شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مردان چه جور خانمهايي دوست دارند ...!!

1. با سلام خدمت تمامي دوستان

من مي‌خواستم بدونم كه چرا خانم‌ها از آقايان خواستگاري نمي‌كنن؟؟؟  

در صورتي كه در برخي از كشورها اين امر عادي هست؟؟  
    در اين زمينه با برخي از دوستان صحبت شد و نظرهاي مختلفي هم داده شد. اما هيچ كدوم از اونها به طور كامل من رو قانع نكرد.  

يكي از دوستان نظر داده بودند كه زن داراي عفت هست و فرهنگ جامعه ما بهترين هست و از  اينكه در فرهنگ ما مرد از زن خواستگاري مي‌كنه يك رسم وسنت اصيل هست.  

نظري كه من در اين مورد دادم اين بود كه آيا مردها عفت به اندازه زن رو ندارن ؟؟ يا چرا بايد نداشته باشند در صورتي كه ما اين فرهنگ رو از گذشته به ارث برديم و به نظر من اين زن‌ها رو محدود كرده و در بعضي مواقع اونها نمي‌تونن به مرد ايدال خودشون برسند كه اين امر بعدا سبب نارضايتي و در مواقعي جدايي وخيانت خواهد شد.  

دوست ديگري نظر داده بودند كه زنها از نظر روحي از مردها ضعيف‌تر هستند و در صورتي كه جواب رد از مرد رو بشنوند دچار مشكل روحي زيادي مي‌شن كه به اونها آسيب مي‌رسونه و اگه مرد هم پيشنهاد زن رو قبول كنه و ازدواج كنند بعدا در زندگي مرد به زن تعنه خواهد زد و اون دچار مشكل خواهد شد.  

در پاسخ به اين نظر هم بايد گفت كه اخيرا دانشمندان به اين نتيجه رسيدند كه مردها از زن‌ها از نظر رواني تحت فشار روحي بيشتري نسبت به زنان هستند كه اين امر سبب شده كه مردها از زن‌ها زودتر رنجيده و آسيب پذيرتر هستند و بايد به مردها آموخت كه براي تخيله روحي خودشون گريه كنند. كه اين هم به وفور در جامعه ما مي‌بينيم خودكشي مردها براي نرسيدن به عشق مورد نظر يا موارد ديگه در حالي كه من تا حالا از خودكشي خانمها زياد نشنيدم.  

در هر صورت اين فرهنگ در خانواده و جامعه ما شكل گرفته و ما تحت تاثير اون قرار گرفتيم كه نشات گرفته از تمام واقايعي هست كه به زن اجازه چنين كاري رو نميده آيا به نظر شما اين فرهنگ خوبي هست و بايد ادامه پيدا كنه يا بايد با اون مبارزه كرد و به خانم‌ها هم اين اجازه رو بديم كه حق انتخاب و حق حرف زدن  رو در خودش احساس كنه  آزادانه انتخاب و  نظر واقعي خودش رو به يك مرد بگه .

با تشكر از شما...    

2. من با صحبتهايي كه بالا شد چند تا سوال تو ذهنم خطور كرد نوشته شده كه اقايون از چه خانومهايي
    خوششون مياد اما ايا براي اقايون هم مهم هست كه خانومها از چي خوششون مياد و ايا اگه بدونند بهش عمل ميكنند ؟
    در مورد اهو خانوم ببين عزيز من اخرش نفهميدم شما نامزد داري يا دوست پسر ببين اين دوتا خيلي فرق دارن
    با هم اگه اين اقا كه تو پست در موردش صحبت ميكني نامزدت باشه خوب مسعله فرق ميكنه چون نامزدته قراره با هم زندگي تشكيل بديد چون
    حتما معيارهاي تو كه براي ازدواج مد نظرت بوده را داشته كه انتخابش كردي اما  اگه دوست پسرته فرق ميكنه گذراست  
    ببين خانمي شايد اين اقا از فلان اخلاق تو بدش بياد  ولي اين دليلي نميشه كه بقيه
    اقايون هم از اين اخلاق تو بدشون بياد شايد اونيكه تو براي زندگي مشتركت انتخاب ميكني اين
    اخلاقت براش مهم نباشه اهو خانم شما 19 سال با اين اخلاقت داري زندگي ميكني و نميگم
    نميتوني عوضش كني اما عوض كردن اخلاقت تقريبا مشكله اهو سعي نكن كه اونيكه اون ميگه باشي چون پشيمان ميشي چون صبرت يه روزي تمام ميشه اون موقع
    با احساسات خودتو اون بازي كردي سعي كن خودت باشي خودت باشي خودت باشي اگه قراره بره اهو بذار بره اينجوري حداقل پشيماني به همراه نداره
    در مورد اينكه ميگي قد هستي و رفتارت پسرانه هستش به نظر من وقتي
    ازدواج ميكني خوب ميشي من يك خانوم و تو اقواممون ميشناسم بگم چي اخه
    بهتر بود بگم يه اقا را ميشناسم اين دختر موتور سواري ميكرد تو كوچه ها پرسه ميزد
    همه ي رفتاراش عين پسرا اما حالا بيا ببين شده خانوم خانوما من حتم دارم شما هم عوض ميشيد ولي يه چيزي بگم هيچ وقت كسي و
    كه دوست داري دوست داشتنتو ازش پنهان نكن چون اگه ندونه دوستش داري پس چه فايده داره اما زياده روي نكن كه طرف فكر كنه تو بهش محتاجي
    اينم بگم همه ي اين حرفايي كه زدمو دوستان تو همين سايت به من ياد دادن و من هم سعي كردم عمل كنم راستي اهو گول اين پسرا را هم نخور

3. اين چيزهايي كه شما نوشتين مخصوص روابط قبل از ازدواجه كه مسوليت ها زياد نيست
    لطفا به فكر بعد از ازدواج باشين

4. ahoo_2009 نوشته است: با سلام من می‌خواستم سوال کنم من اخلاقم پسرونه هست قد هستم احساس می‌کنم اگر محبت کنم به نامزدم کوچیک میشم یا اون از من دور میشه واسه همین همیشه که نه ولی‌ اکثر اوقات قیافه میگیرم در مورد کوچکترین چیز عصبانی میشم و باهم دعوا می‌کنیم به نظر شما راه چاره چیست چکار کنم؟؟؟من عشق نامزدم هستم ولی‌ اون از دست این چیزی من خسته شده در حالی‌ که من بر عکس این چیزا آرزوی یه رابطهٔ خوب رو دارم که همیشه باهم لذت ببریم و چجوری نمیدونم؟؟؟

بعضی دخترا فکر میکنن اگه رفتار  پسرونه داشته باشن بیشتر مورد تاییدن !!

ولی واقعا اینجوری نیست .

چون ما پسرا به اندازه کافی رفیق پسر دایرم و از صبح تا شب هم سر هم داد میزنیم و به هم می پریم .

اگه دنبال یه دختر خانوم هستیم  بخشیش برا این که چند ساعتی دنیای ارومی داشته باشیم - جدا از دنیای پر از داد و بیداد مردانه !

5. 5331 نوشته است: اين چيزهايي كه شما نوشتين مخصوص روابط قبل از ازدواجه كه مسوليت ها زياد نيست
    لطفا به فكر بعد از ازدواج باشين

هرکسی در هر شرایطی باید مسئولیت داشته باشه .
    -حتی مقابل دوست پسرش یا دوست دخترش

البته درسته مسولیت سنگینی تو این شرایط نیست ولی بی مسولیتی هم اصلا چیزه جالبی نیست!

ازدواج ممکنه از همینجاها شکل بگیره اگه یه دوستی با اصول و با حدو مرز باشه !

ما تو قرنی زندگی میکنم که دیگه ازدواجا این شکلی نیست که اکرم خانوم بیاد پسر کبری خانوم بهش معرفی کنه و ازدواج پیش بیاد !

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید