شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش موی ارثی و ...

1. با عرض سلام
    من پسری 23 ساله و مجرد هستم از حدود 6 الی 7 سال پیش ریزش موی شدیدی دارم که تا کنون هم ادامه دارد. همان موقع به دو پزشک مراجعه کردم که هر دو ریزش را ارثی تشخیص دادن و داروی  فیناستراید 1 میلی  را به مدت سه سال  و سولفات روی  را به مدت 5 سال  تجویز کردن در ای مدت در  ریزش هیچ تغیری ایجاد نشد  (به طور میانگین من در هفته دو یا سه با ر حمام میروم که در هر بار سه بار موهایم را با شامپو میشورم که هر سه بار دستم پر از مو میشود)  ولی موهایم  کم پشت نشده بود که پزشک به هم گفت مشکلی نداره چون به همان اندازه که میریزه به همان اندازه هم  جایش در می آید بعد از سه سال فینستراید 1 میلی را که روزی 1 عدد میخوردم قطع کردم ولی چون شنیدم  که  سولفات روی خیلی مفید و برای همه خوب است هر روز یک عدد  بعضی اوقات یک روز در میان  و  گاهی یکی دو هفته  نمیخوردم  و استراحت میدادم .
    حدود  سه ماه نیم  پیش متوجه شدم موهای صورتم  در بیش از 15 الی 20 نقطه در حال ریختن است به پزشک مراجعه کردم  که  مو خوره تشخیص داده و دو آمپول به فاصله دو هفته زیر پوستم تزریق کردن  حال ریزش قطع شده ولی در همانجاها و به همان اندازه ای که ریخته بود فرو رفتگی های سفید رنگی ظاهر شده که کاملا متمایز از رنگ  پوست است و مو هم در نیاورده اکنون با نظر پزشک یک هفته است قرص  پردنیزولون 5  را روزی 4 عدد که هر هفته تعداد آن  کمتر میشود را مصرف میکنم . برای رفع مشکل صورتم چه باید بکنم ؟
    از حدود دو ماه پیش نیز موهام از قسمت جلوی پیشانی شروع به تاس شدن  کرد که پزشکی شامپوی آلپسین کافیین    C 1  و تونیک آلپسین کافیین  و  سولفات روی  را داد. خودم هم یک  فیناستراید 5 میلی  را  گرفتم  ودر هر 12 ساعت نصف قرص را میخورم (چون در اطلاعات دارویی خواندم که چند میلی از دارو دفع میشود و اثر آن 8 ساعت است. لطفا بگویید با وضع من طریقه مصرف مورد نیاز من چگونه است ؟ آیا باید هر هشت ساعت بخورم آن هم بدون نصف کردن ؟ )  که همچنان  این دارو ها را  مصرف میکنم . به پزشک دیگری مراجعه کردم که او داروهای ویتامین E  روزی یک عدد  و امگا 3.6.9  روزی یک عدد  و فیفول  یک شب در میان  و آمپول  B12 , B COMPLEX  را با تزریق یک هفته در میان را به آن اضا فه کرد علت را هم ارثی تشخیص دادن  اکنون تغییری که ایجاد نشده هیچ ناحیه به اندازه  دو سه سانتی تقریبا  نخ نخ شده  همچنان در حال  وسعت پیدا کردن به سمت دو طرف سرم است  و به طرف پشت سرم در حال کم پشت شدن است. در ضمن پدر وعموهام نیز تاس هستن ولی دایی هام فقط موهاشون تقریبا کم پشته.  میخواهم بدانم  چه باید برای متوقف شدن ریزش و رشد مجدد آن انجام دهم؟  شنیدم آمپول هایی هستن که بعد از حمام روی سر میریزن که در تبلیغات ماهواره  آمپول زد ریزش موی PLACENTA  که ایتالییایی است دیدم  این آمپول یا این دست آمپولها چگونه هستن ؟ نیازی به مصرف آن دارم ؟  در کل میخواهم  باتمام این توضیحات بهترین راه را برایم توضیح دهید. آیا دارو های دیگری تجویز میکنید ؟ داروی دیگری به این داروها اضافه میکنید؟ یا همین ها رو کافی میدونین ؟ و خیلی از آیا های دیگر.
    میدونم خیلی  طولانی نوشتم ولی خواهش میکنم  جواب رو کامل و بدون مختصر گویی به هم بدهید  خیلی برام مهم  در حدی که حاضرم عضوهایی از بدنم رو از دست بدهم ولی سرم تاس نشود.

2. سلام

می دونی
    مورتن مظاهری ( دامت شبخیزاته ) در مورد ریزش مو همیشه می گفت : پروپشیا بخور . روگین بزن و دوست دختر بگیر !! مشکلت حل میشه .
    راستش ما مدتها به این فرمایش می خندیدم اما بعد از سالها به این نتیجه رسیدیم بنده خدا راست میگه
    در این دنیای فانی تنها و تنها دو دارو جهت درمان ریزش مو تایید FDA رو دارند که یکیش ماینوکسیدیل یا همون روگین هست و دیگری پروپشیا ( یا همون فین پشیا ) و البته خیر دنیا و آخرت در مصرف توام این دو هست .
    قضیه دوست دختر هم در واقع داشتن آرامش روحی هست و نه چیز دیگه .
    توصیه اکید من به تو اینه که
    آرامشت رو حفظ کنی ( یعنی چی حاضر قسمتی از اعضای بدنم رو بدم که موهام نریزه ؟ خب موهاتو بده اگه اینجوریه !! نخواستم جای دیگه رو بگم ... )
    بعدشم این رو بدون که بغیر از ماینوکسیدیل و پروپشیا الباقی داروها و مکمل ها یا کمک جزئی و جانبی به قضیه می کنند یا صرفا فریب تبلیغاتی هستند .
    تو اگر پروپشیا رو بطور منظم استفاده کنی تقریبا امکان نداره تا زیر 35 سالگی طاس بشی و بعد از اون هم ایشالا انقدر سرت شلوغه و گرفتار زندگی شدی ( به معنی خوبش البته ) که دیگه همه زندگی رو در داشتن موهای پرپشت نخواهی دید و حساسیتت کم و کمتر شده

در نهایت بنظر من خودت رو گرفتار تبلیغات نکن . چون 1001 ترکیب شیمیایی و بظاهر گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو هست . بخصوص به هرچیزی که در تلوزیون های لس آنجلسی تبلیغ میشه به دیده تردید بنگر ( شاعرانه شد ) علی الخصوص هرچی شبخیز تبلیغ می کنه شک نکن چیز بنجلیه و در حد همون " دی تو دی " هست . پس وقت و پولت رو هدر نده
    می تونی از زینک پلاس یا شامپوی مناسب موهات ( همون C1 هم خوبه ) استفاده کنی . اما فکر نکن اینا معجزه می کنن و در مصرفشون زیاده روی هم نکن
    من جای تو باشم مخمر آبجو رو میذارم توی برنامه ام . ترکیبات ویتامین ب هم برای پوست و مو خوب هستند هم ترکیبات بی خطری هستند هم برای اعصاب مفیدند

خلاصه
    آرامش + ماینوکسیدیل + پروپشیا + تغذیه سالم و خواب کافی = نهایت کاری که می تونی بکنی
    بنظر من به تنهایی با همون پروپشیا هم می تونی موهات رو حفظ کنی
    موفق باشی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. آها راستی یادم رفت بگم

ببین دوست من فیناستراید 5 میلی گرم قرص روکش داره
    شما وقتی تقسیمش می کنی روکشش رو از بین می بری
    اونوقت در سیستم جذب و تاثیرش اخلال بوجود میاد
    اگر مشکل مالی نداری پروپشیا بگیر ( فیناستراید 1 میلی گرم روکش دار )
    اگر در حد پروپشیا نداری ولی می تونی ماهی حدودا 8 تومن بدی برو فین پشیا بگیر ( هندیه )
    اگر نه همین فیناستراید 1 میلی گرم روکشدار ایرانی رو با 1200 تومن تهیه کن
    در نهایت از فکر تقسیم کردن قرص 5 میلی گرم و مصرف روزانه بیش از 1 میلی گرم فیناستراید بیا بیرون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    خیلی منون از دلگرمیتان
    به قول ما رشتیا خیلی مرداکی
    مخصوصا از اون قطسمتی که گفتین تا 35 سالگی موهام نمیریزه
    ولی چند سوال
    1- در مورد صورتم چیزی نگفتید.
    2- من تازه متوجه شدم که واریکوسل دارم ، دکتر گفته باید عمل کنم در تست اسپرم هم مشخص شده که از این نظر هم مشکل دارم چند درصد احتمال خوب شدن مشکل اسپرم بعد از عمل واریکوسل هستش ؟

5. mehran64 نوشته است: سلام
    خیلی منون از دلگرمیتان
    به قول ما رشتیا خیلی مرداکی
    مخصوصا از اون قطسمتی که گفتین تا 35 سالگی موهام نمیریزه
    ولی چند سوال
    1- در مورد صورتم چیزی نگفتید.
    2- من تازه متوجه شدم که واریکوسل دارم ، دکتر گفته باید عمل کنم در تست اسپرم هم مشخص شده که از این نظر هم مشکل دارم چند درصد احتمال خوب شدن مشکل اسپرم بعد از عمل واریکوسل هستش ؟

سلام

1- در مورد ریش معمولا اگر مشکل عصبی و قارچی وجود نداشته باشه - که باید بررسی بشه حتما - دیدم که از ماینوکسیدیل 2% برای تحریک رشد موهای صورت استفاده می کنند .

2- این سوال رو بهتر بود در تاپیک مجزایی بپرسی اما معمولا اغلب کسانی که واریکوسل دارند مشکلاتی هم در تعداد و کیفیت اسپرم دارند و اغلب هم بعد از جراحی در حد خیلی مطلوبی مشکلشون حل میشه . اگر نگران ناباروری هستی بنظرم نگرانیت بی مورده

شیمی قوربان برم تیان تیان

6. سلام
    برای ریزش موهام دو بار آزمایش تیرویید دادم کدر بار اول در تاریخ  2-11-87  از حد نرمال 0.3 تا 6.2 آزمایش من 6.2 بود یعنی در حد سقف آن حد ودر تاریخ 26-11-87 از حد 0.3 تا 5 مال من 8.3 بود حال به نظر شما آیا این زیادی بالاست ؟ آیا میتواند دلیل ریزش موهام باشد ؟ چه چیزی را پیشنهاد میکنید ؟
    دیروز برای اطمینان بیشتر پیش دکتر ارولوژیست دیگری رفتم با نگاه کردن به دو تست semen گفت تعداد اسپرمت خوبه ولی حرکت اسپرمت کند است منظور از این حرف چیست ؟  و  بیضه را نیز معاینه کرد و با کمال تعجب بر خلاف دکتر قبلی حرفی از واریکوسل و عمل نزد وتنها 60 عدد قرص کارنیتین به هم داد وگفت بعد از اتمام قرص دوباره تستت را تکرار کن دلیل این دو اختلاف نظر چیست ؟ این قرص کارش چیست ؟

7. mehran64 نوشته است: سلام
    برای ریزش موهام دو بار آزمایش تیرویید دادم کدر بار اول در تاریخ  2-11-87  از حد نرمال 0.3 تا 6.2 آزمایش من 6.2 بود یعنی در حد سقف آن حد ودر تاریخ 26-11-87 از حد 0.3 تا 5 مال من 8.3 بود حال به نظر شما آیا این زیادی بالاست ؟ آیا میتواند دلیل ریزش موهام باشد ؟ چه چیزی را پیشنهاد میکنید ؟
    دیروز برای اطمینان بیشتر پیش دکتر ارولوژیست دیگری رفتم با نگاه کردن به دو تست semen گفت تعداد اسپرمت خوبه ولی حرکت اسپرمت کند است منظور از این حرف چیست ؟  و  بیضه را نیز معاینه کرد و با کمال تعجب بر خلاف دکتر قبلی حرفی از واریکوسل و عمل نزد وتنها 60 عدد قرص کارنیتین به هم داد وگفت بعد از اتمام قرص دوباره تستت را تکرار کن دلیل این دو اختلاف نظر چیست ؟ این قرص کارش چیست ؟

سلام،
    در مورد آزمایش تیروئید باید نوع آزمایش را مشخثص کنید ولی به هر صورت اختلال کارکرد تیروئید می تواند باعث شکنندگی مو شود.
    در مورد کارنیتین در مطالعاتی نشان داده شده که برای افرادی که اختلال کبفیت اسپرم دارند، مفید است.

8. با سلام فراوان.لطفا تا حد ممکن کمکم کنید.دو ماه پیش به علت مصرف تعداد زیادی انتی بیوتیک ریزش مویم شدید شده و به صورت منتشر در امده و با اینکه دو ماه است دارو هارو قطع کرده ام ولی هنوز بهبود نیافته ام. الان فقط فین پشیا و ماینو کسیدیل استفاده میکنم. هفته قبل در ماه رمضان حدود 7 ساعت پس از سحری ازمایش خون دادم(fbs=101  t4=936  t3=1.9  testesteron=1.6  tsh=1) هیچ علایمی هم ندارم فقط در ماه رمضان صبح ها کمی اسهال تیره رنگ داشتم و دارای استرس فراوانی هم هستم.

9. سلام
    من مدتی است که خیلی ریزش مو دارم به حدی که دست می کشم به موهام ریخته میشن مدتی پیش از گلت برای صاف کردن موهام استفاده کردم ممکنه به همون دلیل باشه راهنمایی کنید لطفا
    باتشکر

10. ronaldo2002 نوشته است: با سلام فراوان.لطفا تا حد ممکن کمکم کنید.دو ماه پیش به علت مصرف تعداد زیادی انتی بیوتیک ریزش مویم شدید شده و به صورت منتشر در امده و با اینکه دو ماه است دارو هارو قطع کرده ام ولی هنوز بهبود نیافته ام. الان فقط فین پشیا و ماینو کسیدیل استفاده میکنم. هفته قبل در ماه رمضان حدود 7 ساعت پس از سحری ازمایش خون دادم(fbs=101  t4=936  t3=1.9  testesteron=1.6  tsh=1) هیچ علایمی هم ندارم فقط در ماه رمضان صبح ها کمی اسهال تیره رنگ داشتم و دارای استرس فراوانی هم هستم.

سلام

اعداد رو درست نوشتید ؟
    1.9 ؟ 936 ؟ اگر اینها درست باشه اونوقت شما احتمالا مشکل تیروئید دارید . ضمن اینکه اگر آقا باشید ، تستوسترون شما هم کمتر از نرمال باید باشه
    خلاصه مشکل هورمونی دارید که ممکنه همه اش ریشه در تیروئید داشته باشه و احتمالا ریزش موی شمام به همین دلیله

به متخصص غدد و همچنین پوست و مو مراجعه کنید

11. zz1367 نوشته است: سلام
    من مدتی است که خیلی ریزش مو دارم به حدی که دست می کشم به موهام ریخته میشن مدتی پیش از گلت برای صاف کردن موهام استفاده کردم ممکنه به همون دلیل باشه راهنمایی کنید لطفا
    باتشکر

سلام

خانمها وقتی ریزش مو دارند ابتدای امر باید به متخصص زنان رجوع کنند تا درباره کیست و مشکلات هورمونی مثل پرولاکتین بالا و همچنین فقر آهن ، مورد بررسی قرار بگیرند
    تا علت ریزش مو مشخص نباشه هرگونه درمانی بی حاصل و غیرمسئولانه هست
    در کنار همه اینها
    گلت می تونه باعث بروز مشکلات شما باشه البته بیشتر از طریق شکستگی مو

12. سلام
    ممنون از جوابتون یعنی رنگ ، مش و...روی ریزش وشکستگی یاسفیدی مو تاثیر داره ؟

13. zz1367 نوشته است: سلام
    ممنون از جوابتون یعنی رنگ ، مش و...روی ریزش وشکستگی یاسفیدی مو تاثیر داره ؟

طبیعتا بله
    البته روی سفیدی فکر نمی کنم اما روی ریزش و بخصوص شکستگی موها و خرد شدنشون بله

پست قبلیم رو دوباره کامل بخونید . علل اصلی چیزهای دیگری هستند

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید