شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مدت زمان استراحت بين دو دوره جلوگيري توسط قرص چقدر است ؟؟؟؟

1. با سلام و خسته نباشيد،
    مي خواستم سوال كنم كه زمان شروع دوره جديد قرصهاي ضد بارداري چه موقع است؟
    من قرص ياسمين مي خورم. بايد از روز پنجم پريودم شروع به مصرف اونها بكنم يا اينكه بين دو دوره چند روز معين بايد فاصله بيفته (حالا مي خواد اين فاصله تو روزهاي مختلف پريودي من بيفته يا دوران لكه بيني قبل پريودم.)
    در حال حاضر 5 روز از تمام شدن دوره مردادم گذشته ولي هنوز پريود نشدم و علائم اون رو دارم (بزرگ شدن و درد گرفتن سينه ها ، درد در ناحيه شكم و كشاله ران و ...) حالا موندم از امشب دوره جديد رو شروع كنم يا صبر كنم پريود بشم و از روز پنجم شروع كنم؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون

2. zahra1322 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد،
    مي خواستم سوال كنم كه زمان شروع دوره جديد قرصهاي ضد بارداري چه موقع است؟
    من قرص ياسمين مي خورم. بايد از روز پنجم پريودم شروع به مصرف اونها بكنم يا اينكه بين دو دوره چند روز معين بايد فاصله بيفته (حالا مي خواد اين فاصله تو روزهاي مختلف پريودي من بيفته يا دوران لكه بيني قبل پريودم.)
    در حال حاضر 5 روز از تمام شدن دوره مردادم گذشته ولي هنوز پريود نشدم و علائم اون رو دارم (بزرگ شدن و درد گرفتن سينه ها ، درد در ناحيه شكم و كشاله ران و ...) حالا موندم از امشب دوره جديد رو شروع كنم يا صبر كنم پريود بشم و از روز پنجم شروع كنم؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون

سلام
    دوست عزیز
    آخرین قرص دوره قبل که تمام شد دیگر ادامه ندهید و  از روز 3 خونریزی دوره جدید دوباره شروع کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام به همگی
    من 28 مهر ماه عروسیمه. هنوز پریود این دوره شروع نشده ولی میدونم که اون روز عروسی پریودم .میخام یاسمین شروع کنم از این دوره 1-این روش به تنهایی برای ماه اول موثر هست؟ 2-قطع قرصها میفته تو تاریخ عروسیم و پریود میشم چه کار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    درود به همگی

4. سلام عزيزم مبارك باشه...
    ببين شما هر وقت تمام قرصهات رو مصرف كني .. 3 الي 5 روز و نهايتاً يه هفته بعد پريود مي شي ... اگه ميخواي روز عروسي پريود نباشي يه تاريخي رو انتخاب كن كه قرصهات بعد از مراسم تموم بشه يا همون روز كه چند روز بعدش پريود بشي.

1. اين روش براي جلوگيري روش كاملاً مطمئني هستش . 1 يا 2 هفته كه از مصرف اين قرصها
    گذشت مي توني با خيال راحت و آسوده بدون جلوگيري نزديكي كامل داشته باشيد.

2. امروز كه من دارم برات اين پاسخ رو مي نويسم 18/06/ هستش و دقيقاً 40 روز ديگه عروسي شماست. تعداد اين قرصها هم فكر كنم 23 تا باشه يه جوري تنظيم كن كه 2 هفته قبل از مراسمتون شروع به مصرف كني . با اين كار بعد از مراسمتون هنوز 8 تا قرص ديگه برات ميمونه ... در نتيجه شما يك هفته بعد از عروسي تون هنوز بايد قرص بخوري و مينيموم 3 روز بعد از خوردن آخرين قرص يعني 11 روز بعد از عروسي پريود مي شيد.

موفق باشي. عزيزم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام به همگی

6. ممنون از جوابتون ولی چند تا سوال دیگه
    1-این قرصهارو معمولا باید روز 5 پریود شروع کرد ولی من 2 هفته قبل از عروسی پریود نیستم اشکالی نداره؟ 2-من خودم یه جا خوندم که باید حتما یه سیکل کامل خورده بشه تا به تنهایی موثر باشه اگه 2 هفته بخورم خیالم راحت باشه ؟(من خودم ترجیح میدم دیرتر شروع کنم!) منبع شما موثقه؟ نکنه همین اول کاری کار دست خودم بدم؟!!!!

7. سلامو
    نه عزيزم. مطمئن مطمئن باش . من زير نظر پزشك زنان قرص ضد بارداري رو مصرف مي كنم.
    اولين دوره اي رو كه شروع كردم اصلاً پريود نبودم كه بخوان از روز پنجم شروع كنم.فقط دكترم گفت چون اولين باري هست كه ميخواي از طريق جلوگيري داشته باشي فقط بايد صبر كني تا 2 هفته از مصرف قرصهات بگذره بعد ديگه نيازي به جلوگيري نداري.
    دقيقاً 5 روز بعد از مصرف آخرين قرص از اولين دوره جلوگيري ، پريود شدم و دوره جديد رو (دوره دوم) از روز پنجم پريوديم شروع كردم. كه روز هفتم يا هشتم بود كه پاك شدم
    روز نهم نزديكي داشتم و جلوگيري نكردم چون از روز سوم پريودي تا شب نزديكي 5 روز مي گذشت كه من تو اين 5 روز قرصهام رو مرتب مي خوردم و در نتيجه بعد از پاك شدنم ديگه نيازي به جلوگيري نبود چون من 5 روز پيش دوره جديد (دومين دوره جلوگيري) رو شروع كرده بودم و قرصها اثر خودشونو براي دوره جديد گذاشته بودن.

البته من تا قبل از اينكه با اين سايت آشنا بشم از روز پنجم پريودي دوره جديد رو شروع مي كردم. ولي اين ماه به بنا به گفته جناب كاوه از روز سوم دوره جديد رو شروع كردم كه شكر خدا مشكلي پيش نيومد.

موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید