شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کوچکتر شدن یکی از بیضه ها

1. Brayan

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من  2  3  روزی میشه متوجه شدم اندازه بیضه سمت چپم کمی از سمت راستی بزرگتر شده، آخه من 2 ماه پیش سونوگرافی مثانه و بیضه ها رو انجام دادم و همه چیز خوب و نرمال بود و بیضه هام دقیقا هم اندازه بودن. اما حالا متوجه شدم سمت چپی کمی کوچکتر شده

1- آیا این طبیعیه یا دچار بیماری شدم؟
    2- آیا این تغییر اندازه ممکنه مقطعی باشه و دوباره درست بشه؟
    هر نکتهای که فکر می کنید مفید باشرو بهم بگید لطفا چون ذهنمو خیلی مشغول کرده

در ضمن من مدت یکی دو ماهی میشه که وقتی تو خواب میخوام جنب بشم قبلش متوجه می شم و در 50% موارد جلوی خودمو می گیرم یعنی قبل جنب شدن از خواب بیدار میشم که جنب نشم،
    3- آیا این جلوگیری می تون باعث این تغییر اندازه بشه؟
    چون این مدت زیاد تر از قبل جنب میشم (3  4  روزی یکبار) ممکنه که این تغییر اندازه بخاطر جنب شدن زیادم باشه؟
    ازتون ممنونم
    از آقای دکتر صادقی هم صمیمانه خواهش می کنم جواب سوالای منو بدن
    ممنونم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلا م خدا قوت.
    آقای دکتر زمانی که من (20ساله) بیضه هایم رالمس می کنم متوجه می شوم که بیضه ی سمت چپم نسبت به راست کوچکتر است به علاوه بیضه راستم داخل یک غشاءی تقریبا سفت است درحالی که بیضه ی چپی دارای این غشاء نیست ولوله های داخلی به راحتی حس می شوند وموقع انزال بیضه ی چپی به اندازهی راستی سفت نمی شود وتخلیه منی درآن موقع کم فشار وبا حجم کمی است لذا می خواستم بدانم آیا بیضه ی چپ در این مشکل(کمی منی) دخیل است یا نه ؟
             با تشکر فراوان از مساعدت شما

3. electorhos نوشته است: سلا م خدا قوت.
    آقای دکتر زمانی که من (20ساله) بیضه هایم رالمس می کنم متوجه می شوم که بیضه ی سمت چپم نسبت به راست کوچکتر است به علاوه بیضه راستم داخل یک غشاءی تقریبا سفت است درحالی که بیضه ی چپی دارای این غشاء نیست ولوله های داخلی به راحتی حس می شوند وموقع انزال بیضه ی چپی به اندازهی راستی سفت نمی شود وتخلیه منی درآن موقع کم فشار وبا حجم کمی است لذا می خواستم بدانم آیا بیضه ی چپ در این مشکل(کمی منی) دخیل است یا نه ؟
             با تشکر فراوان از مساعدت شما

سلام

با شرحی که دادید . شما باید به متخصص اورولوژ ( کلیه مجاری ادرار ) مراجعه کنید تا ایشون سونوگرافی براتون بنویسن و مورد بررسی قرار بگیرید

فکر نمی کنم مشکلی در مورد منی داشته باشید . فقط کمی مصرف مایعات رو بالا ببرید ولی بلحاظ وضعیت بیضه ها باید به متخصص مراجعه کنید

4. Brayan نوشته است: با سلام
    من  2  3  روزی میشه متوجه شدم اندازه بیضه سمت چپم کمی از سمت راستی بزرگتر شده، آخه من 2 ماه پیش سونوگرافی مثانه و بیضه ها رو انجام دادم و همه چیز خوب و نرمال بود و بیضه هام دقیقا هم اندازه بودن. اما حالا متوجه شدم سمت چپی کمی کوچکتر شده

1- آیا این طبیعیه یا دچار بیماری شدم؟
    2- آیا این تغییر اندازه ممکنه مقطعی باشه و دوباره درست بشه؟
    هر نکتهای که فکر می کنید مفید باشرو بهم بگید لطفا چون ذهنمو خیلی مشغول کرده

در ضمن من مدت یکی دو ماهی میشه که وقتی تو خواب میخوام جنب بشم قبلش متوجه می شم و در 50% موارد جلوی خودمو می گیرم یعنی قبل جنب شدن از خواب بیدار میشم که جنب نشم،
    3- آیا این جلوگیری می تون باعث این تغییر اندازه بشه؟
    چون این مدت زیاد تر از قبل جنب میشم (3  4  روزی یکبار) ممکنه که این تغییر اندازه بخاطر جنب شدن زیادم باشه؟
    ازتون ممنونم
    از آقای دکتر صادقی هم صمیمانه خواهش می کنم جواب سوالای منو بدن
    ممنونم

سلام

بدون معاینه بالینی نمیشه نظر خاصی داد
    اندکی تفاوت سایز بین همه اعضای دوتایی ! بدن طبیعیه اما باید دید که شما از چه تفاوتی صحبت می کنید
    بخصوص وقتی این تغییرات بتازگی رخ داده بهتره مجدد توسط متخصص اورولوژ مورد ارزیابی قرار بگیرید . گاهی در بیماریهایی مثل واریکوسل ( که وقتی 2 ماه پیش سونوگرافی هیچی نشون نداده بعیده امروز دچارش باشی ) چنین تفاوتی بین بیضه ها حس می شود . مگر اینکه سونوگرافی بد انجام شده باشه یا پزشک در تفسیر سونو بد عمل کرده باشه ( که اینا هم احتمالش بالا نیست )
    خود جنب شدن هم هیچ ربطی به بیضه نداره و اتفاقا نشانه سلامت جنسی شماست
    در مورد جلوگیری از خروج منی هم ، بهتره اینکار رو نکنی . اینکار می تونه روی سلامتت تاثیر بذاره

اگر تفاوت بیضه ها آشکار هست و قبلا نبوده و دچار وسواس هم نشدی
    پس به  اورولوژ مراجعه کن

5. Brayan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقای Sami28
    با تشکر از راهنمائیتون
    آره سونوگرافی کردن همه چیز طبیعیو نرمال بود
    شما درست کفتید، فکر می کنم وسواس بیش از حد بود. ممنون

6. Brayan