شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یک سؤال در مورد تأثیر قرصهای ویتامین بر قاعدگی....

1. با سلام خدمت تمامی دوستان ....

میخواستم بپرسم مصرف ویتامینها و قرص آهن میتونه چه تأثیری روی قاعدگی داشته باشه ؟

من هر وقت از ویتامینها استفاده میکنم ، قاعدگی به تأخیر میفته (گاهی اوقات حتی تا سه ماه) .... ؛
    با توجه به اینکه شاغل هستم و به اینگونه ویتامینها نیاز دارم ، چه راه حلی پیشنهاد میکنید ؟

2. سلام دوست عزيز شما مطمئن هستيد كه علت بر هم خوردن قاعدگي‌تون مصرف اينگونه قرص‌ها است؟ ممكنه يه زمينه‌ي ديگه‌اي داشته باشه مثلا شرايط كاري شما ،بر هم خوردن سيكل خواب، استرس، خستگي به نظرم بهتره به پزشك مراجعه كنيد.موفق و پيروز باشيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ARTA1388 نوشته است: سلام دوست عزيز شما مطمئن هستيد كه علت بر هم خوردن قاعدگي‌تون مصرف اينگونه قرص‌ها است؟ ممكنه يه زمينه‌ي ديگه‌اي داشته باشه مثلا شرايط كاري شما ،بر هم خوردن سيكل خواب، استرس، خستگي به نظرم بهتره به پزشك مراجعه كنيد.موفق و پيروز باشيد

سلام ؛ از پاسختون متشکرم ...
    بله ، من قبلا که کارمند نبودم این حالت در من رخ داد ، به پزشک مراجعه کردم ، گفتند احتمالا استرس دارید و به خاطر روحیاتتون هست .....!
    اما من شرایط روحی خوبی داشتم ....
    باز چند بار دیگه برای اینکه مطمئن بشم ، استفاده از ویتامینها رو امتحان کردم و مطمئن شدم که همین قرصها باعث بهم خوردن نظم پریودم میشن .... بعد از اون دیگه استفاده نکردم ، تا الان که دیگه واقعا بهشون نیاز دارم چون فشار کاریم زیاده ... حالا موندم چیکار کنم ....

آیا به تأخیر افتادن قاعدگی برای بدن انسان ضرر داره ؟

4. سلام به نظر من حالا که روی این قضیه حساس شدید ومطمئنا زمانی که ویتامین میخورید منتظر هستید که در آن ماه پریودتون به عقب بیافتد بهتر است یه مدت مصرف ویتامینها را قطع کنید وسعی کنید در عوض میوه وسبزیجات فراوان استفاده کنید.در مورد تاخیر قاعدگی باید گفت بله صدر صد به تاخیر افتادن ممکن است عواقب بعدی داشته باشدمثلا کیستهای تخمدانی وپرمویی ودر نهایت  به تاخیر افتادن بارداری پس اگر ادامه دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. ميشه بگين از چه قرص هاي ويتامينه اي استفاده ميكنيد؟ چون موضوع به نظرم يه كم عجيب مياد.
    به غير از قرصهاي ويتامينه از داروهاي ديگه استفاده نميكنيد؟شايد قبل از مصرف قرص ها دچار اختالالات هورموني شدين و حالا فكر ميكنيد نتيجه مصرف اوناست.دكتر آزمايشي انجام دادن ببينن كيست دارين يا نه؟

چقدر سوال پرسيدم!!!!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام خدمت همه ی دوستان .... بی نهایت سپاسگزارم که جواب دادین ...

shima110 نوشته است: سلام به نظر من حالا که روی این قضیه حساس شدید ومطمئنا زمانی که ویتامین میخورید منتظر هستید که در آن ماه پریودتون به عقب بیافتد بهتر است یه مدت مصرف ویتامینها را قطع کنید وسعی کنید در عوض میوه وسبزیجات فراوان استفاده کنید.در مورد تاخیر قاعدگی باید گفت بله صدر صد به تاخیر افتادن ممکن است عواقب بعدی داشته باشدمثلا کیستهای تخمدانی وپرمویی ودر نهایت  به تاخیر افتادن بارداری پس اگر ادامه دار شد حتما به پزشک مراجعه کنید.

راستش الان تقریبا یه سالی هست که مصرفشونو قطع کردم و یه مدت از میوه و... استفاده میکردم ، ولی متأسفانه اینجا میوه و سبزیجات فصلیه .... یعنی بعضی وقتا پیدا میشه بعضی وقتا نه !! و یه چیز دیگه هم که باعث شده این اواخر کمتر از میوه جات استفاده کنم شرایط کاریمه که تقریبا وقت خوردنو هم ازم گرفته ....!  

خلاصه سرتونو به درد نیارم .... من خودم هیچ شوقی به استفاده از قرص و دارو ندارم ولی اطرافیان هی گیر میدن میگن تو ضعیفی باید ویتامین مصرف کنی !! (ولشون کن ، نمیدونن من بدون اینا سالمترم ...!)
    حالا یه سؤال : آبمیوه میتونه جایگزین میوه بشه ؟

msety نوشته است: ميشه بگين از چه قرص هاي ويتامينه اي استفاده ميكنيد؟ چون موضوع به نظرم يه كم عجيب مياد.
    به غير از قرصهاي ويتامينه از داروهاي ديگه استفاده نميكنيد؟شايد قبل از مصرف قرص ها دچار اختالالات هورموني شدين و حالا فكر ميكنيد نتيجه مصرف اوناست.دكتر آزمايشي انجام دادن ببينن كيست دارين يا نه؟

چقدر سوال پرسيدم!!!!

تا جایی که یادمه قرصهایی که دکتر برام نوشته بودن : ویتامین C ، ویتامین B12 و قرص آهن ، بودند .... یه بارم ب_کمپلکس تزریق کردند که باعث شد سه ماه قاعدگی به تأخیر بیفته ...
    دیگه از هیچ دارویی استفاده نمیکنم ، چند وقت پیش رفتم چکاپ کامل دادم ، دکتر گفت سالم سالمی و همه چیزت نرماله ؛ البته واسه کیست و اینا تا حالا آزمایش ندادم ...

باز هم از اینکه راهنمایی کردین ممنونم ...

7. يه مدت از قرص ها استفاده نكن ببين درست ميشي يا نه.اگه نشدحتما يه آزمايش واسه كيست بده.در مورد اون سوالتم بايد بگم آبميوه نميتونه جايگزين صدردصد ميوه باشه ولي اگه طبيعي باشه يه مقداري ويتامين به بدنت ميرسونه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. آب میوه هیچوقت فیبر خود میوه رو نداره و هرچند ترکیب خیلی مفیدی هست ولی جایگزین میوه نیست . هرکدوم جایگاه خودشونو توی تغذیه دارند .

9. با سلام

نوش عزيزم مصرف قرص ويتامين هيچ تاثيري در تاخير پريود نداره

و تنها عامل براي اين مسئله همون استرس و فشار كاري  هست كه دوستان هم بهش اشاره كردند
    در ضمن داشتن روابط زناشويي و يا اقدام براي بارداري مي تونه عاملي براي به هم خوردن اين نظم باشه

10. setare1993 نوشته است: با سلام

نوش عزيزم مصرف قرص ويتامين هيچ تاثيري در تاخير پريود نداره

و تنها عامل براي اين مسئله همون استرس و فشار كاري  هست كه دوستان هم بهش اشاره كردند
    در ضمن داشتن روابط زناشويي و يا اقدام براي بارداري مي تونه عاملي براي به هم خوردن اين نظم باشه

ستاره جان سلام ؛

من هرجا این موضوعو مطرح میکنم همه تعجب میکنن....!

همونطور که تو پستای قبلیم گفتم ، موقعی که کارمند نبودم از قرصای ویتامین استفاده میکردم ، الان تقریبا یک سال است که مصرفشونو قطع کردم (یعنی از همون موقع که شاغل شدم) و از اونموقع تا حالا پریودم منظمه ............. کما اینکه من مجردم و هیچ گونه رابطه زناشویی نداشتم ....
        (شاید نحوه ی نگارشم درست نبوده که باعث شده دوستان متوجه نشن!)

به هر حال از همه دوستان بابت نکته هایی که اشاره کردند متشکرم ...
    موفق باشید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید