شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پیشگیری از بارداری اورژانسی

1. باسلام خدمت شما
    ضمن تشکر فراوان دو سوال داشتم
    1-خانم من از هیچ روش ضد بارداری استفاده نمی کند در نتیجه من ناچارم که از روش آمیزش منقطع استفاده کنم ما شب سه شنبه ساعت 30/10 عمل زناشوئی داشتیم که متاسفانه اتفاقی که نباید میافتاد افتاد.
    همسرم ساعت 30/1 ظهر سه شنبه 2 عدد قرص LD استفاده کرد سپس ساعت 8 غروب 3 عدد قرص دیگر خوردند و در ساعت 1 بامداد چهارشنبه 4 عدد قرص LD خوردند.
    آیا این نحوه استفاده ازقرص توسط همسرم تاثیری در پیشگیری اورژانسی دارد یا خیر ؟ لطفا راهنمائیم کنید چکار باید بکنیم؟
    2- به دلیل مسئله و استرس پیش آمده بین من و همسرم (بخاطر عدم استفاده ایشان از قرص به بهانه مضر بودن آن ) من تسلط بر اعصاب خودم را از دست دادم و برای اینکه خلاف آن را ثابت کنم 8 عدد قرص HD را خوردم . حالا می خواستم بدانم چه چیزی در انتظار من است ؟ و من چکار باید کنم؟ :(
    لطفا هر چه سریعتر مرا راهنمائی کنید؟ متشکرم

2. salar2 نوشته است: باسلام خدمت شما
    ضمن تشکر فراوان دو سوال داشتم
    1-خانم من از هیچ روش ضد بارداری استفاده نمی کند در نتیجه من ناچارم که از روش آمیزش منقطع استفاده کنم ما شب سه شنبه  ساعت 30/10 عمل زناشوئی داشتیم که متاسفانه اتفاقی که نباید میافتاد افتاد.
    همسرم ساعت 30/1 ظهر سه شنبه 2 عدد قرص LD استفاده کرد سپس ساعت 8 غروب 3 عدد قرص دیگر خوردند و در ساعت 1  بامداد چهارشنبه 4 عدد قرص  LD خوردند.
    آیا این نحوه استفاده ازقرص توسط همسرم تاثیری در پیشگیری اورژانسی دارد یا خیر ؟ لطفا راهنمائیم کنید چکار باید بکنیم؟

سلام،
    روش را تقریبا درست انجام داده اند. در مورد روش صحیح قبلا بارها توضیح داده شده است ولی یکبار دیگر در اینجا روش صحیح را ذکر می کنم:
    روش اورژانسی می بایست حداکثر تا 72 ساعت پس از یک نزدیکی محاظت نشده انجام شود.
    استفاده از 4 قرص LD و سپس 12 ساعت بعد استفاده از 4 قرص LD
    استفاده از 2 قرص HD و سپس 12 ساعت بعد استفاده از 2 قرص HD
    همچنین می توان طی 10 روز پس از نزدیکی محافظت نشده از IUD استفاده نمود این روش کمی گرانتر است ولی از خوردن قرص موثر تر می باشد.
    salar2 نوشته است: 2- به دلیل مسئله و استرس پیش آمده بین من و همسرم (بخاطر عدم استفاده ایشان از قرص به بهانه مضر بودن آن ) من تسلط بر اعصاب خودم را از دست دادم و برای اینکه خلاف آن را ثابت کنم 8  عدد قرص HD را خوردم . حالا می خواستم بدانم چه چیزی در انتظار من است ؟ و من چکار باید کنم؟  Sad
    لطفا هر چه سریعتر مرا راهنمائی کنید؟ متشکرم

جای نگرانی نیست، اما بهتر است از این داروها استفاده نکنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلام و خسته نباشيد
    من در روز 12 دوره پريودم نزديكي داشتم و ناخواسته مني به بيرون واژن ريخته و من در همان لحظه از 4 عدد قرص LD استفاده كردم و 12 ساعت بعد 4 عدد قرص ديگه و الان حدود 3 روز از زمان پريود بعديم مي گذره و هنوز پريود نشدم.  خيلي نگران هستم . مي خواستم بدونم آيا امكان داره بخاطر استفاده از قرص ها باشه يا اينكه يك تست بارداري بايد بدم.

ممنون مي شم سريعتر جواب منو بديد.
    با تشكر

4. SHIIIIIMA نوشته است: با سلام و خسته نباشيد
    من در روز 12 دوره پريودم نزديكي داشتم و ناخواسته مني به بيرون واژن ريخته و من در همان لحظه از 4 عدد قرص LD استفاده كردم و 12 ساعت بعد 4 عدد قرص ديگه و الان حدود 3 روز از زمان پريود بعديم مي گذره و هنوز پريود نشدم.  خيلي نگران هستم . مي خواستم بدونم آيا امكان داره بخاطر استفاده از قرص ها باشه يا اينكه يك تست بارداري بايد بدم.
    ممنون مي شم سريعتر جواب منو بديد.
    با تشكر

سلام،
    این تاخیر احتمالا به دلیل مصرف قرصها می باشد (چون روش مصرف قرصها درست بوده است)، به نظر من اگر سیکلهای منظمی از قبل داشته اید و مشکل دیگری که تاخیر در خونریزی شما ایجاد کند (مثل کیست تخمدان و ...) از قبل نداشته اید؛ تا 10 روز از زمان مقرر صبر کنید، اگر خونریزی در شما اتفاق نیفتاد، آزمایش بارداری بدهید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. با سلام به همه دوستای گلم.سال نو همگی مبارک.
    چقدر خوبه که دکتر رهام این سایتو راه انداخته تا هر وقت ما تو دردسر می افتبم بتونیم اینجا کمک بگیریم

من نزدیک روزهای تخمک گذاری رابطه جنسی بدون دخولی داشتم.اما از اونجا که خیلی حساسم روی این مسائل از روش اورژانسی استفاده کردم. 2 قرص اول را 2 ساعت بعد از رابطه به همراه قرص ضد تهوع خوردم و 2 قرص بعد را 8 ساعت بعد(بجای 12 ساعت) به علت اینکه باید صبح میرفتم سر کار و می خواستم تاثیر افتضاح این قرص روی معده در زمان خواب شب باشه.

الان 4 روز میگذره و هنوز پریود نشدم.این طریقه استفاده اشتباه بوده؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدهید

6. فکر میکنم که جواب شما همون پست بالاییه !

7. سلام
    ببخشید یک سوال داشتم
    من دوست دخترم از روش اورژانسی استفاده کرد وقتی که تقریبا دو روز گذشته بود ولی به جای 4 تا ld 2 تا استفاده کرد 12 ساعت بدم 2 تا قرص دیگه استفاده کرد و بعد 4.30 ساعت حالش بهم خورد
    تاثیر داشته این قرصها ؟
    اگه می شه زود جواب بدید هنوز 10-9 ساعت مونده از 72 ساعت
    راستی تو هم ریخته نشده !!!

8. kavehs نوشته است: سلام
    ببخشید یک سوال داشتم
    من دوست دخترم از روش اورژانسی استفاده کرد وقتی که تقریبا دو روز گذشته بود ولی به جای 4 تا ld 2 تا استفاده کرد 12 ساعت بدم 2 تا قرص دیگه استفاده کرد و بعد 4.30 ساعت حالش بهم خورد
    تاثیر داشته این قرصها ؟

سلام

LD از HD ضعیفتره واسه همین میگن باید یا 4 تا LD یا 2 تا HD مصرف بشه. و اگر بعد 4 ساعت حالش بهم خورده این نباید نگران کننده باشه چون قرص کمتر از 3 ساعت جذب شده ولی 2 تا LD کم بوده...
    به نظر من چون هنوز فرصت هست این روش رو تکرار کنید ولی به روش صحیح...
    نگران نباشید ولی از این به بعد بیشتر احتیاط کنید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. kavehs نوشته است: سلام
    ببخشید یک سوال داشتم
    تاثیر داشته این قرصها ؟

سلام.
    روش صحیح رو انجام بدید. اگر داخل ریخته نشده احتمال آن کم است و دلیل ایجاد حالت تهوع اول به دلیل استرس زیاد و دوم به دلیل برخود بدن با این قرصها بوده است. به نظر میرسد با توجه به این نکته در داخل واژن ریخته نشده است، ولی اصرار به مصرف قرصها داشته اید، پس استرس زیادی به خودشان تحمیل کرده اند و این استرس هم بر سیستم گوارشی تاثیر گذاشته است. مصرف قرص هم با توجه به ایجاد حساسیت در سیستم گوارشی، خود مزید بر علت شده تا ای نحالت تهوع به وجود آید.

10. سلام دکتر.لطف کنید هرچه سریعتر به سوال من پاسخ بدید خیلی نگران هستم.
    1.من 6شهریور پریود شدم و 11شهریورپاک شدم شروع پریود بعدی من 1 مهر است
    من 16شهریور رابطه بسیارسطحی با نامزدم داشتم باکره هستممقداری از پیش آبچند بار به سر وازن برخورد کرد نه منیمن از اون روز دلدرد و نفخ رو احساس میکنم درزیر شکمم.
    ساعت12 شب همان روز که صبحش رابطه داشتم 2قرص

HD

خوردم ولی چون خیلی بهم ریختم سری دوم رونخوردم ولی دوباره 18 شهریور ساعت 3 بعدازظهر 4 تا

LD

خوردمو ساعت 4صبح یعنی 13 ساعت بعد 4تای دیگه هم خوردم.
    نمیدونم اثربخش بوده یا خیر البته 9ساعت بعداز اینکه 4تای اول رو خوردم استفراغ شدیدی داشتم.
    با اینکه قرصهرو خوردم ولی باز دلدرد دارم.
    2.سوال دوم اینکه چه زمانی وچگونه میتونم آزمایش خون بدم آیا باید ابتدا به دکتر مراجعه کنم یا نه واگر به دکتر مراجعه کنم از من مدرکی نمیخوان؟
    3.از بی بی چک چه زمانی میتونم استفاده کنم وآیا از داروخانه ها بدون نسخه میشه تهیه کرد؟
    بسیار سپاسگذار میشم اگر هرچه سریعتر جواب بدید.

11. aramesh8085 نوشته است:
    سلام دکتر.لطف کنید هرچه سریعتر به سوال من پاسخ بدید خیلی نگران هستم.
    من 16شهریور رابطه بسیارسطحی با نامزدم داشتم باکره هستممقداری از پیش آبچند بار به سر وازن برخورد کرد نه منیمن از اون روز دلدرد و نفخ رو احساس میکنم درزیر شکمم.

HD

خوردم ولی چون خیلی بهم ریختم سری دوم رونخوردم ولی دوباره 18 شهریور ساعت 3 بعدازظهر 4 تا

LD

نمیدونم اثربخش بوده یا خیر البته 9ساعت بعداز اینکه 4تای اول رو خوردم استفراغ شدیدی داشتم.
    2.سوال دوم اینکه چه زمانی وچگونه میتونم آزمایش خون بدم آیا باید ابتدا به دکتر مراجعه کنم یا نه واگر به دکتر مراجعه کنم از من مدرکی نمیخوان؟
    3.از بی بی چک چه زمانی میتونم استفاده کنم وآیا از داروخانه ها بدون نسخه میشه تهیه کرد؟

این جور که شما قرص خوردید پدر هورموناتونو در آووردین
    امکان بارداری با شرایطی که گفتین نیست
    بی بی چک هم بدن نسخه میتونین تهیه کنید
    بعد 20 روز هم میتونین آزمایش خون بدید و برای آزمایش نیاز به نسخه نیست
    از به بعد بیشتر مراقب سلامتی خود و همسرتون باشید

12. aramesh8085 نوشته است:
    سلام دکتر.لطف کنید هرچه سریعتر به سوال من پاسخ بدید خیلی نگران هستم.

HD

LD

سلام.
    احتمال بارداری شما تقریبا صفر بوده. ببینید دوست من، با وجود اینکه بسیار به دقت و مراقبت در جلوگیری از بارداری تاکید میشه، اما نباید فراموش کردکه بارداری یک موحبت الهیه و به همین راحتیها هم انجام پذیر نیست. اسپرم آقایان در بهترین شرایط فقط میتونه بین 4 تا 24 ساعت زنده بمونه. از بین اون همه اسپرم موجود (بیش از میلیونها اسپرم) فقط یکیشون قابلیت این رو داره که خودش رو به دریچه رحم برسونه. اون هم شاید بعد از بارها تکرار زناشویی و هنگامی که در واژن ریخته بشه. با این شرایط فوق العاده ساده که شما فرمودید عملا امکان بارداری منتفی بوده. حالتهای تهوع به دلیل استرس بالای شما بوده که دستگاه گوارشی شما رو حساس کرده. مصرف قرصهای هورمونی (hd &LD) که خودشون باعث حساسیت دستگاه گوارشمیشوند هم مزید بر علت شده و دلدردها و استفراغ شما رو رقم زده.
    2- از یک هفته تا 29روز نتیجه بارداری در آزمایش خون مشخص میشه. (امنا برای مورد شما نیازی به این کار نیست). نیازی به نسخه پزشک نداره.
    3- بی بی چک بعد از یک ماه جوابگوست ولی هرگز جواب آن قابل اعتماد به صورت صد در صد نیست. برای تهیه اون نیازی به نسخه پزشک نیست.

13. سلام

من از روش اورژانس بارداری استفاده کردم . منتها هنگام مصرف سری دوم قرص ها یعنی 12 ساعت بعد، متوجه شدم که فقط 3 عدد قرص LD دارم .و چون امکان تهیه قرص نداشتم همان 3 تا را مصرف کردم.یعنی در مجموع 7 عدد LD مصرف کردم.

با توجه به اینکه مایع منی به داخل ریخته نشده و فقط ممکنه چند قطره ریخته شده باشه.و 3هفته هم از آخرین پریود من میگذره(به علت شیردهی پریود کاملا منظمی ندارم).امکان اثربخشی قرصها وجود داره؟ یا باید دوباره مصرف کنم؟

چون وقت زیادی نمونده ، اگه میشه سریعتر جواب منو بدید. منون میشم

14. manije نوشته است: سلام

من از روش اورژانس بارداری استفاده کردم . منتها هنگام مصرف سری دوم قرص ها یعنی 12 ساعت بعد، متوجه شدم که فقط 3 عدد قرص LD دارم .و چون امکان تهیه قرص نداشتم همان 3 تا را مصرف کردم.یعنی در مجموع 7 عدد LD مصرف کردم.

با توجه به اینکه مایع منی به داخل ریخته نشده و فقط ممکنه چند قطره ریخته شده باشه.و 3هفته هم از آخرین پریود من میگذره(به علت شیردهی پریود کاملا منظمی ندارم).امکان اثربخشی قرصها وجود داره؟ یا باید دوباره مصرف کنم؟

چون وقت زیادی نمونده ، اگه میشه سریعتر جواب منو بدید. منون میشم

سلام

نمی دونم به این سوال چه پاسخی باید داد
    شما داری می گی ، یکی از لاستیک های ماشین من صافه ، آیا می تونم برم بیرون یه دوری بزنم ؟!
    شدنش میشه . 99% هم مشکلی پیش نمیاد اما کار یک دفعه میشه . بقول استادمون ، همون 1% خودش صد در صده !

با توجه به اینکه سه هفته از آخرین پریودتون گذشته ( یعنی از روزهای تخمکگذاری کمی فاصله دارید ) منی هم احتمالا داخل ریخته نشده و از طرفی 7 تا از 8 تا قرص رو خوردید میشه گفت ایشالا مشکلی پیش نمیاد ( هرچند که من بدم میاد مسائل رو به انشاالله و ماشاالله واگذار کنیم )
    و از طرفی من شخصا جرات نمی کنم بگم یکبار دیگه 8 تا قرص بخورید چون بدجوری حال و اوضاعتون بهم می خوره ، بخصوص که در دوران شیردهی هم قرار دارید .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلام
    من وهمسرم از روش اورژانسی استفاده کردیم ولی 16عدد قرص ld را در 4نوبت مصرف کرد الان سه روزه از زمان 21 روز پس ازمصرف قرصها می گذره دلیش به نظر شما چیه آیا احتمال بارداری وجود داره؟ ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید