شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترک عادتی همیشگی

1. سلام
    من 16 سال دارم از بچگی به خوردن ناخن هایم عادت کردم.
    این عادت دیگه کلافه ام کرده.
    لطفا برای ترک این عادت کمکم کنید.
    با تشکر

2. امیر جان من فکر میکنم که استرس باعث اینکار میشه معمولا باخوردن ناخن یا کندن پوست انگشت یا کندن پوست لبها. یا می تونه ناراحتی باشه  بهر حال میتونی کمی فلفل به ناخنهات بزنی فلفل تندتند انشا ال... بتونی ترک کنی یا دستکش دستت کن .

موفق باشی

رود باش مرداب شدن قشنگه

3. aghaAMIRjoon نوشته است: سلام
    من 16 سال دارم از بچگی به خوردن ناخن هایم عادت کردم.
    این عادت دیگه کلافه ام کرده.
    لطفا برای ترک این عادت کمکم کنید.
    با تشکر

سلام

بهترین راه بلند کردن ناخن هست.البته با رعایت بهداشت ناخن!
    معمولا ناخن از یک حدی که بلندتر بشه دیگه شخص رغبتی به جویدن نداره.

راه دیگه که خیلی بهت کمک میکنه.... لاک های خارجی هست که در داروخونه ها به همین منظور میتونی پیدا کنی. این لاک به بی رنگه مثل برق ناخن و تلخ مزه هست. برای جلوگیری از ناخن جویدن ساختارش تلخ و البته بی ضرره. متاسفانه اسمش رو الان یادم نمیاد. ولی بری داروخونه راهنماییت میکنن. قیمتش هم حدود 5 هزار تومنه.

شاد باشید.

4. جویدن ناخن و یک راه حل تازه  
    آیا ناخنهای شما از شدن جویده شدن رشته رشته شده یا از شدت کوتاه شدن به سادگی زخمی و خون آلود میشود؟

جویدن ناخن چیزی بیش از یک عادت بد است. پزشکان میگویند که این کار یکی از رایجترین نشانه های اضطراب یا ناهنجاریهای وسواس گونه به خصوص در نوجوانان و کودکان سنین دبستان است و میتواند به از شکل افتادگی عضو و عفونتهای جدی منجر شود.

آلن ریموند ون آبه (Alain-Raymond van Abbe) یکی از توسعه دهندگان سابق صنعت آرایش و بهداشت، تعداد جوندگان ناخن در سراسر جهان به بیش از 600 میلیون نفر میرسد. او متوجه شد که جویدن ناخن به قدری رواج دارد که میتوان تنها برای درمان همین مشکل، کار تجاری بزرگی راه اندازی کرد.

او میگوید :" تنها در 4 هفته جویدن ناخن متوقف خواهد شد- برای همیشه متوقف خواهد شد."

تحقیقات نشان میدهند که حدود 45% نوجوانان ناخنهای خود را میجوند. در زمانی که این افراد به سنین اولیه جوانی رسیده و مبارزه یا کنار آمدن با تنشها و اضطراب خود را می آموزند و یا از این رفتار خود ویرانگرانه به شدت شرمنده میشوند، این رقم به حدود 20% کاهش میابد.

افرادی که بی اراده به جویدن ناخن میپردازند، در مجامع عمومی کوشش میکنند تا با قرار دادن دست در پشت یا در جیب، تا جای ممکن دستهای خود را از دید دیگران پنهان کنند.آنها از شکل ناخنها و دستهای خود خجالت میکشند، احساس افسردگی داشته و از تماسهای اجتماعی اجتناب میکنند. به گفته ون آبه مراجعان او طوری از این عادت رنج برده و آنرا نوعی رفتار ننگ آور میدانند که هیچ یک برای مصاحبه یا تهیه عکس داوطلب نمیشوند.

طق محاسبات وی، تنها در هلند 2 میلیون نفر به طور مزمن و شدید از این مشکل رنج میبرند و این تعدا برای مشغول نگهداشتن و سوددهی تشکیلات او کافی به نظر میرسد. ون آبه برای هر دوره درمان 670 دلار دریافت میکند. او که از نظر حرفه ای بیشتراز آنکه پزشک باشد، یک بازاریاب و تاجر است، خود را حلال مشکلات میداند. روش درمان او بر نوعی حفاظ دندان متکی است که برای دندانهای بالا یا پایین قالب گیری و ساخته میشود. این حفاظ تقریبا غیر قابل رویت بوده و استفاده از آنها جویدن ناخن را غیر ممکن میسازد. البته این حفاظها متحرک هستند و هنگام غذا خوردن برداشته میشوند.

به گفته ون آبه " پس از چهار هفته، این اقدام ناخودآگاهانه، به قدری بی نتیجه باقی میماند که به مرحله قابل کنترل میرسد و شخص دیگر مشکلی نخواهد داشت."

توجه بیشتر به ناهنجاریها
    ون آبه، پس از طرح و اجرای راه حل خود و بیش از دو سال کار با 150 مشتری داوطلب، یک خانه آجری در نزدیکی مرز آلمان را بازسازی و آنرا با صندلیهای راحتی مخصوص مانیکور مجهز کرده و این مکان را به ترمیم انگشتان و ناخنهای دست و پای بیماران درمان شده، که توسط متخصصین زیبایی انجام میگرد، اختصاص داده است. شاید تعجب کنید اما بعضی از مشتریان او ناخنهای پای خود را نیز میجویده اند که حتی در میان آنان مردی 40 ساله نیز هست. به گفته آبه، اگر از جوانی این کار را شروع کرده باشید، بدنتان انعطاف پذیر خواهد ماند و جویدن ناخن پا برایتان مشکل نخواهد بود.

جویدن ناخن یکی از موارد موجود در دسته ناهنجاریهای تکانه ای-وسواسی است که به نام "رفتارهای تکرار شوندن متمرکز بر بدن" شناخته میشوند و در حال حاضر مورد توجه علمی فراوان قرار دارند. از جمله موارد دیگر در این مجموعه میتوان به کندن مو (سر، ابرو، ریش و سبیل)، کندن پوست صورت و بدن و جویدن داخل گونه ها و لب اشاره نمود.

لارنس میشلتی (Lawrence Micheletti) استادیار روانشناسی دانشگاه تگزاس در اینباره میگوید که بسیاری از تحققات انجام شده درباره جویدن ناخن، بر تنشها و فشارهای روانی و بر دروانهایی که از طریق معالجه ریشه بیماری انجام میشده، متمرکز هستند.

اما در اینجا همان مسئله مرغ و تخم مرغ هم وجود دارد، زیرا نتیجه بدشکل و زشتی که از آسیب رساندن به خود ناشی میشود نیز، بر مقدار تنش و ناراحتی بیمار اضافه میکند. به گفته میشلتی :" اگر بتوان علائم بیماری را درمان کرد، تنش کاهش یافته و شخص، روحیه شادتری خواهد داشت."

میشلتی که در زمینه کنترل تنش و اضطراب با تعداد بسیاری از نوجوانان کار کرده است میگوید که جویدن ناخن، یکی از شایعترین نشانه های این بیماریهای روحی در میان بیماران است.

او میگوید که ون آبه موفق شده است روشی پذیرفتنی ابداع کند زیرا از نظر بالینی، درمان باید شامل هر دو جنبه شناختی و رفتاری باشد. اما او درباره شیوه تجاری ون آبه کمی مشکوک به نظر میرسد.

او میگوید: "من هرگز به فکر ایجاد کلینیکی مخصوص درمان جویدن ناخن نیافتاده بودم. زیرا نمیخواهم برای گذران زندگی تنها بر افرادی که ناخن میجوند متکی باشم."

http://www.118ba118.com/

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام بهتره مدتی طولانی از ادامس استفاده کنی تا اینکه ناخنات بلند شه اگه بلند بشه دیگه میل به خوردنش نخواهی داشت ...میتونی از لاک تلخ هم استفاده کنی...البته برا سنین بالا لاک زیاد خوب عمل نمیکنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید