شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چگونه خوشبخت ترین زوج دنیا شویم

1. چگونه خوشبخت ترین زوج دنیا شویم

عشق راهی برای ابراز احساسات است....اما برای ابراز عشقتان نباید حتماً منتظر مناسبات و فرصت های خاص باشید. با به کار بستن این عادات ساده اما مهم در زندگی خود، رابطه عشقیتان را بیش از پیش رونق بخشید تا شما نیز جزء زوج های خوشبخت به حساب بیایید.
    1. حداقل روزی یکبار به همسرتان بگویید "دوستت دارم."
    مطمئن باشید که همسرتان به شنیدن این کلمات نیاز دارد. من اكنون كه حدود 2 سال از ازدواجم میگذرد به عینه مورد فوق را تجربه كرده ام . مطمئن باشید صادقانه گفتن این جمله زندگی تان را از این رو به آن رو می كند،اگر بیش از 30 سال هم از زندگی تان گذشته این مورد را امتحان كنید نه لوس بازی است نه سوسول بازی ...
    2. موقع سلام و خداحافظی همدیگر را در آغوش گرفته و ببوسید.
    شاید این مورد كمی سخت بیاید اما باور كنید از آن روش هایی است كه معجزه می كند و تمام كدور ت ها و ناراحتی هایی را كه شاید پیش آمده باشد از بین می برد.مطمئن باشید اگر هر روز هم این كار را بكنید برایتان به حالت عادی در نخواهد آمد و تكراری نخواهد شد...
    3. تا پایان عمرتان، قرار ملاقات های عاشقانه تان فقط با همسرتان باشد.
    با همسرتان حتی بیشتر از زمانیکه با بهترین دوستانتان رفتار کنید. یادتان باشد که همیشه باید عاشق و معشوق باقی بمانید. پس وقتی برای شام بیرون می روید، درب را برای خانمتان باز کنید، صندلی را برای وی بیرون بکشید، و موقع قدم زدن دست های همدیگر را بگیرید.
    یادتان باشد كه همسرتان تنها كسی است كه در تمام غم ها و شادی هایتان با شما شریك است و دل سوز و فدایی شماست پس آیا به نظرتان چنین كسی ارزش چنین رفتار هایی را ندارد.
    4. مسائل پیش پا افتاده را جدی نگیرید.
    می توانید اجازه دهید که عادات بد همسرتان اعصابتان را به هم بریزد و اذیتتان کند. می توانید هم این عادات را بپذیرید و برای بهبود وضعیت تلاش کنید. آیا همسرتان عادت دارد در خمیردندان را موقع مسواک زدن باز بگذارد؟ خمیردندانتان را جدا کنید. آیا شوهرتان عادت دارد لباسهایش را در همه جای خانه پخش کند؟ توجه نکنید، یا اگر هم خیلی اذیتتان میکند آنها را جمع کنید، و همیشه به خاطر داشته باشید که در قبال این گذشت شما، همسرتان هم کارهای فوق العاده ای برایتان خواهد کرد.
    5. به جنبه مثبت قضیه فکر کنید.
    به جای اینکه در مورد راه هایی که همسرتان موجب یاس و ناراحتی شما می شود فکر کنید، در مورد همه چیزهای مثبتی درمورد او فکر کنید که همیشه نظرتان را جلب می کرده است.
    6. وقتی عصبانی می شوید، کمی صبر کنید.
    وقتی هر دوی شما عصبانی هستید، اصلاً با هم صحبت نکنید. چند دقیقه صبر کنید، بیرون رفته و کمی قدم بزنید، یا روی تخت دراز بکشید. برای مدتی از همدیگر دور شوید. یک مکث کوتاه به هر دو شما این امکان را می دهد که به جای ناراحت کردن و رنجاندن همدیگر، عاقلانه درمورد چیزی که موجب ناراحتیتان شده است با یکدیگر صحبت کنید.
    چیزی كه در اینجا مورد از همه است این است كه در موقع عصبانیت هرگز صدایتان را برای یكدیگر بلند نكنید و حرمت ها را زیر پا نگذارید.
    7. هیچوقت از اسرار و ضعف های همسرتان برعلیه او استفاده نکنید.
    آنچه که به نظر غیر مهم، جزئی، و پیش پا افتاده می آید ممکن است در نظر همسرتان بسیار جدی و پراهمیت باشد. باید تشخیص دهید که چه چیز برای همسرتان مهم است و به هیچ عنوان درمورد آن با دوستانتان، مادرتان، خانواده همسرتان و یا هیچ کس دیگر صحبت نکنید.
    همچنین سعی نکنید موقع دعوا آن مسائل را به رخ او بکشید. یک رابطه عاشقانه رابطه ای است که طرفین بتوانند به همدیگر اعتماد کنند و رازهای درونیشان را برای هم مطرح کنند.
    8. اول به همسرتان فکر کنید.
    اگر هر دوی شما اینکار را انجام دهید، مطمئن باشید رابطه ای بسیار لذت بخش در انتظارتان خواهد بود. تا می توانید در جواب درخواست های همسرتان پاسخ مثبت بدهید و تلاش کنید که زندگی را برای او راحت تر کنید و مطئن باشید او نیز همین کار را برای شما خواهد کرد.
    9. همسرتان را همه جا عزیز بدارید.
    به هیچ عنوان درمورد همسرتان پیش کسی بدگویی نکنید. وقتی درمورد او صحبت می کنید، بگذارید عشق و احترام شما برای همه آشکار شود.
    10. هر روز زمانی را به باهم بودن اختصاص دهید.
    ببینید چه کاری برای هر دو شما بهتر است....با هم غذا بخورید، آخر شب وقتی کنار هم روی تخت دراز کشیده اید فیلم تماشا کنید، با هم برای قدم زدن بیرون بروید و کارهایی از این قبیل. حتی می توانید کارها را باهم مخلوط کرده و برنامه تان را متنوع کنید. اگر یکی از شما در مسافرت به سر می برد، شب ها به همسرتان زنگ بزنید و صدایش را بشنوید. فقط مهم این است که زمانی را کنار هم بگذرانید.
    11. با احترام با یگدیگر صحبت كنید
    اكثر افراد در روز های اول ازدواج و در دوران نامزدی بسیار محترمانه همدیگر را خطاب میكنند و كمتر از "جان" و "عزیز" به هم نمی گویند اما بعد از مدتی همه اینها فراموش می شود و به اصلاح "تو تو" كردن جایگزین آن می شود .
    خطاب كردن همسر با كلمه "شما" چه زن و چه مرد مانع بسیاری از كدروت ها و درگیر ها می شود ،یادتان باشد همسرتان بهترین كس شماست و اوست كه باید از همه بیشتر او را عزیز بدارید و با احترام برخورد كنید.
    رعایت موارد بالا علاوه بر اینكه هیچ هزینه ای برایتان ندارد باعث می شود زند گی تان از این رو به آن رو شود ،اشتباه نكنید این امور ساده تنها برای زو ج های جوان و تازه ازدواج كرده نیست حتی اگر بیش از10سال از ازدواجتان گذشته است،رعایت این موارد هیچ موردی برایتان ندارد.
    می توانید از هم اكنون شروع كنید و این موارد ساده را امتحان كنید... امیدوارم همیشه روز های خوشی را با همسرتان سپری كنید و لبخند همواره بر روی لبتان باشد.

ایمیل دریافتی از گروه اینترنتی پرسیس

تشکر شده توسط : 12 کاربر
  2. مطلب قشنگی بود. چقدر خوب میشد اگه واقعا میتونستم به این توصیه عمل کنم!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    من هم مطالب بالا رو قبول دارم و خودم هم اين كارها رو انجام مي دم و واقعاً نتيجه كه چه عرض كنم ... پژواكي در حد معجزه داره.

استفاده از كلمات محبت آميز موقع ديدن و ترك همديگه:
    دم دماي اومدن شوهرم به خونه هر كاري دستم باشه زمين مي زارم و به سر و وضعم مي رسم. آرايش مي كنم .... لباس مرتب مي پوشم... چائي تازه دم يا شربتي رو كه دوست داره براش آماده مي كنم. خلاصه يه جوري بهش مي فهمونم كه منتظر اومدنت بودم. و با يه سلام عزيزم ، خسته نباشي به استقبالش مي رم. و بارها از خودش شنيدم كه اين كارهاي من باعث ميشه خستگي كار روزانه از تنش بيرون بره.... هر روز شوهرم من رو به سر كارم مي بره و با اينكه 4 سال از ازدواج ما ميگذره ... هر وقت مي خواهيم از جلوي درب شركت از هم جدا بشيم. بايد كلي قربون صدقه هم بريم و همين موضوع براي بچه ها كه هر از گاهي من و شوهرم رو موقع خداحافظي مي بينن يه موضوع جا افتاده هستش... و پسراي شركت در اين باره با شوهرم خيلي شوخي مي كنن.

اجازه گرفتن از شوهر (حتي فرماليته):
    من هر جا كه مي رم حتي اگه 200 درصد هم مطمئن باشم كه اون با رفتنم به اونجا مخالفتي نداره بازم بهش زنگ مي زنم و ازش اجازه مي گيرم. وقتي اين كار رو مي كنم دقيقاً احساس شادي و اين كه اون مرد يك خونه هستش رو تو صداش مي فهمم و اگه قرارباشه فقط بهم بگه برو ... با يه انرژي خاصي بهم ميگه... برو عزيزم مواظب خودت باش  رسيدي حتماً بهم زنگ بزن....

هيچ وقت اونو در مورد كارها ، حرفها و .... مورد تمسخر قرار نديد:
    حتي اگه واقعاً حق با شماست سعي كنيد اين رو يه جوري بگيد كه غرورش جريحه دار نشه . هميشه از خريدهايي كه براي خودش انجام ميده تعريف كنيد چون بالاخره چيزي رو كه خريد حتماً دوست داشته و حالا هم مي خواد كه نظر موافق شما رو بشنوه... حتماً باهاش همراه باشيد.

ناز كنيد و در كلمات نمك بريزيد:
    گاهي اوقات با هم به سبك بچه گونه با هم حرف بزنيد. (البته اين كار رو امتحان كنيد همه مردها اين مدل صحبت كردن رو نمي پسندند.)

نشون دادن توجهتون به اون در منزل:
    سعي كنيد نشون بديد كه چقدر حواستون بهش هست .... البته بايد يه خورده تو اين كار محتاط باشيد كه توجه از سر لطف شما رو با زير نظر گرفتن و محاصره تاكتيكي اشتباه نگيره....
    مثلاً هر وقت رفت دوش بگيره ... گوش به زنگ باشيد وقتي صداي آب دوش قطع شد در بزنيد و با حوله رو بهشون بديد. مي تونيد شورت و زيرپوش رو هم براش ببريد.  مطمئن باشيد اون هم اين كارها رو براي شما انجام ميده.

دست رد به سينه نزدن:
    آقايون وقتي به برقراري رابطه تمايل پيدا مي كنن.... بدترين چيزي كه اصلاً دوست ندارن بشنون حرفهايي از قبيل «« خيلي خستم.... حال ندارم .... بزار براي بعد ..... خوابم مياد...... »» به اعتقاد من زن و شوهر در هر ساعات از شبانه روز بايد براي هم وقت بزارن ... براي نيازها شون.... علايقشون و... وقتي شما مي تونيد با در اختيار قرار دادن خودتون ...شوهرتون رو از دام زنها و دختراي فاسد و خيابوني نجات بديد چرا كه نه .....(البته نمي خوام بگم كه ما زنها صرفاً به اين دليل بايد هواي شوهرمونو داشته باشيم كه از راه به در نشه ... نه اين يه امر طبيعيه وقتي يه نفر از طريق و راه درست به نيازش جواب داده نميشه.... راههاي ميانبر و احياناً خلاف روي مياره ... مخصوصاً مسايل جنسي كه كشش و جذابيت زيادي دارن. )
    و صد البته روي سخن من با زوجهاي نرمال هستش . كه جواب خوبي رو بلد هستن. نه اينكه شما خوبي كني و اون هم سوء استفاده و بجاي اينكه اين خوبي ها زندگي رو براي دو طرف شيرين كنه باعث بشه كه تو زندگي بين زن و مرد رابطه فروشنده و خريدار يا توليد كننده و مصرف كننده پيش بياد....  

به خدا قشنگ زندگي كردن خيلي راحته بايد يه خورده دقيق عمل كني.
    خيلي صحبت كردم

كارهايي كه ميشه براي هم انجام داد و زندگي رو زيباتر كرد خيلي زيادن بايد توجه رو به اطراف بشتر كرد.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. باسلام
    ضمن تقدیر از دوستانمون به خصوص سرکار زهرا خانم که  مشخصه از روی تجربه جملاتشونو ادا میکنن و این تجارب گرانبها رو به دوستان انتقال میدن ، منهم معتقدم زندگی رو هر جوری بگیری همون جور میگذره یعنی اگر سخت بگیری سخت میگذره و اگه آسون بگیری آسون میگذره ،پس چه بهتر بیائیم با انجام روشهای عملیه تست شده، زندگیمونو زیباتر کنیم.
    موفق باشید.

5. zahra1322 نوشته است:

اجازه گرفتن از شوهر (حتي فرماليته):
    من هر جا كه مي رم حتي اگه 200 درصد هم مطمئن باشم كه اون با رفتنم به اونجا مخالفتي نداره بازم بهش زنگ مي زنم و ازش اجازه مي گيرم. وقتي اين كار رو مي كنم دقيقاً احساس شادي و اين كه اون مرد يك خونه هستش رو تو صداش مي فهمم و اگه قرارباشه فقط بهم بگه برو ... با يه انرژي خاصي بهم ميگه... برو عزيزم مواظب خودت باش  رسيدي حتماً بهم زنگ بزن....

سلام
    اولا از اقای maepc ممنونم که یه همچین مقاله قشنگی رو گذاشتن.بعد در تایید سخنان خانمzahra1322باید بگم این حرفشون که اجازه گرفتن از شوهر (حتي فرماليته) رو واقعا قبول دارم.چون همونطور که گفتن یه حس اقتداری به مرد میده که نگو!!!شاید الان گفتن این حرف تو سن من خنده دار باشه ولی واقعا قبولش دارم این حرفو!!!
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام مطالب دوستان رو خوندم عالی بود  ای کاش خانومها توجه بیشتری به آقایون می کردند ممنون عالی بود

7. alighoghnos نوشته است: سلام مطالب دوستان رو خوندم عالی بود  ای کاش خانومها توجه بیشتری به آقایون می کردند ممنون عالی بود

اگه منظورتون طرف خودتون هست كه شايد بي توجهي خودتون باعث شده طرفتون به شما بي توجه بشه.چون معمولا اين خانوما هستن كه آقايون رو مورد توجه خودشون قرار ميدن، از اين جهت عرض كردم.البته من نه تنها مخالف توجه كردن خانوما نيستم بلكه به عقيده من اگه خانوما محبت هم نبينن باز هم بايد عشق بدن.البته خانوما شاكي نشنا گفتم اين عقيده منه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید