شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمائی در مورد آزمایش

1. با سلام <xml><o></o>

احتراماً با توجه به اینکه من کارمند یکی از معادن کشورم، ما را سالیانه به دلیل آلودگیهائی که در اطرافمان وجود دارد به یک سری آزمایشات دوره ای می فرستند.در آزمایشات امسال متوجه چند گزینه در آزمایشاتم شدم که با عددهای نرمال آزمایشگاه همخوانی نداشتند بعد از مراجعه به پزشک مربوطه ایشان نظر بر این دارند که مشکلی وجود ندارد . به همین دلیل من آن چند گزینه را برای شما فرستادم که اگر محبتی فرمائید آنها را برایم تشریح نموده واگر داروئی نیز مد نظر شما است راهنمائی بفرمائید <o></o>

با تشکر

<o>Blood Biochemistry  :HITACHI 717</o>

<o>Test                              Result                  Unit         Refrence Values</o>

<o>Bilirubin Total                        H 2.1                   mg/dl                     0.1-1.2</o>

<o>Bilirubin Indirect                    H 1.7                   mg/dl                      0.1-0.8 </o>

<o>S.G.P.T. (ALP                         H 52                   Iul/l                             0-41</o>

<o>Alkaline p (ALP                      L 69                    Iul/l                         80-306
    </o>

2. آنزیمهای کبدی شما تقریبا هیچکدومش در رنج نرمال نیست
    تفسیر اینکه آبنرمال بودن این اعداد ارقام آیا لزوما به معنی وجود مشکلی در کبد و یا حتی قلب و عروق و کلیه ... هم هست با متخصص داخلی هست که شما رو ویزیت می کنه ، شرح حال می گیره و سایر فاکتورها رو هم مورد بررسی قرار می ده

احساس درد در شکم نمی کنید ؟
    الکل مصرف نمی کنید ؟
    بتازگی بسرعت وزن کم نکردید ؟
    داروی خاصی مصرف نمی کنید ؟

از نظر من وقتی sgpt هم نرمال نیست ( sgot رو ذکر نکردید )
    در بهترین حالتش - که هیچ مشکلی هم نباشه - باز پزشک باید به بیمار بگه که حدودا 1-2 ماه دیگر تست رو تکرار کنه تا رنج ها یکبار دیگر مورد ارزیابی قرار بگیرن
    متاسفانه اینجا ایرانه و با گفتن انشاالله مشکلی نیست همه چیز حل میشه
    واقعا از هر 10 بار 9 بارشم مشکلی نیست اما همون یکباری که مشکلی هست ، یکنفر بدلیل تشخیص دیرهنگام به فنا می ره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با تشکر از آقایsami28
    1-هیچ احساس دردی در شکم ندارم 2-الکل تا به حال اصلاً مصرف نکردم 3-وزن کمی هم اضاف کرده ام 4-داروی خاصی هم مصرف نمی کنم و sgot هم 39 که در حد نرمال بین 0-45 ذکر شده است خواهش میکنم راهنمایی بفر مایید

4. خب ، مثکه منم باید بگم مسئله مهمی نیست !
    دوست عزیز اگر پزشکی که به شما فرمودند موردی نیست پزشک متخصص هستند ، خب جای امیدواری هست که واقعا هم مشکلی نباشه
    بطور کلی
    کمی در مصرف چربی ها ، تخم مرغ ، تخمه آفتابگردان ، محدودیت ایجاد کنید
    وزنتونم کنترل کنید .

بنظر من 1-2 ماه دیگه بعد از رعایت مسائلی که گفتم ، آزمایشات رو تکرار کنید

5. با تشكر آيا خواب رفتگي دست وپا به اين آزمايشات مي تواند ربط داشته باشد يا خير

6. teceng6 نوشته است: با تشكر آيا خواب رفتگي دست وپا به اين آزمايشات مي تواند ربط داشته باشد يا خير

سلام

شما گفتی هیچ مشکلی از بابت چربی و کم خونی اینا نداشتی دیگه ؟ تنها موارد غیرنرمال آزمایشاتت همینایی بود که نوشتی . درسته ؟

علت اغلب خواب رفتگی ها فشار روی عصب اون ناحیه و یا نقص در سیستم گردش خون ، می باشد . اگرچه دلایل جدی تری مثل آسیب نخاعی و حتی مثل ام  اس منتفی نیستند . مشکلات کبدی می تونه روی روند جریان و فشار خون تاثیر بگذاره .

بگم به دکتر متخصص داخلی مراجعه کن ، گوش می دی ؟ نه نمی دی دیگه ...
    پس کاری که شما می کنی اینه که حداکثر دوماه دیگه ( پیشنهاد من یکماه بعد از آزمایش قبلی هست ) با پرهیز از همون چیزایی که گفتم ( قطع نکن فقط کم مصرف کن ) آزمایشاتت رو تکرار می کنی ، اگر آنزیمها هنوز بالا بودند جدی تر پیگیری می کنی .

7. با سلام
    دکتر برای مراحل اولیه بارداری آزمایش خون تجویز کرد چند تا مورد هست که نگرانم کرده میخواستم بدونم دلیل چیست؟
    W.B.C.......................12200
    که نرمال آن بین 4500 تا 11000
    B.U.N.......6
    نرمال 8 تا 20
    Uric Acid.............2.4
    نرمال 3 تا 8
    آیا مصرف داروهایی مثل cyclogest ,Isoxuprine 10  می تونه دلیل این نوسانات باشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید