شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگی شدید ماهیچه های ران؟!!!

1. مادر 65 ساله من دو ماه است که دچار گرفتگی شدید ماهیچه های جلویی ران می شود. این گرفتگی به حدی شدید است که از درد به گریه می افتد. این گرفتگی با فواصل کم و به کرات اتفاق می افتند و در هنگام خم شدن شدید تر است. چون وزنش بالای 90 کیلو است امکان ام.ار.ای برایش وجود ندارد و عکس هم چیزی نشان نداده است.البته همیشه همین وزن را داشته و نمیتوان گفت که دلیل اصلی آن وزن سنگین است.لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا برای اشخاص سنگین وزن هم دستگاه ام.ار.ای وجود دارد؟دلیل و راه درمان این بیماری چیست؟

2. سلام

فکر نمیکنم برای ام ار آی محدودیتی باشه ... چون این دستگاه طوری هست که هر بیماری با هر وزن و هیکلی میتونه توش جا بشه!
    در مورد دردهای ایشون هم ممکنه دلایل مختلفی وجود داشته باشه...
    حتی کمبود املاح معدنی مثل پتاسیم و کلسیم ممکنه گرفتگی عضلات پا رو ایجاد کنه.
    اگر این گرفتگی ها به شکل دردهایی هستن که در طول ران و ساق پا تیر میکشن ممکنه به عصب سیاتیک مربوط بشه.
    و یا دلایل دیگه ای میتونه داشته باشه .....

پس بهتره پیش یک متخصص خوب ایشون رو ببرید تا در صورت نیاز آزمایش و ام ار آی و ... رو انجام بدید.

شاد باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. از پاسخت خیلی سپاسگزارم .چند تا متخصص دیدنشون اما همشون تکیه بر ام.ار.ای دارند که متاسفانه مخدودیت وجود داره و میگن بیمار بالای 90 کیلو را نمی پذیریم . نمی دونم دیگه چه باید کرد.

4. سلام

دوست عزیز امکانات ام ار آی برای وزن بالای 90 هم در برخی از بیمارستانها فراهمه.
    شاید در شهر شما نیست. شما محل سکونتتون کجاست؟

5. ممنون از توجه شما.من ساکن شیرازم و با وجود چند مرکز ام.ار.ای خصوصی و دولتی هیچکدام بیمار بالای 90 کیلو را نمی پذیرند.

6. سلام

تا اونجایی که من متوجه شدم دستگاه ام ارآی به دو صورت باز و بسته هست. و نوع باز برای وزن های بالا مناسبتره و شاید در ایران تعدادشون کمه. در سایتی دیدم که شاهرود این امکانات رو داره بعد متعجبم که شیراز...!!!
    به هرحال از همون متخصصین در شیراز جستجو کنید که نزدیکترین شهر به محل اقامتتون که این امکانات رو داره کجاست. به خاطر سلامت مامانتون نهایتش یک سفر هم میرید دیگه...

شاد باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید