شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کسانيکه حامله شدند به ما بگن چگونه حامله بشيم ( راهکارها و پيشنهادات براي افرادي که به نحوي مشکل دارند)

1. سلام

من بالاخره بعد از نزديک به 2 سال تلاش بالاخره حامله شدم و الان يک جنين 40 روزه دارم در اين راه مشکلات زيادي تحمل کردم و لازم دونستم از آقاي دکتر رهام و تمام دوستاني که مطالبشون رو در اين سايت گذاشتن تشکر کنم چون واقعا کمک زيادي به من کرد .
    به نظرم رسيد کساني که به نحوي مشکل داشتن و الان مشکلشون حل شده در اين پست بيان و بگن چکار کردن که مشکلشون حل شده تا راحلي باشه واسه دوستاني که هنوز مشکل دارند

ابتدا خودم :

من در ابتداي زندگي تقريبا 1 سالي جلوگيري داشتم البته به صورت طبيعي بعد از اون که حامله نشدم به دکتر مراجعه کردم شوهرم آزمايش اسپرم داد و آزمايشش خوب بود بعد از اون چند دوره قرص خوردم که فايده اي نداشت قرص قوي تر با آمپول زدم فايده اي نداشت بعد از اون عکس رنگي از رحم برداشتم که اون هم مشکلي نداشت ايندفعه به جاي دکتر زنان و زايمان به متخصص ناباروري (دکتر کريم زاده که هم در تهران و هم در يزد فعاليت دارند)‌ مراجعه کردم و داروي کلوموفين با فوليک اسيد و آمپول بهم داد که تا سه دوره بايد مصرف ميکردم تا دو دوره که تاثيري نداشت و فقط عادتم چند روز دير شد و دوره سوم هم اميدي نداشتم ولي وقتي يک هفته عادتم دير شد مراجعه کردم و تست hcg دادم ديدم که حامله شدم البته کيست هم گرفتم که دکتر ميگه احتمالا براي قرص کلومفين هست البته مشکلي با اين قضيه ندارم .

البته بايد بگم که در کنار اين دوا و درمانها کارهاي ديگه اي هم کرديم مثل چرب کردن کمرم با روغن گوسفند و عسل و سياهدونه و نذر کردن براي گذاشتن اسم زيبا و خوندن ختم سوره يوسف و...

در کل بايد اميدتون به خداباشه و از مادرتون بخواهيد براتون دعا کنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    میشه لطفا بگید مشکل شما رو چی تشخیص داده بودند؟

3. خوب شما كه خدا رو شكر مشكلي ندارين.زير نظر پزشك هم كه هستين ديگه دنبال چه راهكاري ميگردين؟

4. دوست عزیزم
    از اینکه لبخند رضایت برچهرتون نشسته بسیار خوشحال شدم بهتون تبریکمی گم و امیدوارم فرزندی زیبا و سالم به دنیا بیارید و برای اطلاع بیشتر از تغذیه دراین دوران مطالبی رو براتون درج می کنم:
    چه نکاتی باید دردوران بارداری رعایت شود؟

• تغذیه مناسب
    • استراحت کافی
    • داشتن آرامش روحی
    • انجام ورزش های مناسب
    • انجام مراقبت های دوران بارداری
    • عدم مصرف خودسرانه دارو
    • تعیین قبلی محل انجام زایمان
    • رعایت بهداشت فردی
    • شناخت علائم خطر در بارداری

. حتي اگر تغذيه خوبي داشته‌ايد رژيم غذائي خود را متعادل‌تر كنيد.
    تقريبا" همه بانوان باردار به مقادير بيشتري پروتئين، بعضي از انواع ويتامين‌ها و مواد معدني مانند اسيد فوليك و آهن و كالري براي دريافت انرژي نياز دارند. غذاهاي آماده را محدود كنيد زيرا آنها فقط حاوي مقادير زيادي كالري بدون ارزش غذائي هستند.

به خاطر داشته باشيد كه معناي بهتر خوردن هميشه بيشترخوردن نيست. شايد تعجب كنيد اما شما فقط روزانه به 300 كالري بيشتر از قبل نياز داريد يعني در كل 2500 كالري روزانه. خيلي راحتتر از آن چيزي كه فكر مي كنيد اين 300 كالري اضافه به بدن شما مي رسد.

2. از خوردن گوشت و ماهي خام و پنيرهاي نرم بپرهيزيد.
    مطلقا" به غذاهاي دريائي خام مثل سوشي خام يا صدف نزديك نشويد. همچنين از شير پاستوريزه نشده، پنيرهائي مانند كامبرت و فتا، گوشتهاي كم پخته شده يا خام پرهيز كنيد. بعضي از انواع ماهي شامل متيل جيوه مي باشند تركيبي كه به نظر مي رسد در دوز بالا براي مغز در حال رشد جنين و فرزند شما خطرناك است. توصيه اين است كه مصرف ماهي تن و نيز انواع كنسرو ماهي را به 340 گرم (معادل دو وعده) در هفته محدود كنيد. در ضمن مراقب نظافت آشپزخانه‌تان باشيد. همه موارد بالا مي توانند منبع باكتري بوده و به فرزند متولد نشده شما آسيب برسانند.

نوشيدن الكل در زمان حاملگي مي تواند باعث آسيبهاي فيزيكي، اختلالات يادگيري و مشكلات احساسي در فرزند شما شود. بنابراين تعداد زيادي از متخصصين توصيه مي كنند كه در تمام دوران بارداري از خوردن مشروبات الكي خودداري كنيد.

همچنين شما بايد از خوردن نوشيدني‌هاي كافئين دار تا حد امكان بپرهيزيد. ممكن است كه تحمل اين روشهاي تغذيه‌اي درماههاي اول براي شما خيلي ناخوشايند و سخت باشد اما توجه داشته باشيد كه بعضي از مطالعات نشان داده اند كه دريافت بيش از 4 فنجان قهوه در روز مي تواند باعث سقط، وزن كم نوزاد و حتي مرده زائي شود. كافئين در چاي، كولاها، شكلات و نوشيدني هاي غير الكلي و كاكائو نيز وجود دارد. به جاي اينها دم كرده هاي بدون كافئين بياشاميد. البته بهترين روش اين است كه از نوشيدنيهاي سالمتر مثل شير كم چربي، آب ميوه هاي خالص و يا يك ليوان آب با چند قطره ليمو استفاده كنيد.

3. از قرص هاي ويتامين و مواد معدني استفاده كنيد.
    در يك دنياي ايده آل و كامل، بدون وجود تهوع‌هاي صبحگاهي و ويارهاي شديد، يك برنامه غذائي خوب و كامل بايد شامل كليه موادي باشد كه شما در دوران بارداري به آن نياز داريد. اما در دنياي واقعي ما، دريافت قرص‌هاي ويتامين به همراه مواد معدني مي تواند تضمين‌كننده اين باشد كه شما همه مواد غذائي مورد نياز خود را دريافت مي‌كنيد. مطمئن شويد كه داروي شما حاوي 600 تا 800 ميكروگرم اسيد فوليك است زيرا كمبود اين ويتامين گروه B‌ مي تواند باعث نقايصي در لوله عصبي جنين مانند اسپاينا بيفيدا شود. در ماههاي بعد شما معمولا احتياج به دريافت آهن و كلسيم خواهيد داشت تا مطمئن شويد كه مقادير مورد نياز از اين مواد را دريافت مي‌كنيد.

افرادي كه رژيم گياهخواري داشته و يا مشكل پزشكي خاصي مانند ديابت، ديابت حاملگي، كم خوني و سابقه تولد نوزاد با وزن پايين را دارند بايد با پزشك‌شان در مورد نوع ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز خود مشورت كنند.

همواره به خاطر داشته باشيد كه بيشتر هميشه بهتر نيست. از خوردن مقادير زياد ويتامين ها و مواد معدني بپرهيزيد زيرا اين عمل مي تواند به فرزند در حال رشد شما آسيب بزند.

4. در دوران حاملگي رژيم نگيريد.
    رژيم گرفتن در دوران حاملگي به شدت براي شما و جنين‌تان خطرناك است. بسياري از رژيم هاي كاهش وزن همراه با كاهش دريافت آهن، اسيد فوليك و بسياري از ويتامينها و مواد معدني مورد نياز مي باشد. به ياد داشته باشيد كه افزايش وزن يكي از نشانه هاي مهم حاملگي طبيعي است. احتمال به دنيا آوردن نوزاد سالم در بانواني كه خوب غذا خورده و افزايش وزن طبيعي دارند بيشتر است. بنابراين اگر شما با خوردن غذاهاي تازه و سالم و مقوي در حال اضافه كردن وزن هستيد نگران نشويد، شما باز هم بزرگتر و چاق تر خواهيد شد.

5. توجه داشته باشيد كه به تدريج افزايش وزن پيدا كنيد.
    به طور كلي، اگر وزن شما پيش از حاملگي مناسب بوده شما بايد بين 11تا 15 كيلو گرم اضافه وزن پيدا كنيد. اگر شما كمي كمبود وزن داشته ايد مي توانيد قدري بيشتر مثلا 5/12 تا 18كيلوگرم وزن اضافه كنيد و اگر وزنتان بالا بوده بايد قدري كمتر و بين 7 تا 5/11 كيلوگرم وزن اضافه كنيد. اگر شما كوتاه قد هستيد (157 سانتيمتر و يا كمتر) يا در دوران نوجواني هستيد و يا بيشتر از يك جنين داريد بايد در مورد افزايش وزن مناسب با پزشك خود مشورت كنيد. اين كه چه زماني افزايش وزن پيدا كنيد تقريبا" به اندازه ميزان آن مهم است. كمترين اضافه وزن بايد در سه ماهه اول باشد، بين 900 گرم ت 2 كيلو، و بعد به تدريج وزن شما اضافه‌تر شود؛ بيشترين اضافه وزن بايد در سه ماهه آخر يعني زماني كه جنين بيشترين رشد را دارد، اتفاق بيافتد، حدود 450 گرم در هر هفته.

6. هر چهار ساعت يك بار، يك غذاي كم حجم ميل كنيد.
    حتي اگر شما سير باشيد ممكن است فرزند‌تان گرسنه باشد؛ بنابراين سعي كنيد كه هر 4 ساعت يك بار چيزي ميل كنيد. اگر ويار داريد يا حالت تهوع يا سوزش سر دل يا سوء هاضمه، خواهيد ديد كه دريافت 5 يا 6 وعده غذا با حجم كم بسيار قابل تحمل‌تر است تا خوردن سه وعده غذاي پر حجم. هيچ كدام از وعده هاي غذائي خود را حذف نكنيد، ممكن است كه شما گرسنه نباشيد اما فرزند شما مرتبا به مواد غذائي نياز دارد.

7. گاهي با خوردن مواد شيرين مورد علاقه تان از خودتان پذيرائي كنيد.
    اگر چه غذاهاي فرآوري شده و ميان وعده هاي بسته بندي شده موجود در بازار و دسرهاي شيرين نبايد جزو مواد غذائي هميشگي شما باشند، اما اين دليل نمي شود كه در دوران بارداري از همه خوراكيهاي مورد علاقه خود چشم‌پوشي كنيد. بعضي از جايگزين‌هاي خوب در اين مورد مي تواند شامل: يك دسر موزي، شربت بدون چربي و يخ زده ميوه ها و يا ماستي كه با بيسكويت مخلوط شده است باشد. اما يادتان باشد كه اگر تسيلم وسوسه شديد و گاهي شيريني، كيك و يا چيز مشابهي خورديد خودتان را سرزنش نكنيد چون مقدار كمي كيك يا شيريني اصلا به شما و فرزندتان صدمه نمي زند.

5. امیدوارم با رعایت نکات بالا در 9 ماه اینده خبرهای خوبی رو از پست شما بشنویم.

مطالب بالا برگرفته از www.ninisite.com

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید