شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مادرم شديدا شكاك است!

1. سلام
    من تازه با سايت شما آشنا شدم و خيلي به كمك گرفتن از شما اميدوارم!من پست هاي زيادي رو درباره شكاكي و بدبيني خوندم كه اول و آخر همه اين بود كه اين بيماري قابل درمان نيستو درست بشو نيستو همينه كه هست!ولي اين براي من قابل قبول نيست!بايد راهي براي بهبود و درمانش باشه،من بايد هرطور كه شده بهش كمك كنم!ازتون خواهش ميكنم حداقل واسه شروع يه راهي پيشه پام بگذارين!
    مادر من اصلا اينجور آدمي نبود،شايد حدود يكي دو ساله كه شديداً شكاك و بدبين شده و من و پدرم رو به ستوه آورده!وقتي مشخصات بيماري پارانوئيد رو تو نت خوندم متوجه شدم كه مامانم اكثر اونهارو داره!من اصلا نميتونم دليل اين تغيير رفتار و كاراي مادرمو بفهمم،در اين سالهاي اخير هيچ اتفاقي نيفتاده و يا هيچ خطايي از من و پدرم سر نزده كه بخواد باعث اين موضوع بشه.اون اصلا حرفاي ما رو باور نميكنه!واسه هر موضوع پيش و پا افتاده اي ما رو به هزارجور قسم و آيه وادار ميكنه و جالب اينكه آخرشم بدون هيچ دليل و مدركي مارو به قسمه دروغ و فريب دادنش متهم ميكنه!به هيچ وجه حرف هيچ كس رو باور نميكنه،فكر ميكنه همه نقشه كشيدن سرش كلاه بگذارن!حرفاي ما رو مثه تيكه هاي پازل كناره هم ميچينه و واسه هر چيزي تو ذهنش يه سناريو درست ميكنه!طوري كه ما از شنيدنش شوكه ميشيم كه اون چطور تونسته اينارو به هم ربط بده!!
    خلاصه اينكه از نظر مادر من هر حركت و هر حرفي مشكوكه!حرف زدن باهاشم بي فايدس،من خيلي سعي كردم نظرشو عوض كنم ولي فهميدم دارم زوره بيخود ميزنم چون به تفكراتش ايمان كامل داره!به هيچ وجه هم حاضر نيست بيماريشو بپذيره و بره پيش يه روانشناس.خواهش ميكنم بهم بگين چطور ميتونم راضيش كنم كه بره پيش روان شناس؟يا حتي خودم واسه بهتر شدنه اوضاع چه كاري ميتونم بكنم؟؟
    لطفا يه راهي بهم نشون بدين،بهم نگين كه قابله درمان نيست!اگه من نتونم مادرمو درمان كنم،حتما اون منو ديوونه ميكنه!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز ببین نا امید نباش حتما یه روانشناس خوب پیدا می شه که به مادرت کمک کنه ولی خب اگه اون راضی نمیشه بیاد پیش روانشناس خب تو وپدرت با هم برید و بایه دکتر خوب حرف بزنید .شاید راهنمایی کرد و تونستید کم کم با خودتون ببریدش . نکته ی بعدی هم اینکه با وجود سخت بودن یا حتی نا ممکن بودن ولی سعی کنید هر جور هست تا جایی که میشه حساسش نکنید. ولی حتما به پزشک مراجعه کنید . در ضمن از خوندن کتابهای روانشناسی در زمینه ی موفقیت هم غافل نشو . موفق باشی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    خيلي سخته كه دليل بيماري كه يه مادر بهش مبتلا شده دختر نتونه با مادرش رابطه خوبي داشته باشه.(تصورش هم سخته)

ولي اگه اون راضي نميشه بره پيش روانپزشك بهش بگو من ميخوام برم و شما با من همراه بشيد كه تنها نباشم.
    از قبل هم با روانپزشك هماهنگ باشيد كه جوري وانمود كنه كه مي خواد مشكل شما رو حل كنه و با همين ترفند يه سري سؤالها رو از مادرت بپرسه با اين فرض كه دكتر مي خوان با روحيات شما آشنا بشن اما از زبان شخصي غير از خودتون. اينجوري غير مستقيم مادرت هم به پزشك مراجعه كرده و هم با دكتر همكاري ميكنه....
    يه راه ديگه هم اينه كه خودتون به صورت خودجوش از كاراتون با سند و ادله محكم بهش گزارش بديد.
    مثلاً يه روز كه با دوستت مي ري بيرون (دوست خيلي نزديكت كه تا حدودي از مشكل مامانت با خبره) به مامانت زنگ بزن و بعد از احوالپرسي بگو پيش مثلاً پروانه هستم. پروانه دستور پخت فلان غذا رو مي خواد ، مي توني كمكش كني؟؟ اينجور مي فهمه كه تو تو فلان ساعت پيش كي بودي ... البته اين فقط براي بيرون رفتاس اگه رو اين قضيه هم حساسه.... روي مسايل ديگه هم مي توني از اين ترفندها پياده كني .... فقط بايد يه جوري اعتمادشو جلب كنيد.... شايد مجبور باشيد براي مدتي هم كه شده جلوش فيلم بازي كنين...
    انشاءالله كه حالشون بهتر بشه.
    موفق باشي

4. aris

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست خوبم
    1 سوال دارم مي تونم بپرسم مادرت چند سالهشه ؟ شايد نزديك دوران يائستگيش تا اونجايي كه من مي دونم تو اين دوران خانم ها اخلاقاشون عوض مي شه مثلاً فكر ميكنن پير شدن و ديگه مورد پسند همسرشون نيستند و اين باعث مي شه تصور كنن كه پدرتون داره بهش خيانت مي كنه.به پدرتون بگين جملات عاشقانه هديه هاي كوچيك حتي sms عاشقانه بهش بده ببره 1 مسافرت كوتاه.انگار كه برگشتن به روزاي اول زندگيشون.خودتم هي از مادرت نظر بخواه مثلاً در مورد لباس پوشيدنت يا واسا كنار دستش بگو مي خوام ازت آشپزي ياد بگيرم با اين جور كارا بهش ثابت كنين كه واستون مهمه حتي شده سر رو شونش بزار و گريه كن اين كارا مي تونه كمي آرومش كنه و اينم بدون غير ممكنه كه غيرممكنه همين كه همت كردي كمكش كني كليه انشاا...خدا هم كمكت مي كنه من رو بي خبر نزار

5. با سلام دوست عزیز بنا به تجربه ،غالباً افرادی که بیشتر ساعات روز و حتی شبشونو در تنهایی میگذرونند به این حالت دچار میشند و از طرفی ،اگر شخصی از خانواده اشون هم ،به طرق مختلفی همچون :ازدواج،مسافرت خارج از شهر و یا کشور به مدت طولانی و ...   از محیط خانه دور بشه این معضل رو تشدید میکنه زیرا بدیهیه شخصه تنها در تنهائی آسمون و ریسمونو بهم میبافه تا به هر ترتیبی که میشه ازش چیزی رو که میخواد در بیاره واز طرفی دیگه امکان داره افرادی خارج از خانواده باشند که در خفا با ایشون مثلاً تلفنی، در رابطه اند و با مشورت با مادرتون به قول معروف خط میدن(البته این موارد نباید زیاد باشه و اصولاً نمیخوام شما رو به سوی شکاکی سوق بدم ولی این یک دیدکلی است ) به هرحال با دقت در موارد بالا ،پیشنهاد میکنم کمتر ایشونو تنها گذاشته و بیشتر در مجالس حاضرشون کنید تا با مراوده مستمر این حالت ازشون دور بشه انشالله.
    در پایان منهم معتقدم مراجعه به یک مشاور متخصص خانواده ،خالی از سود نخواهد بود.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. ازتون ممنونم.مادرم 45 سالشه،راستش فكر نميكنم ربطي به اين موضوع داشته باشه.فكر ميكنم بيشتر به خاطره بيكاري و تنهاييشه،چون مادرم تقريبا تمام طول روز رو خونه تنهاس.ديگه حتي به گرفتنه گوشيه موبايل تو دستم واسه دو تا اس ام اس و نشستن پاي كامپيوترم گير ميده،جوري نگام ميكنه انگار دارم مرتكبه جنايت ميشم!
    اگه كتابه روان شناسيه خوبي دراينباره خوندين يا ميشناسين ممنون ميشم بهم بگين،چون فعلا رفتن پيش روان شناس چندان عملي نيست،چه واسه خودم چه واسه مادرم،اصلا ميونه خوبي با اين قضيه نداره!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید