شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ياسمين

1. سلام  
    دكتر جون اطلاعاتي جامع و كامل در مورد عوارض جانبي قرص ضدبارداري ياسمين ميخواستم مخصوصا تاثيري كه در وزن ميگذاره در مقايسه باقرص سيپروترون كامپاند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. bahare نوشته است: سلام  
    دكتر جون اطلاعاتي جامع و كامل در مورد عوارض جانبي قرص ضدبارداري ياسمين ميخواستم مخصوصا تاثيري كه در وزن ميگذاره در مقايسه باقرص سيپروترون كامپاند

سلام،
    Yasmin نام تجاری دارویی است که از دسته ضد بارداریهای خوراکی است و تفاوتی که با قرصهای معمول دارد نوع پروژسترونی است که در آن به کار رفته است، موارد استفاده، عوارض جانبی و موارد منع مصرف همانند قرصهای ضد بارداری معمول است. رابطه مستقیمی بین افزایش وزن و مصرف این قرصها وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام.كسي از قرص ياسمين اطلاعات داره؟ تاثير اين قرص توي جلوگيري از بارداري چقدره باندازه قرص هاي متداول توي بازار مثل LD هست؟

4. msety نوشته است: سلام.كسي از قرص ياسمين اطلاعات داره؟ تاثير اين قرص توي جلوگيري از بارداري چقدره باندازه قرص هاي متداول توي بازار مثل LD هست؟

سلام

عبارت " یاسمین " یا " yasmin " رو از نوارجستجوی گوگل ( بالای صفحه ) سرچ کنید ، اطلاعات خوبی بدست میارید
    بله یاسمین قرص جلوگیری استاندارد و موثری هست .

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. سلام رفیق
    قرص یاسمین یا به عبارت دیگه ژاسمین در ایران هنوز ناشناخته است
    ولی بسیار موثر و با ترکیبات جدید هورمونی وارد بازار شده
    قیمتش در بازار ایران بین 13 تا 15 هزارتومن......
    و طریقه مصرفش مشابه ال دی
    -------------------------------------------
    من 6 دوره مصرف کردم....
    و باید بگم این قرص عوارض بسیار کمتری نسبت به ال دی یا اچ دی یا حتی مارولون داره
    1- باعث کاهش یا نازک شدن موهای زاید صورت میشه
    2- افسردگی ایجاد نمیکنه
    3- سبب سردرد نمیشه
    4- سایز سینه ها رو افزایش میده
    5- باعث گر گرفتگی شبانه نمیشه
    البته این اثرات روی ادمهای مختلف فرق میکنه
    به هر حال.......
    بین تمام قرصهای ضد بارداری موجود در بازار بهترین.........

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. فکر میکنم دقیقا مشابه LD ولی با عوارض خیلی خیلی کمتر به نظر من عالیه

7. با سلام خدمت شما
    من 6روزي هست كه از ياسمين استفاده ميكنم دچار يبوست شدم ميخواستم بدونم اين حالتم موقتي هستش يا بايد قرص ديگه اي رو انتخاب كنم؟
    ممنون ميشم پاسخم رو بدين

8. niloofarjoon نوشته است: با سلام خدمت شما
    من 6روزي هست كه از ياسمين استفاده ميكنم دچار يبوست شدم ميخواستم بدونم اين حالتم موقتي هستش يا بايد قرص ديگه اي رو انتخاب كنم؟
    ممنون ميشم پاسخم رو بدين

سلام،
    یبوست از عوارض یاسمین نیست، اگر مشکلتان ادامه پیدا کرد و با روشهای معمول (مصرف مایعات، سبزیجات و تحرک بیشتر) رفع نشد با پزشکتان مشورت نمایید.

9. سلام دوستای خوبم

نماز روزه هاتون قبول
    بچه ها یک سوال واسم پیش اومده که اگه ممکنه سریع بهم جواب بدهید

اگر کسی برای اولین بار شروع به مصرف قرص جلوگیری یاسمین کنه و تنها 11 تاش رو بخوره و شب 12 یک رابطه محافظت نشده داشته باشه احتمال بارداری هست؟؟/

آخه همیشه گفتند باید از چند ماه قبل بخورید تا جواب بده.اینطوریه؟؟؟متاهلاش جواب بدهند لطفا

ممنون

10. lili_b نوشته است: سلام دوستای خوبم

نماز روزه هاتون قبول
    بچه ها یک سوال واسم پیش اومده که اگه ممکنه سریع بهم جواب بدهید

اگر کسی برای اولین بار شروع به مصرف قرص جلوگیری یاسمین کنه و تنها 11 تاش رو بخوره و شب 12 یک رابطه محافظت نشده داشته باشه احتمال بارداری هست؟؟/

آخه همیشه گفتند باید از چند ماه قبل بخورید تا جواب بده.اینطوریه؟؟؟متاهلاش جواب بدهند لطفا

ممنون

سلام

دوست من معمولا بعد از دوهفته استفاده از قرصهای جلوگیری، بارداری اتفاق نمیفته ...

ولی برای کسانیکه تازه شروع به مصرف این قرصها کردن حتما در ماه اول باید از یک روش دیگه هم برای جلوگیری از بارداری استفاده بشه. و بعد از یکماه مصرف قرصها رو میتونه بدون روش دیگه ای ادامه بده و بارداری هم اتفاق نمیفته.

پس با این توصیفی که شما کردی ... احتمال بارداری در این شخص صفر نیست.

شاد باشید.

11. سلام به دوستاي گل و فعال سايت

واسه يكي از دوستان من مشكلي پيش آمده كه من به تنهايي نمي تونم با قاطعيت جواب بدهم ازتون ميخواهم كه شما هم نظرتون رو بگيد تا به يك قطعيت برسيم و قبل از اينكه دير بشه كمكش كنم

سوالم رو يكبار هم بالا مطرح كردم و سايه عزيز به من جواب داد اما دوباره و اين بار با توضيحات بيشتر عنوان ميكنم

اين دوست ما تازه عروسه! براي اولين بار شروع به مصرف ياسمين كرد و 11 شب قرص خورد شب 12 كه شب عروسي باشه رابطه داشتند البته دخول نبوده مني هم خارج از واژن تخليه شده اما تماس آلت ها بوده. بهتر است كه مسئله پيشاب رو در نظر بگيريم

من طبق صحبت سايه در بالا بهش گفتم كه در اين حالت بارداري منتفي نيست ايشون هم از روش اورژانسي استفاده كرد.چون معدهاش به هم ريخته بود قرص ياسمين اون  شب  رو
    نخورد و از فرداش(2 تاي بعدي اچ دي) ياسمين رو ادامه داد

اما الان به تاريخ مصرف قرصها شك داره ميگه مال يكي دوسال پيش بوده
    از طرفي 4 روز از قرصهاي اچ دي گذشته كه  دردهاي شكمي شديد هم داره مثل درد ها ي اول پريود

يك هفته ديگه مونده تا ياسمين تموم بشه.

به نظرتون احتمال بارداري چقدره؟
    علت دردها بهم خوردن تعادل هورموني است؟؟؟

بچه ها واقعا ممنون ميشم كه همفكري كنيد

12. سلام

دوست عزیزم با توجه به اینکه میگه دخولی صورت نگرفته احتمال بارداری خیلی خیلی پایینه ... اونهم فقط بصورت تماس آلت به آلت که تنها پیشاب ممکنه در دهانه ی واژن ریخته شده باشه بازهم احتمال بسیار پایینه.

درضمن قرصهای تاریخ مصرف گذشته نه تنها تاثیر خودشون رو از دست دادن بلکه ممکنه باعث ایجاد مشکلات دستگاه گوارش شخص هم بشن ... دیگه این مساله حواستون باشه تکرار نشه.

اگر دوست من ایشون از روش اوژانسی استفاده کرده(نه با قرصهای تاریخ مصرف گذشته) اصلا نباید نگران باشه...
    یعنی این 12 روز ایشون قرصهای تاریخ مصرف گذشته مصرف میکردن یا تنها اون قرصهای HD که برای اوژانسی استفاده کردن تاریخ مصرف گذشته بوده؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. ممنون از اينكه جواب دادي

نه فقط اچ دي ها !البته مطمئن نيست.ميگه مال سال 87 هستش

پايين قرص چندتا عدد نوشته (سريال/02/12)
    من فكر كنم اعتبارش تا 2012 باشه والا نمي دونم!اصولا تاريخ انقضاي قرصها چقدره؟

14. سلام

دوست من در مورد اینکه این قرصها دقیقا تاریخ مصرفشون چند سال اعتبار داره نمیدونم...ولی اگر مثلا تا سه سال هم اعتبار داشته باشن اون وقت حرف شما درسته و دیگه جای نگرانی نیست . پس این سال 87 رو دوستت از کجا خونده که میگه اعتبار قرصها بوده؟

ولی در کل دیگه نگرانی فایده نداره ... چون 72 ساعت هم گذشته و من فکر میکنم این دل دردهاش بیشتر از اضطرابه...  
    با این طور مصرف کردن قرص هم بهم خوردن بالانس هورمونی اتفاق میفته ... پس در هردو صورت نگرانی الان فایده نداره...
    با اینکه به این روش رابطه احتمال بارداری خیلی ضعیفه(حتی اگر روش اوژانسی ناموفق باشه)... ولی بهتره در زمان مناسب از بی بی چک استفاده کنه تا خیال خودش هم راحت بشه.
    شاد باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلام. 4 ماه میشه که ازدواج کردم.1 ماه پیش شروع به مصرف قرص یاسمین کردم.1 بسته قرصم تمام شد اما پریود نشودم.

علت چیه؟(همراه با مصرف قرص جلوگیری طبیعی هم داشتیم).

متشکرم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید