شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یه عالمه سوال بی جواب درموردپوست چرب!

1. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید من پوست چربی دارم که معمولاکل ماه 7 8 تایی جوش روصورتم هست وموقع پریودم شدیدترمیشه وهرچی ازپریودم میگذره بهتروکمرنگ ترمیشه ولی تا میخوادمحوشه اون یکی پریودم میرسه و....!!ازصابون گوگرداستفاده میکنم ولی اونم پوستموخشک میکنه وپوسته میندازه ازبخوربابونه وگل ختمی استفاده میکنم تاثیر نداره ازژل سینره هم استفاده کردم ولی نتیجه نداشته میخوام یه محلولی ژلی صابونی چیزی معرفی کنین برای جوشای قرمزم ودیگه اینکه بهتره ازضدآفتاب استفاده کنم یاکرم پودر؟هرکدوم چه مارکی؟یه محلول تمیزکننده آرایش هم معرفی کنین که واسه جوشامم خوب باشه میخوام کرم پودرویتامین سی بگیرم آیابازدن این کرم میتونم ازروش پن کیکم بزنم؟چه مارکی جوشامو زیادنمیکنه؟اصلا پن کیک و کرم پودر یا فقط ضدآفتاب بزنم؟وروی بازوها ورانهام جوش میزنه 10 تا!اونارو چه کنم؟3 کیلویهو چاق شدم ترک ران هم دارم شدید پررنگ وعمیق درمان اوناچیه؟ممنون ازکمکتون

2. parya68 نوشته است: سلام خسته نباشید من پوست چربی دارم که معمولاکل ماه 7 8 تایی جوش روصورتم هست وموقع پریودم شدیدترمیشه وهرچی ازپریودم میگذره بهتروکمرنگ ترمیشه ولی تا میخوادمحوشه اون یکی پریودم میرسه و....!!ازصابون گوگرداستفاده میکنم ولی اونم پوستموخشک میکنه وپوسته میندازه ازبخوربابونه وگل ختمی استفاده میکنم تاثیر نداره ازژل سینره هم استفاده کردم ولی نتیجه نداشته میخوام یه محلولی ژلی صابونی چیزی معرفی کنین برای جوشای قرمزم ودیگه اینکه بهتره ازضدآفتاب استفاده کنم یاکرم پودر؟هرکدوم چه مارکی؟یه محلول تمیزکننده آرایش هم معرفی کنین که واسه جوشامم خوب باشه میخوام کرم پودرویتامین سی بگیرم آیابازدن این کرم میتونم ازروش پن کیکم بزنم؟چه مارکی جوشامو زیادنمیکنه؟اصلا پن کیک و کرم پودر یا فقط ضدآفتاب بزنم؟وروی بازوها ورانهام جوش میزنه 10 تا!اونارو چه کنم؟3 کیلویهو چاق شدم ترک ران هم دارم شدید پررنگ وعمیق درمان اوناچیه؟ممنون ازکمکتون

مطمئنی سوال دیگه نداری ؟

با سلام

1- شما بهتره به متخصص زنان یا پوست یا غدد ( به ترتیب اولویت ) مراجعه کنید تا علت جوشها مشخص بشه و بعد درمان رو شروع کنید

2- برای شما تمام کرمها ازجمله کرم ضد آفتاب باید فاقدچربی باشه ( اونقدر که فاقد چربیش مهمه مارکش شاید مهم نباشه و البته در اغلب موارد هرقدر پول بدی آش می خوری )

3- شما اسم ده تا داروی گیاهی و شیمیایی رو اوردید که مصرف کردید اما نتیجه نگرفتید . دوست عزیز اولا که باید به دکتر مراجعه کنید . دوما درمان جوش درمان مداوم و نسبتا طولانی هست که ترجیحا تا 2-3 ماه بعد از رفع جوشها هم باید ادامه پیدا کنه ، اونوقت شما چند سالتونه که اینهمه دارو مصرف کردید و نتیجه نگرفتید ؟!!! معلومه هرکدومشونو 1 ماه مصرف کردید و گذاشتید کنار . اما این درست نیست

4- برای روی جوشها می تونید از محلول یا ژل اریترومایسین استفاده کنید البته اینم برای 1-2 هفته اول پوست رو ممکنه خشک کنه اما بعدش پوست عادت می کنه و درست میشه . درکنارش اگر لازم بود از تتراسایکلین و یا داکسی سایکلین هم با تجویز پزشک می تونید استفاده کنید . همچنین برای شستشوی بدن هم از صابون آنتی باکتریال ( نوباکتر ) استفاده کنید

5- برای جوشهای بازو و ران هم همین دستورات رو باید انجام بدید

6- نیم ساعت بعد از استفاده از ژل یا محلول اریترومایسین می تونید پنکک هم استفاده کنید اما تا پایان درمان آرایش رو محدود کنید بهتره . ضمن اینکه روی ژل خیلی نمیشه کاری کرد چون ژل بعد از خشک شدن اگر دست کاری بشه بصورت پوسته پوسته جدا میشه

7- برای ترکها هم الان کار خاصی نمی تونید بکنید . البته کرمهایی توی داروخانه ها هستند که می گن این ترکها ( آستریا ) رو ترمیم می کنن اما بنظر من ممکنه پیشگیری بکنن اما بعیده بتونن درمان کنن . خلاصه می تونید از اونها استفاده کنید

من هیچ مارکی رو نمی تونم بهتون معرفی کنم
    همچنین اگر عبارت " جوش " رو از نوار جستجوی سایت خودمون سرچ کنید به کلی اطلاعات دست پیدا می کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون من20سالمه خیلی به پوستم حساسم اینایی که گفتین جوشامو ازبین میبره؟

4. aris

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

اين ماسك براي افرادي كه پوست چرب دارند و به طور مرتب و به خصوص با شروع فصل گرما جوش مي زنند، مناسب است.
    يك ساقه
    كرفس
    يك چهارم
    سيب
    يك چهارم
    خيار
    يك چهارم
    سيب زميني
    2 الي 3 عدد
    چغاله بادام
    2 قاشق غذاخوري
    ماست

تمام مواد را با هم درمخلوط كن ريخته و سعي كنيد مايع غليظ شود. مي توانيد از كمي برنج كته شده ي بدون نمك و روغن براي غليظ كردن ماسك استفاده كنيد.
    صورت خود را بشوييد. سپس اين ماسك را براي مدت 15 الي 20 دقيقه روي صورت بگذاريد و بعد با آب ملايم شستشو دهيد. توجه داشته باشيد عوامل گوناگوني در بروز جوش صورت دخيل هستند مانند: مشكلات هورموني، غدد و يا تخمدان. همچنين بعضي از جوش ها در فصل گرما بيشتر مي شوند. در هر صورت بايد به تغذيه سالم توجه داشت و از خوردن زياد چربي ها و ادويه ها خودداري كرد.
    تبیان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. برای درمان این موها بهتر است از شامپوهای مخصوص همین موها که متناسب با آنها ساخته می‌شوند، استفاده نمایید و همچنین برای درمان آن از راه گیاهی می‌توانید از یکی از راه های زیر استفاده کنید:

1- آب نارنج را گرفته و سپس آنرا صاف نمایید. مالیدن این آب به موها، چربی های اضافی آنرا می‌گیرد و پوست سر را نیز ضدعفونی می‌کند و همچنین موها را براق می‌نماید. بعد از مالیدن این آب و بعد از گذشت 40  دقیقه موها را خوب آبکشی کنید.  

2-   گرد زنبق برای موهای چرب و روشن به عنوان شامپوی خشک به کار می‌رود. برای این کار باید اندکی گرد را به سر خود بپاشید . ده دقیقه صبر کنید سپس با دقت و قدرت موها راشانه کنید.  
    3-    برای چربی زدایی مو، هر دو روز یک بار، پوست سر را با جوشانده مخلوطی از گیاهان زیر مالش دهید. این جوشانده علاوه بر خاصیت چربی زدایی، موها را تقویت کرده و از ریزش آنها جلوگیری می‌کند: تخم گشنیز، بابونه، گزنه، گل ختمی، شاه تره از هر کدام 20 گرم ، در نیم لیتر آب جوشانده، بعد از صاف کردن، پوست سر را با آن مالش دهید.  
    4-   سر را با آب نمک و نعناع بشویید .  
    5-  سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و کف کند، سپس آن را به کمک یک مویی به پوست سر بمالید و بگذارید تا خشک شود، سپس موها را شانه زده تا سفیده تخم مرغ های خشک شده بریزد.  
    6-    ابتدا مقداری گل سرشوی را خمیر کرده و به سر بمالید و بعد آنرا بشویید و بعد مواد دارویی مثل مازو و چفت و یا مواد گیاهی گس که مواد مازویی دارند روی سر بمالید. بهترین کار این است که مازو را با حنا مخلوط نموده و به سر بمالید و اگر می‌خواهید حنا رنگ بدهد آن را با آب گرم مخلوط  کنید.
    7-   برگ چغندر را له کرده و آب آنرا از برگهایش خارج نمایید، این آب برای گرفتن چربی سر بسیار مفید می‌باشد. پس از گذشت 2 ساعت می‌توانید موهایتان را آب کشی نمایید.
    8-   استفاده از لیمو و مالیدن آب تازه آن به سر باعث می‌شود که چربی سر گرفته شود و پوست نرم و شفاف شود.
    9-   پوست سر را یک روز در میان با یک قاشق چایخوری ، روغن عنصل به مدت یک ساعت مالش دهید و سپس با صابون معمولی مانند صابون مراغه یا با گل سرشوی اثر چربی را از بین ببرید. منبع:iranmania.com

6. سلام ...همونطوری که اقا سامی هم گفتن محلول و مخصوصا ژل اریترومایسین خیلی خوبه...ولی بهتره با متخصص پوست مشورت کنی تا تحت درمان دارویی قرار بگیری...امروزه بیشتر برای درمان جوش ها معمولا  قرص آکوتان تجویز میکنن...برای چربی صورتت هم بهتره از پن های ضد چربی و یا ضد جوش استفاده کنین

7. برای درمان ترکها بهتره هر روز جای ترکها رو کیسه بکشی و روغن زیتون بزنی ...به مرور زمان خودش بهتر میشه ...درمان دارویی فقط برای جلوگیری از ترکه و الا درمانش نمیکنه

8. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از همه دوستان

9. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ازدوستان کسی میدونه ماسک های میوه که به صورت کرم موجوده برای تقویت پوست خوبه؟ژل اریترومایسن پوست روخشک نمیکنه؟

10. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    نظرتون راجع به کرم پودرگیاهی چیه؟یعنی میتونم اول ضدآفتاب بزنم بعدروش کرم پودرگیاهی؟بدون کرم نمیتونم بیرون برم میخوام با چیزایی جوشامو بپوشونم که جوشامو کم کنه نه زیاد!ممنون

11. parya68 نوشته است: ازدوستان کسی میدونه ماسک های میوه که به صورت کرم موجوده برای تقویت پوست خوبه؟ژل اریترومایسن پوست روخشک نمیکنه؟

سلام

در مورد ماسک میوه ای و گیاهی چیزی نمی دونم
    اما اریترومایسین بخصوص در ابتدا می تونه پوست رو خشک و حساس بکنه  اما بمرور بعد از 2-3 هفته مشکل حل میشه ( قبلا گفته بودم دیگه ! )
    شما بدون مراجعه به دکتر ، نمی تونی مشکلت رو حل کنی

12. سلام دوست من

اميدوارم با راهنمايي هاي دوستان خوب ديگرمون تا حد زيادي نتيجه گرفته باشيد اما لازم مي دونم اين رو بگم كه گروههاي آنتي بيتيك (مايسينها )(اريترو مايسين -جنتا مايسين -كليندا مايسينو...)متابوليسم  عملكرد شان كبد است و بهتر است ابتدا تحت نظر پزشك  آزمايشات اوليه را انجام بديد و بعد از اونها كه داروهاي موثر حذف جوشهاي صورت هستند استفاده كنيد

لازم به ذكر مي دونم كه از عرق كاسني هر روز به ميزان 0.5 استكان در طول روز استفاده كنيد تاثير شگفت آنرا خواهيد ديد.

13. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
  14. parya68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ژل اریترومایسین رومیمالم روجوشام ولی چقدربایدمونه؟بعد3 4 دقیقه بشورمش؟

15. parya68 نوشته است: ژل اریترومایسین رومیمالم روجوشام ولی چقدربایدمونه؟بعد3 4 دقیقه بشورمش؟

سلام

اریترومایسین رو که رو جوشهات مالیدی بذار خشک بشه .مثلا 20 دقیقه بمونه بهتره، بعدش میتونی بشوری.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید