شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تورم یکی از پاهایم ( ادم لنفاوی)

1. باسلام واحترام.چند سالی میشود که پای راستم به تدریج از پایین به طرف ران شروع به تورم کرد تا نهایتا اکنون تمام پای راستم متورم گشته که با مراجعه به پزشکان  آنرا ادم لنفاوی تشخیص داده و راه درمانی بجز بالا نگاه داشتن پا و مدارا کردن با آن را نشان نداده اند لازم به ذکر است که سن ینده 35 سال و کارمند بانک میباشم و آزمایشات بعمل آمده هیچگونه گرفتگی در رگها ویا مشکل خونی را نیز نشان نداده اند . میخواستم بدانم آیا هیچ درمانی برای این مشکل من وجود ندارد؟(جهت اطلاع قطر ران پای راست حدود 10 سانت از پای چپ بیشتر است)

2. ebiferi نوشته است: باسلام واحترام.چند سالی میشود که پای راستم به تدریج از پایین به طرف ران شروع به تورم کرد تا نهایتا اکنون تمام پای راستم متورم گشته که با مراجعه به پزشکان  آنرا ادم لنفاوی تشخیص داده و راه درمانی بجز بالا نگاه داشتن پا و مدارا کردن با آن را نشان نداده اند لازم به ذکر است که سن ینده 35 سال و کارمند بانک میباشم و آزمایشات بعمل آمده هیچگونه گرفتگی در رگها ویا مشکل خونی را نیز نشان نداده اند . میخواستم بدانم آیا هیچ درمانی برای این مشکل من وجود ندارد؟(جهت اطلاع قطر ران پای راست حدود 10 سانت از پای چپ بیشتر است)

سلام،
    آیا این تورم گوده گذار است یا نه؟ (یعنی اگر فشار دهید جای آن باقی می ماند)
    آیا روی این پا دستکاری انجام شده است؟ (عمل جراحی روی پا یا در ناحیه کشاله ران)

3. بله تورم گوده گذار است وجای آن باقی میماند و پس از مدتی  به حالت اول برمیگردد-هیچگونه عملی بر روی پای من صورت نگرفته

4. ebiferi نوشته است: بله تورم گوده گذار است وجای آن باقی میماند و پس از مدتی  به حالت اول برمیگردد-هیچگونه عملی بر روی پای من صورت نگرفته

سلام،
    لنف ادم Lymphedema تورمی است که در اندامها به دلیل تحلیل رفتن لنفاتیک ها (اولیه) یا انسداد و آسیب به عروق لنفاوی (ثانویه) به وجود می آید. نوع اولیه به ارث رسیده و ناشایع می باشد و تظاهرات و سن ایجاد آن متفاوت است. نوع ثانویه معمولا به دنبال جراحی، رادیو تراپی، آسیب (ضربه) و یا انسداد توسط تومور ایجاد می شود. معمولا بهبودی (Cure) ایجاد نمی شود ولی با درمانهای حمایتی علایم کاهش یافته و پیشرفت کند خواهد شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید