شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اشتها

1. zahra_b

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من دختري 30ساله وكارمند هستم كه صبحها ساعت7 صبحانه وظهر ساعت4 به بعد نهار مي خورم البته كمي لاغر هستم (وزنم4Cool كه دوست دارم يه مقدار اضافه وزن پيدا كنم  اشتهام هم اصلا خوب نيست لطفا مرا راهنمايي كنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

دوست من تغذیه خیلی اهمیت داره. حتی اگر اشتها نداری باید مواد لازم به بدنت برسه وگرنه کمبود ویتامین و املاح مخصوصا کمبود روی و آهن و... پیدا میکنی.
    منهم همین مشکل اشتها رو داشتم پزشک برام شربت ب کمپلکس رو داده بود. واسه افزایش اشتها واقعا موثره...
    خوردن میوه یکساعت قبل از غذا هم مفیده و بعدش خودت برای غذا احساس گرسنگی میکنی.
    میان وعده رو فراموش نکن. حتما از تنقلات مفید مثل گردو پسته و بادم و کنجد و خرما و.... استفاده کن.
    خودت رو عادت بده سر یک زمان معین ناهار و شامت رو صرف کنی. بعد از اینکه عادت کردی سر همون ساعت ناخوداگاه گرسنت میشه.
    فقط اولش سختته با این که میل نداری ولی سر موقع صبحانه و ناهار و شام رو بخور.... به مرور مشکلت حل میشه.

شاد باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. قرص سيپروهپتادين هم موثره فوق العاده اشتها آوره ولي خواب آور.البته بيشتر از 2ماه نبايد مصرف بشه.چاق شدن واسه افراد لاغري كه استعداد چاقي ندارن خيلي سخته يعني اگه يه مدت غذا نخوري دوباره به حالت اول برميگردي.پس بايد سعي كني تغذيه درست داشته باشي.منم همينطور بودم با مصرف اين قرصها كه اشتهامو زياد كرده بود 6 كيلو در يكماه اضافه كردم قرصا هم ديگه استفاه نكردم ولي دارم سعي ميكنم با تغذيه درست همين وزن و نگه دارم تا نه اضافه كنم و نه كم.خانوم سايه توضيح خوبي دادن.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام
    دوست گرامی ضمن تایید اظهارات دوستان مخصوصاً توصیه های سرکار سایه خانم، بنظرم مهمترین معضل شما عدم هماهنگی بین وعدهای غذایی است،لذا پیشنهاد میکنم زمانهای تناول غذا تونو به خصوص ناهار و شام رو به نسبت متعارف و با تناسب  جسمتون هماهنگ کنید مثلاً ظهرها حداکثر تا یک ساعت بعد از اذان ظهر غذا میل کنید و شبها (بهتره که عصرها تناول بشه) تا حداقل 3 ساعت مانده به رفتن در رختخواب ،شام بخورید البته میل میوه و خشکبار رو هم در میان وعده ها فراموش نکنید به مرور ،هم زمان خوردن غذا و هم معده تان تصحیح شده و از احتمال بوجود آمدن زخم معده رهائی یافته و احتمالاً چاق هم خواهید شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید