صد در صد نشأت گرفته از اضطرابتونه .
    من خودم به شخصه تجربه اي در اين زمينه داشتم ، جوري كه باعوض شدن محيط كارم تمام فكرو ذكرم شده بود كارم و چون تجربه اي در اون محيط نداشتم و تمام مسئوليت اون كار با بار مالي زياد روي دوشم بود و از طرفي اطرافيانم تو اون محيط زياد آدم هاي خوبي نبودن همه اينا دست به دست هم داده بود كه شديدا ذهنم درگير باشه جوري كه تمام خانواده پي به مشكلم بردن .
    تنها راه اينه كه مشكلتون رو حل كنيد حالا دليلش هرچيزي مي تونه باشه ، يا بايد با مسئله كنار بيايد و هضمش كنيد (سازش با محيط و اطرافيان كه نيازمند گذشت زمان و اندوختن تجربست)
    يا اينكه به شرايط قبلي تون برگرديد .
    بايد ببينيد كدوم عمليه؟

7. با سلام ممنون از جوابهای مفیدتون
    راستش همونطور که دوست خوبمون Mosafer_Bahar گفتن من همش موقع خواب به خودم تلقین میکنم که خوابم نمیبره و همه فکر و ذکرم درگیر اینه که اگه خوابم نبره چی؟
    دیگه خودم هم از این وضعیت خیلی خسته شدم  ولی از دارو درمانی متنفرم  و میدونم که عوارض خوبی نداره واسه همین تحمل میکنم
    از شما خواهش میکنم کمک کنید و بگید که چه کارهایی بکنم که بتونم نسبت به خواب بی خیال باشم و به روال زندگی عادیم برگردم.
    هر جا صحبت از خواب و استرس میشه فورا یاد خودم میافتم که منم همچین مشکلی دارم و ...
    اگه کسی شبیه مشکل منو داشته بیاد کمک کنه و بگه چه جوری از شر این فکر و خیال خواب راحت بشم ممنون میشم.
    من موقع خواب به خاطر درگیر بودن شدید فکرم دچار استرس و بعدش هم طپش قلب میشم و الان چند روزی هست دچار اسهال شدم و فکر میکنم به خاطر همین استرسهایی هست که دارم.
    اینجا وقتی میرم واسه تفریح حالم خیلی بهتر میشه ولی متاسفانه همین که میخوام برم تو رختخواب دچار فکر و خیال میشم و استرس میگیرم که خوابم نمیبره و....
    خواهش میکنم بیشتر کمکم کنید
    با تشکر

8. سلام
    آره بی خوابی خیلی بده من خودم هم این مشکل روداشتم و پیشنهاد من اینه که دورکعت نماز بخوانی وبعد با خیال آسوده وبه چیزی جز خواب فکر نکنی انشاله خوابت می گیره
    با توکل به خدا

9. آخه مشکل من اینه که میخوام به خواب فکر نکنم . مشکل من اینه که فقط به خواب فکر میکنم اگه به چیزه دیگه ای فکر میکردم که خیلی خوب بود و میتونستم کم کم از فکرش بیرون بیام و خوابم بگیره ولی مشکل من اینه که به خود خواب فکر میکنم و همش با خودم فکر میکنم که خوابم نمیبره

10. با سلام ممنون از جوابهای مفیدتون
    راستش همونطور که دوست خوبمون Mosafer_Bahar گفتن من همش موقع خواب به خودم تلقین میکنم که خوابم نمیبره و همه فکر و ذکرم درگیر اینه که اگه خوابم نبره چی؟
    دیگه خودم هم از این وضعیت خیلی خسته شدم  ولی از دارو درمانی متنفرم  و میدونم که عوارض خوبی نداره واسه همین تحمل میکنم
    از شما خواهش میکنم کمک کنید و بگید که چه کارهایی بکنم که بتونم نسبت به خواب بی خیال باشم و به روال زندگی عادیم برگردم.
    هر جا صحبت از خواب و استرس میشه فورا یاد خودم میافتم که منم همچین مشکلی دارم و ...
    اگه کسی شبیه مشکل منو داشته بیاد کمک کنه و بگه چه جوری از شر این فکر و خیال خواب راحت بشم ممنون میشم.
    من موقع خواب به خاطر درگیر بودن شدید فکرم دچار استرس و بعدش هم طپش قلب میشم و الان چند روزی هست دچار اسهال شدم و فکر میکنم به خاطر همین استرسهایی هست که دارم.
    اینجا وقتی میرم واسه تفریح حالم خیلی بهتر میشه ولی متاسفانه همین که میخوام برم تو رختخواب دچار فکر و خیال میشم و استرس میگیرم که خوابم نمیبره و....
    خواهش میکنم بیشتر کمکم کنید
    با تشکر

11. سلام دوست عزیز
    من هم وقتهایی که امتحان دارم بی خوابی به سراغم می یاد و تا 2 یا 3 شب هم نمی تونم بخوابم و همش نگران که صبح زود چی بیدار میشم؟ جواب اره بیدار میشم اما همش سرم طول روز درد می گیره و خسته بی حال میشم. اما من تو یه مقاله خوندم که ورزش کرد بخصوص ایروبیک که حرکات هارمونیک داره به کاهش استرس کمک می کنه و درطول انجام ورزش مغز مادهای رو ترشح می کنه که باعث کاهش استرس میشه و اتصالات مغز رو محکم می کنه. تو اون مقاله یکی دیگه از راه های کاهش استرس حمایت گرفتن از سوی دیگران رو توصیه کرده بود به عنوان مثال با یکی که شنونده خوبیه و به شما این حس رو میده که درکتون می کنه صحیت کنید در مورد هرچی که نگرانش هستید صحبت کنید تا ارامش بگیرید. در اخر توصیه شده بود به موسیقی های مدیتیشن به هنگام خواب گوش کنید و در حین گوش کردن ذهن رو از هر فکری عاری کنید. و یواش یواش خوابتون می گیره. تونید هر سه روش رو باهم امتحان کنید. امیدوارم که مشکلتون حل بشه.

12. سلام

ممنون از پاسخ مفیدتون راستش خودم هم تو فکرم که برم دنبال ورزش (مثلا شب ها1 ساعتی برم پیاده روی و و دو و حرکات کششی) که حالا حتما عملیش میکنم.واقعا به نظر من بدترین چیز استرس و اظطراب و به دنبالش بی خوابی و ... هست برای انسان . فقط چند تا سوال اونم اییه که ورزش ایروبیک چیه دقیقا؟ و موسیقیهای میدیتیشن چیه؟

13. سلام دوست عزیز
    اگر بری باشگاه ورزشی و بگی می خوام برای ورزش ایروبیک ثبت نام کنم. راهنماییت میکنن اگر تو همین سایت هم به تبلیغ هاش نگاهی کنی می بینی که داره تبلیغ می کنه می تونی  باهاشون  تماس بگیر و سوال کنی. و در مورد موسیقی که گفتم مدی تی شن meditation نوعی موسیقی هست که از صداهای طبیعت برگرفته شده و موسقی بدون اوازه هست  و نوازندگان بزرگی هستن که این سبک رو می نواختن و می نوازند که Chopin ,yani ,   Mozart چند تا از نوازندگان معروفش هستن شما باز بری تو فروشگاه های موسیقی و بگی موسیقی می دی تیشن می خوام بهت می دن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید