شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرطان ارثيه

1. aris

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 1 سوال دارم كه هركي 1 چيز درموردش نظر ميده.مي خواستم از شما كه حرفتون و نظراتون معتبر بپرسم.اين درسته كه سرطان 1مريضي ارثيه؟اگه هست امكان مبتلا شدن فقط از پدر و مادر سرطاني هست ؟منظورم اينه كه مثلاً من خالم سرطان سينه عمه ام سرطان مري 1 عمه ام و خالم ناراحتي در رحمشون داشتن كه مجبور شدن در بيارن پدرم و اكثر اعضا فاميل چربي خون بالايي دارن احتمال داره كه منم ارث ببرم.ممنونم

2. aris نوشته است: سلام من 1 سوال دارم كه هركي 1 چيز درموردش نظر ميده.مي خواستم از شما كه حرفتون و نظراتون معتبر بپرسم.اين درسته كه سرطان 1مريضي ارثيه؟اگه هست امكان مبتلا شدن فقط از پدر و مادر سرطاني هست ؟منظورم اينه كه مثلاً من خالم سرطان سينه عمه ام سرطان مري 1 عمه ام و خالم ناراحتي در رحمشون داشتن كه مجبور شدن در بيارن پدرم و اكثر اعضا فاميل چربي خون بالايي دارن احتمال داره كه منم ارث ببرم.ممنونم

سلام

کلا احتمال ابتلا به سرطان در کسانیکه این ژن رو به صورت ارثی در خانواده دارن بیشتره...
    این ژنها از پدر و مادر میتونه ارث برسه حتی اگر خودشون به سرطان مبتلا نشده باشند. مثلا خاله ی شما که مبتلا به سرطان پستان بوده ... این ژن در خونواده ی شما هست حتی اگر مامانت مبتلا نشده باشه...
    فشار خون و چربی خون و... این قبیل هم معمولا در افرادی که این سابقه رو در خونواده دارن مستعدتره.

با رعایت یکسری موارد میشه از احتمال ابتلا به این بیماریها جلوگیری کرد.
    مثلا در مورد سابقه ی سرطان پستان در خونواده... شما نباید چکاپ سالانه رو فراموش کنید (ماموگرافی، پاپ اسمیرو...). از قرصهای جلوگیری از بارداری هم نباید استفاده کنی...
    البته در حال حاضر با انجام یکسری آزمایشهای ژنتیکی متوجه میشن که شخص این ژن رو داره یانه.

در کل دوست من با بالا بردن اطلاعات خیلی از مسائل حل میشه ... علت ابتلای اکثر افراد به این قبیل بیماریها و حتی بیماریهایی مثل سرطان معمولا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی بوده .

شاد باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید