شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آنچه ناخن ها در مورد سلامتي شما نشان مي دهند!

1. آنچه ناخن ها در مورد سلامتي شما نشان مي دهند<A>

شما احتمالاً روزي صد بار ناخن هايتان را مي بينيد. اما آيا هيچگاه آنها را معاينه مي كنيد؟
    احتمالاً نه، اما يك نگاه دقيق بخصوص به ناخن هايتان، فكر بدي نيست. ناخن ها نشان دهنده سلامت كلي بدن هستند. براي نمونه ناخنهايي كه قسمت پائين آنها سفيدي ندارند و نازك و شكننده است مي تواند حاكي از كم كاري غده تيروئيد باشد.
    علائم مربوط به ناخن ها و مفهوم آنها:
    شكنندگي:
    تماس زياد با آب داغ، ضعف عمومي، گردش خون ناسالم، كمبود ويتامين هاي آ، ث و (ب 6) نياسين، كلسيم، يا آهن، نقص تيروئيد.
    ناخن هاي چماقي:
    بيماري ريوي مزمن، يا سرطان ريه، ناراحتي قلبي مادرزادي، نقص موروثي يا مادرزادي.
    فرورفتگي (ميتواند طبيعي باشد):
    اگزما، پسوريازيس، ضربه روحي.
    ناخن هاي راه راه:
    نفخ، انتقال موروثي، ناراحتي كليه، بالا بودن سن، التهاب رماتيسمي مفاصل، ضربه روحي.
    جداشدگي(وقتي ناخن ها از گوشت جدا مي شوند):
    حساسيت به لاك ناخن، عفونت قارچي، كم خوني ناشي از كمبود آهن، حاملگي، پسوريازيس، ضربه روحي.
    ترك خوردن سر ناخن:
    تماس زياد با آب، استفاده از لاك پاكن ها.
    براي سلامتي ناخن هايتان ا زيك برنامه غذايي متعادل  شامل مقدار زيادي ميوه تازه و سبزيجات، دانه ها، گوشت بي چربي و مواد لبني كم چربي استفاده كنيد.
    چين هاي پوستي و پوستهاي زير و اطراف ناخن ها رابگيريد تا از ترك خوردن آنها جلوگيري كنيد.
    منبع:http://www.tebyan-hamedan.ir/danestaniha/archives/post_366.php

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. bahar64

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    امروز متوجه شدم كه ناخن هاي پاهام حالت ترك خورده پيدا كرده و مثالآ از بالا تا پايين ناخن دقيقآ در وسط يك خط ايجاد شده. راستش اين خيلي عجيبه چون تا 2،3 روز قبل من چيزي نديدم.من 23 ساله هستم ،به ندرت لاك ميزنم، در آخرين آزمايشي كه دادم اثري از كم خوني نداشتم. كلآ مشكلي نداشتم جز كم بودن چربي. تازه اون موقع وضعيت جسميم خوب نبود الان تازه سرحال شدم. البته گاهي ضعف عمومي دارم.
    ممنون ميشم اگه پاسخ بديد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید