شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش و درد ادرار کمک!!!

1. با سلام
    من جوانی هستم 21 ساله و مشکلم در مورد سوزش و دردی هست که موقع ادرار دارم و الان 1 سال و اندی هست که اینجوری هست و بعضی وقتها بهتر میشد و بعضی وقتها بدتر.
    تا اینکه الان 2 ماهی هست که اومدم دبی و چند وقت پیش رفتم دکتر متخصص کلیه و مجاری ادرار و دکتر هم بهم آزمایش ادرار داد که جوابش رو پایین گذاشتم.
    بعد که جواب رو بردم به دکتر نشون دادم گفت که تو آزمایش مشکلی نداری و چند بار سوال کرد که با کسی رابطه جنسی هم داشتم که منم گفتم نه.ولی چیزی نگفتم که الان 7 سالی هست عادت استمنا
    دارم و الان 1 ماهی هست که ترک کردم.
    بعد دکتر گفت که چیزیت نیست و 3 نمونه قرص و کپسول که نام هاشون رو پایین گذاشتم بهم داد و گفت برو.
    حالا میخوام بدونم پس سوزش ادرار به خاطر چی هست آیا ربطی به استمنا و ترک اون داره؟
    وقتی که زیاد آب میخورم و مثانه ام پر هست و ادرار میکنم سوزش ندارم. وقتی آب معدنی میخورم دیگه موقع ادرار اصلا سوزش ندارم و ادرارم هم سفید هست. الان چند روزه دارم آب معدنی میخورم سوزش ادرارم از بین رفته . آیا ربطی به آب داره؟
    چند روز پیش که ادرار کردم واسه اولین بار 1 قطره خون موقعی که ادرارم تموم شد دیدم که یک کمی غلیظ هم بود شبیه منی . فقط همون یه قطره واسه اولین و اخرین بار دیدم
    الان نمیدونم چی کار کنم اون دارو ها رو بخورم یا نه؟
    آخه تا الان نخوردم. جواب آزمایشم از نظر شما چه طوره؟
    آخه من به دکترهایی که تو دبی هستن اصلا اعتماد ندارم و از شما خواهش میکنم کمکم کنید
    این موضوع خیلی نگرانم کرده و میخوام کارم رو ول کنم برم ایران .
    با تشکر

3 نمونه قرص و کپسولی که بهم دکتر بهم داده اینها هستن
    1:Ciprofloxacin 500     
    2:Ibuprofen 200       
    3:Doxycycline 100

اینم جواب آزمایش ادرارم هست

URINALYSIS
    -----------
    -----------

Macroscopic:

------------------------------
    Color             : Yellow
    Appearance        : Clear
    pH                :  6.5
    Specific Gravity  :  1.020
    Albumin           :  Trace
    Glucose           :  Negative
    Acetone           :  Negative
    Hemoglobin        :  Negative
    Bilirubin         :  Negative
    Urobilinogen      :  Negative
    Nitrite           :  Negative

Microscopic:

R.B.C./h.p.f      :  1-2
    W.B.C./h.p.f      :  2-3
    Ep Cells/h.p.f    :  4-6
    Bacteria          :  Negative
    Mucus             :  Moderate

Microbiology
    -------------

Urine Culture

Origin of Specimen    :   Urine
    --------------------------------
    King Of Organisms     :   No Growth

2. سلام عزيزم ؛

اگه فقط به خاطر اين موضوع هست كه مي خواي كارتو ول كني و بياي تهران.... پيشنهاد مي كنم اين كار رو نكني ....

آدم تو موقعيتهاي مختلف مشكلات گوناگوني بر سر راهش قرار مي گيره اگه قرار باشه براي رفع يه مشكل جايگاه و امتيازات ديگمونو از دست بديم.... مطمئناً اون مشكل رو حل نكرديم و فقط موقتاً از كنارش رد شديم.....

يكي از دوستاي من علوم آزمايشگاهي خونده .... جواب آزمايش شما رو براش ارسال كردم و گفت:
    مقداري آلبومين تو ادارار شما ديده شده كه احتمالاً به خاطر وجود باكتريهاي غير هوا زي هستش .

همه آيتم هاي آزمايش نرمال هست به جز قسمت ميكروسكوپيك
    كه حد و  نرم اونها بايد 0 تا 1 باشه كه مال شما بيشتر هستش و نشون دهنده عفونته.

مهمترين داروي شما همون قرص خري هست كه براي از بين بردن عفونته بقيه قرصها براي كاهش درد و  جلوگيري از رشد باكتري ها هستند.

پيشنهاد مي كنم در اولين فرصت شروع به مصرف داروها تون بكنين.
    من هميشه تو سايت گفتم كه ماهي رو هروقت از آب بگيري تازه است و جلوي ضرر رو از هر كجا بگيري منفعته

شما هم كار بسيار شايسته اي كردي كه به فكر ترك اين عمل افتادي ولي فكر نميكنم مشكلي كه داري ربطي به استمناء داشته باشه... كليه هاي شما يه كوچولو عفونت كرده
    بيشتر مراقب خودتون باشيد.

بازم بابت اراده اي كه ( براي ترك امين عمل )خرج كردي بهت تبريك ميگم.
    موفق باشي

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. آيا فقط سوزش ادرار داري؟؟ يا مثانه و پهلوهات(كليه ها) هم درد ميگيره؟؟؟ خلاصه با تفاسيري بالا طبق گفته دوستمون عفونت داري... و بنظرم قرص هاي تجويز شده مناسبند كه در اين زمينه آقاي دكتر نظر قطعي رو ميدن....نگران نباش... نياز نيست كارت رو ول كني درباره آب آشاميدني دقت كن هميشه آب سالم رو بنوشي و سعي كن مايعات زياد بخوري خوردن دلستر هم بهت كمك ميكنه..

قرصات رو بخور انشالله كه زود خوب ميشي....

4. با سلام ممنون از جوابهای مفیدتون

انشالا از امروز شروع میکنم به خوردن داروها . من فقط سوزش ادرار دارم ودردی تو پهلوهام و مثانه ام به اون صورت احساس نمیکنم  . راستش چند وقته که یه خورده دچار مشکلات روحی شدم و فکرم خیلی درگیره و هر روز به یه چیزی گیر میدم که الان چند وقته به سوزش ادرارم گیر دادم خودم هم از این وضعیت خسته شدم. یه چند ماهی هست موقع خواب استرس شدید میگیرم احتمال داره سوزش ادرار به خاطر استرس و اظطراب باشه؟؟؟

5. hooman2009 نوشته است: با سلام ممنون از جوابهای مفیدتون

انشالا از امروز شروع میکنم به خوردن داروها . من فقط سوزش ادرار دارم ودردی تو پهلوهام و مثانه ام به اون صورت احساس نمیکنم . راستش چند وقته که یه خورده دچار مشکلات روحی شدم و فکرم خیلی درگیره و هر روز به یه چیزی گیر میدم که الان چند وقته به سوزش ادرارم گیر دادم خودم هم از این وضعیت خسته شدم. یه چند ماهی هست موقع خواب استرس شدید میگیرم

احتمال داره سوزش ادرار به خاطر استرس و اظطراب باشه؟؟؟

حقيقتش رو بخواهيد تا جايي كه من ميدونم استرس و فشار عصبي و اضطراب باعث تكرر ادرار و يا كمي بي اختياري ادرار ميشه...

حالا سوزش رو دقيقا نميدونم ..... خود من ادم هميشه مضطرب و نگراني هستم و دچار مشكلاتي كه نام بردم شده ام بايد سعي كرد كه آرامش داشت و به خودتون مسلط باشيد انشالله كه مشكلي نداريد و زود خوب ميشيد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید