شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد مزمن مفاصل انگشتان و زير زانو

1. من مدت زيادي بود كه قلنج انگشتام رو ميشكوندم و حالا مدتي است كه مفاصل انگشتان دستم درد ميگيره و اذيتم ميكنه و همچنين لرزش دست هم پيدا كردم.... بايد چي كار كنم؟؟؟

همچنين من زانو هام هنگام راه رفتن صدا ميده البته ميدونم تا درد نداشته باشه مشكلي نداره.... اكثر مفاصلم صدا ميدن....

اما زماني كه خيلي پياده روي دارم و با توجه به اينكه كارمندم زياد روي صندلي بنشينم زير زانوهام درد ميگيره و خيلي اذيتم ميكنه و مثلا بايد شب ستراحت كنم و صبح بهتر بشه...يكي از دوستام كه پزشك بود گفت احتمال داره بورسيت(التهاب زانو) باشه البته همينطوري گفت فرصت نشد كاملا معاينه كنه.... بنظر دوستان مشكلم چيه؟؟؟؟

2. sjmam نوشته است: من مدت زيادي بود كه قلنج انگشتام رو ميشكوندم و حالا مدتي است كه مفاصل انگشتان دستم درد ميگيره و اذيتم ميكنه و همچنين لرزش دست هم پيدا كردم.... بايد چي كار كنم؟؟؟

همچنين من زانو هام هنگام راه رفتن صدا ميده البته ميدونم تا درد نداشته باشه مشكلي نداره.... اكثر مفاصلم صدا ميدن....

اما زماني كه خيلي پياده روي دارم و با توجه به اينكه كارمندم زياد روي صندلي بنشينم زير زانوهام درد ميگيره و خيلي اذيتم ميكنه و مثلا بايد شب ستراحت كنم و صبح بهتر بشه...يكي از دوستام كه پزشك بود گفت احتمال داره بورسيت(التهاب زانو) باشه البته همينطوري گفت فرصت نشد كاملا معاينه كنه.... بنظر دوستان مشكلم چيه؟؟؟؟

سلام

وزنتون در چه حالیه ؟ قد و وزن لطفا ...

3. با سلام
    دوست عزیز بنا به تجربه احتمالاً از موادی که دارای کلسیم  و آهن هست مثل  عدس،ماست،کلم و ... کمتر استفاده و شرب چای و اصولاً استفاده از موادی که تحلیل برنده کلسیم و آهن هست ،رو بیشتر کردی!  ضمناً متاسفانه با شکستن قلنج دستت هم( که بسیار کار اشتباهیست) به داشتن آرتروز سوق پیدا کردی ! قطعاً باید در اولین فرصت  مراجعه به یک متخصص اورتو پد رو مد نظر داشته باشی ،خوشبختانه در سن جوانی هستی و میتونی با رعایت دستوراتی که پزشک میده و با خوردن مواد مغذی دارای املاح و ویتامینهای مورد نیاز بدنت ،به این معضل فائق بیای.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sjmam نوشته است: من مدت زيادي بود كه قلنج انگشتام رو ميشكوندم و حالا مدتي است كه مفاصل انگشتان دستم درد ميگيره و اذيتم ميكنه و همچنين لرزش دست هم پيدا كردم.... بايد چي كار كنم؟؟؟

سلام

دوست عزیز اگر درد در مفاصل احساس نمیکنید وتنها مشکل صدا در مفاصل هست ... احتمالا همون حالت  cracking joints هست که البته بیماری نیست.
    ولی اگر تورم و درد هم در مفصل داشتید حتما باید با اورتوپد مشورت کنید. اگر هم وزنتون زیاده ممکنه همون ساییدگی غضروف (آرتروز) باشه .

شاد باشید.

5. قدم حدود 175 سانت و وزنم حدود 5 هستش.... انگشتاي دستم صدا نداره مگر زماني كه قلنجشون رو ميشكنم...متاسفانه عادت خيلي بديه..... كه وقتي عصبي ميشم و استرس دارم اين كارو ميكنم...اما درد داره معمولا..

زانو هاي من صدا داره ولي هميشه درد نداره مگر اينكه زياد راه برم.يا بهش فشار بيارم..

نظر دوستان راجع به ورزش چيه؟؟؟آيا پياده روي يا دو خوبه؟؟؟طناب زدن؟؟

* از راهنمايي دوستان متشكرم

6. منکه بازم متوجه نشدم وزنتون چقدره !
    بهرحال اگر اضافه وزن خاصی ندارید ، پس این درد می تونه از مشکلاتی مثل التهاب مفصل یا نرمی غضروف زانو یا مسائل جدیتری مثل پارگی رباط و ... باشد

توصیه اصلی اینه که جدی بگیریدش و به متخصص مراجعه کنید چون دردهای مفصلی رو هرچه زودتر درمان کنید بهتر به درمان پاسخ می دن و از طرفی تا نمی دونید مشکل چیه لااقل ورزشی مثل طناب زدن که باعث میشه روی زانوها فشار زیادی وارد بشه انجام ندید .
    پیاده روی مشکلی نداره  ( اگر اضافه وزن ندارید )
    و می تونید وقتایی که می دونید قراره زیاد سرپا بایتسید از زانو بند استفاده کنید که خیلی موثر هم هست ( البته زانو بند طبی نه از این باند کشی های الکی )

و در نهایت در اغلب مواردی که زانو درد بدلیل پارگی ها نیست
    تقویت عضلات چهارسر ران می تونه به کاهش درد و درمان کمک کنه
    برای تقویت عضلات چهار سر ران هم ورزشهای مخصوصی هست که  اگر درسایت خودمون سرچ کنید به پاسخ می رسید

7. وزنم حدود 85 كيلو ببخشيد در تايپيك قبل درج نشد

پيشنهادتون اينه كه به ارتوپد مراجعه كنم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید