شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد سينه ها

1. با سلام:
    22 سال دارم و مجرد هستم.مدتي است كه دچار درد سينه شديدي شده ام البته  از اينكه ربطي به دوره قاعدگي ام ندارد اطمينان دارم.
    اين درد به اندازه اي است كه حتي شبها هم در خواب گاهي از درد بيدار ميشوم.
    قابل ذكر است كه احساس سنگيني شديدي در آنها دارم و همچنين خيلي سفت شده اند.اگر امكان دارد نظر خود را بيان كنيد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. samaneh_1 نوشته است: با سلام:
    22 سال دارم و مجرد هستم.مدتي است كه دچار درد سينه شديدي شده ام البته  از اينكه ربطي به دوره قاعدگي ام ندارد اطمينان دارم.
    اين درد به اندازه اي است كه حتي شبها هم در خواب گاهي از درد بيدار ميشوم.
    قابل ذكر است كه احساس سنگيني شديدي در آنها دارم و همچنين خيلي سفت شده اند.اگر امكان دارد نظر خود را بيان كنيد.

سلام،
    احتمالا منظورتان از سینه، پستانها می باشد. در پزشکی درد سینه به Chest Pain یا درد در قفسه سینه اطلاق می شود.
    تغییرات هورمونی می تواند عامل این علایم باشد و به نظر من بعید است که مشکل حادی وجود داشته باشد، ولی اگر درد به حدی شدید است که شما را از خواب بیدار می کند بهتر است برای معاینه به پزشک زنان مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام.طاعات همه دوستان قبول.
    ميدونم كه اين پست ماله خيلي وقت پيشه اما منم دقيقا همين مشكل برام پيش اومده كه به قاعدگي ربطي نداره با اين تفاوت كه شب ها بيدارم نميكنه.اما خيلي دردش شديده اگه اتفاقي به جايي برخورد كنه واقا غير قابل تحمل ميشه.خيلي نگرانم كرده.
    اينم اضافه كنم كه من سينه هاي كوچكي دارم و الان متورم شده و بزرگ تر به نظر مياد.
    سوالم اينه كه تغييرات هورموني در دختران هم اتفاق ميافته؟اگه جواب مثبته علتش چيه؟اگه بخوام از نظر هورموني چك بشم بايد به متخصص غدد مراجه كنم يا دكتر ديگه؟ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. golijoon77 نوشته است: سلام.طاعات همه دوستان قبول.
    ميدونم كه اين پست ماله خيلي وقت پيشه اما منم دقيقا همين مشكل برام پيش اومده كه به قاعدگي ربطي نداره با اين تفاوت كه شب ها بيدارم نميكنه.اما خيلي دردش شديده اگه اتفاقي به جايي برخورد كنه واقا غير قابل تحمل ميشه.خيلي نگرانم كرده.
    اينم اضافه كنم كه من سينه هاي كوچكي دارم و الان متورم شده و بزرگ تر به نظر مياد.
    سوالم اينه كه تغييرات هورموني در دختران هم اتفاق ميافته؟اگه جواب مثبته علتش چيه؟اگه بخوام از نظر هورموني چك بشم بايد به متخصص غدد مراجه كنم يا دكتر ديگه؟ممنون

سلام

بیشترین عامل متورم و دردناک شدن پستان (اگر مشکل خاصی در میون نباشه) همین تغییرات هورمونی هست . و برای دخترها هم پیش میاد. به استرس و شرایط روحی و تحریکات جنسی و شرایط تغییر آب و هوا مثل مسافرت و .... هم بستگی داره، یعنی خیلی از عوامل هستن که باعث بهم خوردن بالانس هورمونی بدن میشه.
    ممکنه یکماه درگیرش باشی. ولی در اکثر مواقع حتی اگر یکماه این مشکل رو داشته باشی با پریود شدن حل میشه.
    نگفتی چند وقته این مشکل رو داری؟... اگر چندماه هست که این مشکل رو داری میتونی برای اینکه خیالت راحت تر بشه که مشکل دیگه ای در میون نیست به متخصص زنان و حتی متخصص غدد مراجعه کنی. اگر به متخصص داخلی هم مراجعه کنی در صورت نیاز به متخصص مربوطه ارجاعت میده.

شاد باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. سلام.درد سينه هام بعد از پريودي برطرف شد اما الان دوباره شروع شده با اينكه حدود 15 روز به پريود بعدي زمان هست.اگر تغييرات هورموني بوجود آمده چرا سيكل قاعدگي مختل نشده؟
    بجز مشكلات هورموني احتمال چه بيماري ديگري هست؟ ممنون

6. golijoon77 نوشته است: سلام.درد سينه هام بعد از پريودي برطرف شد اما الان دوباره شروع شده با اينكه حدود 15 روز به پريود بعدي زمان هست.اگر تغييرات هورموني بوجود آمده چرا سيكل قاعدگي مختل نشده؟
    بجز مشكلات هورموني احتمال چه بيماري ديگري هست؟ ممنون

سلام،
    مورد شایع همانی است که در بالا ذکر شد و معمولا با تغییرات هورمونی قاعدگی مرتبط است، و لزوما تغییر به معنی نامنظم شدن نیست. با این حال اگر احساس می کنید که درد به تغییرات سیکل قاعدگی مرتبط نیست بذای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید