شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جلوگیری از بارداری به صورت طبیعی ومشکلات حاملگی

1. mamar نوشته است: سلام
    من حدود9 ماه هست که نامزد دارم.و فعلا تاریخ جشنمون مشخص نیست وتا6 ماه بعد از جشنمون بچه نمیخوایم.ما ازهمون ماه اول رابطه جنسی کامل انجام دادیم والان هم به صورت طبیعی جلوگیری میکنیم.میخواستم بدونم این نوع جلوگیری تو بچه دار شدن ما مشکلی ایجاد نمیکنه؟درضمن من حدود 2سال ونیم تحت نظر دکتر بودم چون پریود نا منظم داشتم و تشخیص دکتر کیست و تنبلی تخمدان بود.الان حدود 4ماه هست که خسته شدمو دیگه دکتر نرفتمو دوباره پریودم نامنظم شد با قطع کردن قرصها ولی خودم برای اطمینان رفتم سونو گرافی وگفت هیچ کیستی دیده نمیشه.ولی علت این بی نظمی رو نمیدونو .میخوام بدونم با این شرایط من برای بچه دار شدن مشکل دارم؟آقای دکتر ازتون خواهش میکنم خودتون بهم جواب بدید.اگرلطف کنید و زود بهم جواب بدبد ممنون میشم

سلام

روش جلوگیری طبیعی یا آمیزش منقطع برای بارداری های بعدی مشکلی پیش نمیاره اما درصد شکست بالایی داره و از این جهت روش خوبی برای جلوگیری محسوب نمیشه . پس توصیه من اینه که از کاندوم استفاده کنید

و در مورد اینکه دارو رو خود سرانه قطع کردید ، نظری ندارم . بهتر بود یعنی باید زیر نظر متخصص اینکار رو می کردید بخصوص که هنوزم قائدگیتون منظم نیست و باید علتش مشخص بشه . از کیست هم که نباشه ممکنه علت هورمونی داشته باشه و بهتره بدونید که در اغلب موارد قائدگی نامنظم یکی از موانع بارداری هست پس بهتره دنبال علت و درمانش باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. mamar

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من حدود9 ماه هست که نامزد دارم.و فعلا تاریخ جشنمون مشخص نیست وتا6 ماه بعد از جشنمون بچه نمیخوایم.ما ازهمون ماه اول رابطه جنسی کامل انجام دادیم والان هم به صورت طبیعی جلوگیری میکنیم.میخواستم بدونم این نوع جلوگیری تو بچه دار شدن ما مشکلی ایجاد نمیکنه؟درضمن من حدود 2سال ونیم تحت نظر دکتر بودم چون پریود نا منظم داشتم و تشخیص دکتر کیست و تنبلی تخمدان بود.الان حدود 4ماه هست که خسته شدمو دیگه دکتر نرفتمو دوباره پریودم نامنظم شد با قطع کردن قرصها ولی خودم برای اطمینان رفتم سونو گرافی وگفت هیچ کیستی دیده نمیشه.ولی علت این بی نظمی رو نمیدونو .میخوام بدونم با این شرایط من برای بچه دار شدن مشکل دارم؟آقای دکتر ازتون خواهش میکنم خودتون بهم جواب بدید.اگرلطف کنید و زود بهم جواب بدبد ممنون میشم

3. سلام
    من حدود 2 سال است که ازدواج کرده ام و در این مدت برای جلوگیری از بارداری به روش طبیعی و به ندرت نیز از کاندوم استفاده کرده ایم. می خواستم مطمئن شوم که جلوگیری طبیعی مشکلی برای بارداری پیش نمی آورد؟ زیرا یکی از دوستان من که همین شیوه را استفاده می کرد برای باردار شدن مدت کوتاهی درمان کرد و پزشک وی علت را خشک شدن رحم و مرتبط با جلوگیری طبیعی می دانست. دیگر اینکه من  به علت مشکلات هورمونی پریودی نامرتب و موی زاید داشتم که با تجویز پزشک مدتی بروموکریپتین مصرف می کردم. اما حدود 1 سال است که به علت پاره ای مسایل پیگیری نکرده ام . ترسم از این است که برای بارداری دچار مشکل زیادی شوم.
    دیگر اینکه همسرم برای رفع ریزش موی سر از قرص های finpecia استفاده می کند

4. sayeh_86 نوشته است: سلام
    من حدود 2 سال است که ازدواج کرده ام و در این مدت برای جلوگیری از بارداری به روش طبیعی و به ندرت نیز از کاندوم استفاده کرده ایم. می خواستم مطمئن شوم که جلوگیری طبیعی مشکلی برای بارداری پیش نمی آورد؟ زیرا یکی از دوستان من که همین شیوه را استفاده می کرد برای باردار شدن مدت کوتاهی درمان کرد و پزشک وی علت را خشک شدن رحم و مرتبط با جلوگیری طبیعی می دانست. دیگر اینکه من  به علت مشکلات هورمونی پریودی نامرتب و موی زاید داشتم که با تجویز پزشک مدتی بروموکریپتین مصرف می کردم. اما حدود 1 سال است که به علت پاره ای مسایل پیگیری نکرده ام . ترسم از این است که برای بارداری دچار مشکل زیادی شوم.
    دیگر اینکه همسرم برای رفع ریزش موی سر از قرص های finpecia استفاده می کند

من فكر نميكنم جوگيري طبيعي ربطي به ناباروري داشته باشه چون خيليا از اين روش استفاده ميكنن و مشكلي هم ندارن.شايد علت ديگه اي هم داشته به هر حال تشخيص پزشك بوده ديگه.و اما براي مرتب نبودن پريودت حتما به پزشك مراجعه كن چون اين مورددر دراز مدت باعث نازائي ميشه.با رفع مشكل هورموني مشكل موهاي زائدت هم حل ميشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. باسلام
    دوست عزیز ،بنا به تجربه ،جلوگیری طبیعی (وشاید هم غیر طبیعی!! نمیدونم) اساساً ربطی به نا باروی نداره ،ولی امکان داره از نظر بالانس هورمونی تاثیر گذار باشه،منظورم اینه که با انجام این عمل ،شاید زمان عادت ماهانه کمی تغییر کنه ولی با اقدام به بارداری و آمیزش مستمر و عدم جلو گیری ،به حالت اولیه برمیگرده، وجای نگرانی نیست.
    در مورد اینکه پریود نامنظمی دارید و این موضوع به مدت طو لانی برقراره ،دقیقاً پیشنهاد سرکار خانمMESTY  را گوش کرده و به متخصص زنان مراجعه کنید.ضمناً اگر قصد بارداری دارید ،و دارو هم استفاده میکنید،حتماً تحت نظر پزشک متخصص ، باشید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید