شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قرمزی چشم به همراه درد

1. با سلام به همگی و تشکر از سایت خوبتون
    میخواستم بدونم قرمزی چشم همراه با درد ممکنه به چشم آسیب بزنه؟؛آخه من هر چند وقت یکبار که پا کامپیوتر میشینم حتی 5 دقیقه چشمام بشدت قرمز میشه(تشت خون)و بسیار هم درد میگیره به طوریکه حتما باید چشمامو 1دقیقه ببندم البته همیشه اینطوری نیست(بعضی اوقات)لازم به ذکره چشمایه من بسیار قویه.و آیا میشه این علایمو برای همیشه از بین برد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

اون قرمزی احتمالا بدلیل خشکی و یا خستگی چشم هست و هرکدومش باشه می تونه به مرور به چشمها آسیب بزنه . کاری که شما می کنی ( اگر به چشم پزشک مراجعه نمی کنی ) اینه که

موقع کار با کامپیوتر بصورت ارادی پلک بزنی و از خیره شده به صفحه مانیتور بپرهیزی
    سعی کنی ارتفاع مانیتور کمی پایین تر از خط دید افقیت باشه بصورتی که وقتی به مانیتور نگاه می کنی پلکها رو لازم نباشه بالا بکشی
    هر چند وقت یکبار نگاهت رو از مانیتور برداری به نقطه ای دورتر 5 الی 10 ثانیه نگاه کنی
    اگر احساس می کنی چشمات بیش از حد خشک هستند از اشک مصنوعی یکبار در روز استفاده کنی

نکته : قرمزی چشم اگر دائمی باشد می تواند بعلت التهاب و عفونت رخ داده باشد که نیاز به پیگیری دارد و از طرفی قرمزی چشم در هنگام مطالعه و کار دقیق ( مثل دقت کردن به مانیتور ) می تونه از علائم ضعیف شدن آن باشد . اگر از سلامت چمشتون مطمئنید که هیچی ولی اگر همینجوری می گید که خیلی قویه ! بهتره به چشم پزشک مراجعه کنید . بخصوص اینکه می فرمایید حتی با 5 دقیقه کار کردن هم چشمتون قرمز میشه ! ممکنه بعلت ضعیف شدن چشم و یا مشکلی در غدد اشکی باشد .

3. منم اینجوری میشم بعضی اوقات ولی همش بخاطر خستگی چشمامه چون بعد از استراحت خوب میشه . برای همین باید مراقبت از چشمامونو موقع کار با کامپیوتر بیشتر کنیم

4. سلام بچه ها من پریشب میخواستم برم عروسی خواستم خط چشم بگیرم دیدم سرش بازه زیاد حساس نشدم  یه دو ساعتی که گذشت چشام خارش گرفت منم رفتم خط چشمو پاک کردم صبح که از خواب پا شدم چشام ورم کرده بود خیلی زیاد الانم که دوروز میگذره همونچوریه پماد استریل چشم هم زدم ولی بد تر شد تمام دور چشمم قرمزه پلکم ورم کرده میخواره هم شما میگین چیکار کنم پوست پلکم ه خیلی نازک شده روش چروک افتاده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید