شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پوسته ریزی غیر عادی

1. zahra68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من حدود 6 ماهه که لبهام پوسته پوسته می شه پوسته ریزی می کنه وبعد از یه مدت دوباره پوست جدید والبته کلفت تر می یاره که به یه مو بنده و دوباره این چرخه تکرار می شه به دکتر مراجعه کردم برام هیدرو کورتیزون و یه داروی ترکیبی ازureaو eucerin هستش که تاثیری نداشته با پوسته ریزی های مکرر لبم نازک شده وداره کلفتر می شه .دکتر گفت کمبود ویتامین هم نداری ...نمی دونم چی کار کنم ... اگه می شه راهنماییم کنید که یه کاری کنم پوستهای جدید به هم بچسبه و راحت شم .

2. 10 فرمان براي داشتن لب‌هايي سالم
    اگر پي در پي دچار ترك‌خوردگي، پوسته شدن و خشكي لب مي‌شويد، بهتر است به پزشك مراجعه كنيد اما روش‌هايي هم هست كه مي‌توانيد خودتان به درمان و پيشگيري از اين مشكل كمك كنيد:
    1 - از بيرون رفتن در هواي خشك و گرم و آفتابي تا حد امكان خودداري كنيد يا اينكه با خود به اندازه كافي آب خوردن به همراه داشته و حداقل 5/1 ليتر در روز آب بخوريد.
    2 - در زمستان بهتر است علاوه بر استفاده از شال و پوشاندن صورت با آن، با وازلين يا پماد‌هاي ويتامين آ لب خود را چرب كنيد. بهتر است از برق لب، روغن يا رژهاي مخصوص مرطوب كننده لب كه ضد‌آفتاب هم هستند، استفاده كنيد.
    برق لب‌هايي كه نرم‌كنندگي بيشتر داشته و در تركيب آن از فلزاتي چون مس استفاده نشده باشد، هم مفيد هستند. معمولا اجزاي مرهم‌هايي كه مخصوص لب هستند از آلوئه ورا، عسل، بابونه، روغن بادام، روغن گل سرخ، لانولين، وازلين، موم، روغن زيتون، كره كاكائو، موم زنبور عسل، ليمو و ويتامين اي و ث ساخته شده‌اند.
    3 - از ژل يا رژهايي براي لب استفاده كنيد كه مواد آن طبيعي‌تر بوده و مواد حساسيت‌زا و معطر كمتري در تركيب آن به‌ كار رفته‌است.
    4 - به اندازه كافي ميوه و سبزيجات بخوريد. كمبود ويتامين‌ها به‌خصوص ريبوفلاوين، مي‌تواند باعث ترك‌خوردگي گوشه لب‌هاي شما شود.
    5 - عادت ليس زدن و گاز زدن و كندن پوست لب‌هايتان را كنار بگذاريد.
    6 - هنگام خريد محصولات آرايشي مانندصابون، رژ و كرم‌ از استاندارد بودن آن مطمئن شويد و سعي كنيد از محصولاتي استفاده كنيد كه كمتر حساسيت‌زا بوده و به اصطلاح هايپو آلرژن هستند.
    7 - خانه خود را به‌خصوص در زمستان كه بخاري ‌روشن است، مرطوب نگهداريد. براي اين‌كار مي‌توانيد يك كتري روي بخاري گذاشته يا از بخور استفاده كنيد.
    8 - سيگار مضرات فراواني براي شما دارد كه خشكي و ترك‌خوردن لب يكي از ساده‌ترين آنهاست، پس به بهانه ترك‌خوردن لب هم كه شده سيگار را كنار بگذاريد.
    9 - هيچگاه پوست لبي كه خونريزي و عفونت دارد نكنيد.
    10 - اگر خشكي با چرب كردن رفع نشد با توجه به علت خشكي و طبق توصيه پزشك مي‌توان از داروهاي كورتون، آنتي بيوتيك‌ها و ضد قارچ‌ها استفاده كرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. خشکی پوست لب یکی از نشانه های مشکلات تیروئید هست ، اگر از سلامت تیروئیدتون باخبر نیستید ویا سایر نشانه ها مثل
    افزایش وزن
    کاهش وزن
    لرزش دست
    تعریق بیش از حد
    حساس شدن
    و ...
    رو دارید بهتره به متخصص داخلی و یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. zahra68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من چند روز پیش آزمایش تیروئید دادم ومشکلی نداشت .من مدت زیادی پوست لبمو که یه کم خشک یا پوسته پوسته می شد می کندم و شنیدم که این کار باعث کلفت شدن پوست جدید ولب می شه ... و مکانیسم عمل داروهای حجم دهنده لب هستش با این توصیف می خواستم بدونم آیا راهی برای جلوگیری از پوست اوردن مجدد لبم هست؟

5. سلام دوست عزیز
    یک عادت بدی که موجب خشکی شدن لب و در نهایت پوسته پوسته شدن لب میشود مرطوب کردن لب با آب دهان است به دلیل اینکه آب دهان شور میباشد و دارای نمک میباشد موجبات خشک شدن پوست لب را برای اشخاصی که مرتبا با آب دهان لبشان را مرطوب نگه میدارند را فراهم میکند.
    در یک کتاب طب سنتی خوندم که نوشته بود مقداری گشنیز بجوشانید و آب آن را به لب خود بمالید مشکلتان حل میشود من این رو امتحان کردم واقعا جواب داد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. zahra68

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام    اما مشکل من الان خشکی لب نیست مشکلم اینه که پوست لبم کلفت وناجور شده و خیلی راحت کنده میشه و تا یه مدت ظاهر لبم خوبه اما دوباره پوست جدید میاره .میخواستم ببینم با لیزر یا یه چیز دیگه میتونم از دست این پوست اوردن خلاص شم ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید