شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دانه های قرمز رنگ روی باسن

1. با سلام من تمامی سوالات مربوط به پوست را مطالعه کردم اما در مورد جوشهای قرمز روی پشت که کاهاً سر سفید هم میشوند که نه خارش دارند نه درد چیزی پیدا نکردم اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید با تشکر

2. reygirl

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام دلیل به وجود امدن خط های سفید روی باسن را بگویید و راه های از بین بردن ان هم بگویید با تشکر

3. با سلام  
    reygirl
    دوست گرامی اغلب بانوان در اثر چاق شدن وبدنبال آن لاغر شدنشان ،رگه های سفید رنگی  در پوستشان پدید میآید( پوست آن قسمتی که لا غر شده)  البته بیشتر در خانمهائیکه حامله بوده و فارغ میشوند در قسمت شکم ، حادث میشود ولی در کل در تمامی قسمتهای پوست مانند باسن ،حد فاصل زیز بغل تا لگن ،کمر و ...  امکان ایجاد وجود داشته و مشکل خاصی هم ندارد.ضمناً فکر نمیکنم بطور کلی بتوان آنرا از بین برد. در این موردباید متخصصین نظر دهند.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام

جوشهای قرمز که گاها ممکنه به دلیل عفونت سرسفید هم بشن معمولا در سن بلوغ در بعضی افراد دیده میشه و  حتی گاهی تا سن بالا هم طرف نمیتونه از شرشون خلاص بشه!!!،معمولا روی باسن و پشت و صورت ایجاد میشن. در زمان پریودی هم گاهی این جوشها روی باسن ایجاد میشه و بعد چند روز بهبود پیدا میکنه. دلیلش هم همون تغییرات هورمونی هست.<o></o>

البته گاهی اوقات هم کساییکه به دلایل کاری و.... مدت زیادی رو روی صندلی یا سطحی که نرم نباشه میشینن این جوشهای ریز در محل نشیمنگاه ممکنه ایجاد بشه.

به هر حال، استحمام روزانه و پوشیدن لباسهای نخی مشکلتون رو کمتر میکنه.

اگر این جوشها برات مشکل ایجاد میکنه و باعث اذیتت میشه به متخصص پوست مراجعه کن.

اگه عفونت جوشهات زیاد باشه در صورت نیاز آنتی بیوتیک هایی مثل داکسی سایکلین رو برای دوره ای بهت میدن تا مصرف کنی و یا گاهی با تجویز داروهای تنظیم کننده ی هورمونی بهت کمک میکنن.

محلولهای الکلی رو هم برای استعمال خارجی روزانه حتما بهت میدن که از عفونی شدن اونها جلوگیری میکنه .
    و اگر نگران باقی موندن رد جوشها هم هستی با لایه بردارها رد این جوشها به مرور از بین میره.
    درمورد سوال reygirl هم ، همونطور که دوستمون گفتن این خطهای سفید مساله ی  خاصی نیست ، بر اثر رشد به مرور زمان و اینکه حجم عضلانی و چربی ( مخصوصا در اثر چاق شدن) افزایش پیدا میکنه، ترک هایی روی پوست قسمت ران ها، سینه، باسن، شکم و حتی بازوها ممکنه ایجاد بشه. راه چاره هم نداره.

و این رو هم بگم که پوستهایی که از ضخامت بیشتری برخوردارن در سن رشد و یا زمان چاق شدن ، این ترکها در این پوستها بیشتر نمایانه.
    در زمان بارداری هم این ترکها معمولا روی شکم ایجاد میشه، یک سری ژلها و کرمهایی در بازار هست که برای جلوگیری از ایجاد ترک در زمان بارداری استفاده میشه... ولی به تجربه ی افرادی که استفاده کردند ثابت شده که تاثیر چندانی نداره.
    شاد باشید.

5. reygirl

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من سن کمی دارم  15 سال بیشتر ندارم اما وقتی خم میشوم یا روی زمین مینشینم یا برای مدتی سر جای خود می ایستم کمرم درد میگیرد لطفا بگویید علت چیست و راه درمان ان هم بگویید

6. از انجا که با سن کم شما فکر نمیکنم ستون فقرات شما مشکلی داشته باشه و احتمال زیاد مشکل شما در ضعیف بودن ماهیچه های پشت شما هست با ورزش مشکلتون حل میشه
    از نداشتن مشکل در ستون فقرات مطمئن شوید و ورزش دارزنشست خیلی به شما کمک میکنه فراموش نکنید راه صحیح این ورزش خیلی مهم است و اشتباه انجام دادن ان فقط به ستون فقرات اسیب میرسونه از یک مربی ورزشی کمک بگیرید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام دوست عزیز
    به تجربه ثابت شده طرز ایستادن ،نشستن،لباس پوشیدن ،ورزش نکردن،تغذیه نامناسب،حملات عصبی،آرتروز و.... در این نوع دردها تاثیر دارند.از طرفی چون نمیشود از راه دور برای کسی نسخه پیچید لذا پیشنهاد میکنم به یک اورتوپد متخصص مراجعه کنید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. reygirl

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من یه شامپوی ضدشوره هداندشولدر+نرم کننده(شامپوی هداندشولدر 2در 1 )برای مو های چرب و معمولی خریدم ولی من سرم شوره ندارد حالا سوالم اینه که فقط اونایی که شوره دارن باید از این شامپو بزنن یا همه میتونن مرسی

9. reygirl

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من علت به وجود امدن خط های سفید روی باسن را میدانم اما مال من خیلی زیاد شده  وتا پایین در حال کشیده شدن است انچنان لاغر هم نشده ام میخواهم بدانم ضرری دارد یا نه به دکتر مراجعه کنم یا خیر متشکرم

10. reygirl نوشته است: سلام من یه شامپوی ضدشوره هداندشولدر+نرم کننده(شامپوی هداندشولدر 2در 1 )برای مو های چرب و معمولی خریدم ولی من سرم شوره ندارد حالا سوالم اینه که فقط اونایی که شوره دارن باید از این شامپو بزنن یا همه میتونن مرسی

سلام

بقول مادربزرگم هداندشولدر اونقدری پریتیون زینک نداره که کور بگه شفا !
    نگران نباشید . شامپوهای هد اند شولدر بخصوص با ph خنثی ش برای همه مفید هست و مثل شامپوی پریتیون زینک 2% درمان تخصصی شوره نیست و برای افراد عادی منع مصرف نداره . این شامپوها 1% پریتیون زینک دارند

11. reygirl نوشته است: سلام من علت به وجود امدن خط های سفید روی باسن را میدانم اما مال من خیلی زیاد شده  وتا پایین در حال کشیده شدن است انچنان لاغر هم نشده ام میخواهم بدانم ضرری دارد یا نه به دکتر مراجعه کنم یا خیر متشکرم

سلام

اگر منظورتون از ضرر همون خطر هست
    خیر آستریا خطرساز نیست

برای رفعش هم در این مرحله می گن لیزر تا حدودی موثره .

12. reygirl نوشته است: سلام من علت به وجود امدن خط های سفید روی باسن را میدانم اما مال من خیلی زیاد شده  وتا پایین در حال کشیده شدن است انچنان لاغر هم نشده ام میخواهم بدانم ضرری دارد یا نه به دکتر مراجعه کنم یا خیر متشکرم

سلام

دوست من برخلاف تصور عامه که فکر میکنند این ترکها فقط در صورت لاغر شدن بعد از چاقی ایجاد میشه.... بیشتر به جنس پوست بستگی داره و حین رشد یا افزایش وزن (حتی اگر بعدش لاغر هم نشی) ، پوستهای ضخیم تر دچار ترک میشن.

همونطور هم که دوستمون گفت اصلا مشکلی نیست و طبیعیه.
    درضمن گول این کرمهایی که واسه این منظور در بازار هست رو هم نخوری چون به تجربه ی اطرافیان دیدم که تاثیری نداره.
    حتی ژلها و کرمهایی که برای دوران بارداری جهت جلوگیری از ترک شکم هستند هم تاثیر زیادی ندارن.

شاد باشید.

13. reygirl نوشته است: با سلام دلیل به وجود امدن خط های سفید روی باسن را بگویید و راه های از بین بردن ان هم بگویید با تشکر

این خطوط فقط تا زمانی که قرمز رنگ هستند،درمان پذیرند و به محض سفید شدن حتی اشعه لیزر(لیزر درمانی)هم نمی تواند چاره باشد،این خطوط در دوران بلوغ و رشد جسمی به دلیل چاقی و یا قد کشیدن رخ می دهد و معمولا روی پوستهای حساس ظاهر می شوند،جهت بر طرف کردن آنها هنگامی که قرمز هستند با توجه به سخنان یک پزشک متخصص پماد و یا کرم تجویز شده و به راحتی محو می شوند اما دقت کنید اصلا آنها را نخارانید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید