شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پرولاکتین بالا و تخمک گذاری منظم مگه ممکنه؟

1. با سلام
    من و همسرم حدود یه ساله که بچه میخواهیم ولی باردار نمیشم.اسپرم همسرم سرعتش کنده و تعدادش کم.
    من هم پرولاکتین خونم بالا بود که بنا به تجویز پزشک برموکریپتین میخوردم .البته ازمایشا پرولاکتین بالا رو نشون نمیداد و دکتر علائم درمانی کرده بوده به اصطلاح.حدود دو ماه هم هست که هفته ای دو عدد قرص داستینکس میخوردم .و چون به خاطر گیر انداختن تخمک تقریبا هر ماه سنوگرافی داشتم و به جز یه مورد همه ماهها فولیکول غالب 21 یا 22 میلیمتری داشتم بعضی ماهها حتی دو تا فولیکول تشکیل شده بود.
    من چون یه جایی خوندم که پرولاکتین موقعی باعث نازایی میشه که تخمک گذاری صورت نگیره .و موقعی داستینکس رو هفته ای دو عدد میدن که فرد ام آر آی بشه و تومور تشخیص داده بشه. بنده نه ازمایشم پرولاکتین بالا نشون داده و نه ام ار ای شدم .به همین دلیل فکر کردم دکترم رو عوض کنم فعلا رفتم پیش یه دکتر غدد و منتظر نتیجه ازمایش هستم .

دو تا سوالم اینه
    ایا عدم بارداری من میتونه به علت اسپرم های شوهرم باشه یا نه؟

دکتر قبلیم میگفت بیایید ای یو ای و قرص استروژن و کلومفین بهم داده بود که ماه گذشته فولیکول 36 میلی و 28 میلی و 15 میلی داشتم و میترسم الان کیست داشته باشم.
    به نظر شما من باید آی یو آی برم یا به همین حالت منتظر بمونیم که باردار بشم.

اسپرم همسرم از نظر شکل و موارد دیگه نرمال بود فقط سرعت کروه ای و بی وسی روی هم 52 درصد بود تعداد هم 120 میلیون بود.

قبلا ممنونم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام اگه ممکنه جواب آزمایش شوهرتون رو دقیق بنوسید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. جواب آزمایش همسرم:
    volume 3.5  
    color yellow
    odor:normal
    liquefaction:25
    liquefaction state :abnormal
    agglutination:none
    viscosity :normal
    ph:7.8
    motility
    a class 17.6 %)
    b class 13.4
    c class 21.4
    d class 47.6
    count m/m 76
    round cells m/ml 0)این مورد مربوط به چی هست لطفا اینم توضیح بدین)
    wbc 2-3          rbc 0-1      bactria :0
    morphology
    norm 40 %
    head pathology 60%
    midpiece pathology
    tail pathology
    fields
    number:
    (برای چهار مورد آخر هیچی ننوشته )

عین جواب آزمایش شوهرمه البته همسرم قبول نمیکنه بیاد آی یو آی میگه روش طبیعی میخواد
    که دکترا محترم عوض نصیحت همسرم دارو های جورواجور برام مینویسن که با توجه به اینکه تخمدان کیست ساز دارم میترسم کیست بیارم  

اصلا آی یو آی عوارضی برا من داره ؟تا حالا که من موردی در مورد عوارضش نخوندم به جز کمی درد و خونریزی مختصر بعد ای یو ای
    ممنون

4. چرا کسی جواب سوال من رو نمیدونه؟
    آیا با این نتیجه آزمایش اگر از آِ یو ای استفاده نکنیم میتونم باردار بشم یا خیر؟
    به جز آی یو آی راه حل دیگه ای هم هست؟

5. سلام شوهر شما یه ذره ضعیفه ولی  مشکلش انشاالله  بادارو حل خواهد شد توکل به خدا کنید وبه متخصص ارولوژی مراجعه کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید