شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

توضیحاتی در مورد قرص ايبوپروفن

1. با عرض سلام
      من 3 سوال از خدمتتون داشتم  1-لطفا مزایا و معایب قرص ایبوپروفن و همچنین قرص فولیک اسید را ذکر کنید. در ضمن در چه مواقعی تجویز میشود؟

2- برای از برطرف کردن قسمتهای زایدپایین پهلو چه ورزشهایی را توصیه میکنید؟

با کمال تشکر    galaxy

2. galaxy نوشته است: با عرض سلام
      من 3 سوال از خدمتتون داشتم  1-لطفا مزایا و معایب قرص ایبوپروفن و همچنین قرص فولیک اسید را ذکر کنید. در ضمن در چه مواقعی تجویز میشود؟

2- برای از برطرف کردن قسمتهای زایدپایین پهلو چه ورزشهایی را توصیه میکنید؟

با کمال تشکر    galaxy

سلام ،

ایبوپروفن (Ibuprofen)
    این دارو از دسته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است و در گروه درمانی ضد درد غیر مخدر ، ضد تب و ضد التهاب طبقه بندی می شود . این دارو به صورت قرصهای (Coated Tablet) 200 و 400 میلیگرمی در فراورده های ژنریک ایران موجود است . این دارو با نامهای تجاری Advil , Amersol , Medipren , Motrin , Noprin نیز در بازرهای جهانی موجود است .
    ابوپروفن برای درمان التهاب مفاصل ، درد قاعدگی ، نقرس و درد بعد از کشیدن دندان مورد استفاده قرار می گیرد . در بالغین می توان 200-800 میلیگرم از راه خوراکی ، سه تا چهار بار در روز تجویز شود .
    در صورت مصرف خوراکی به عنوان ضد درد اثرات دارو 30 دقیقه پس از مصرف شروع شده و در طی 2-1 ساعت به اوج رسیده و 6-4 ساعت اثر آن ادامه می یابد .
    کسانی که به این گروه از داروها (NSAID) حساسیت دارند؛ نباید این دارو را مصرف نمایند . این دارو ممکن است باعث سرگیجه ، خواب آلودگی ، بثورات پوستی ، اختلال بینایی ، خونریزی گوارشی شود.
    بیمار می بایست این دارو را با یک لیوان پر از آب مصرف نموده و تا 30-15 دقیقه پس از آن در وضعیت قائم باقی بماند . در صورت بروز عوارض جانبی بیمار می بایست دارو را قطع نموده و با پزشک خود مشورت نماید.

اسید فولیک (Folic Acid)
    این دارو از دسته ویتامینهای محلول در آب می باشد و به صورت قرص های 1 میلیگرمی و آمپولهای 50 میلیگرم/10 میلیگرم موجود می باشد . این دارو در کم خونی های مگالوبلاستیک ، بیماریهای کبدی ، الکلیسم و نیز برای جلوگیری از ایجاد نقصهای عصبی در جنین برای مادران باردار توصیه می شود . ممکن است در اثر مصرف این دارو بثورات پوستی ، خارش یا قرمزی پوست ایجاد شود که در این صورا می بایست با پزشک مشورت نمود ..

-به طور کلی برای تناسب اندام ، بدن هر فردی به یکسری از ورزشهای پاسخ مطلوب تری می دهد . مثلا گروهی با شنا کردن و گروهی با ورزشهای ایروبیک به تناسب اندام موردنظر می رسند . البته ورزشهای موضعی نیز برای مناطق خاص مثل شکم و پهلو ها مفید است . شما می توانید برای ورزشهایی برای شکم صاف به اینجا مراجعه نمایید.

3. nili

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.من به هنگام دردهای زمان پریودم از قرص ایبوپروفن استفاده میکنم ولی تا چند روز معده درد شدیدی میگیرم.من از قرصهای مفنامیک اسید و استامینوفن هم استفاده کردم ولی تاثیری نمی کنه.به جز این داروها از چه داروی دیگه ای میتونم استفاده کنم؟

4. nili نوشته است: سلام.من به هنگام دردهای زمان پریودم از قرص ایبوپروفن استفاده میکنم ولی تا چند روز معده درد شدیدی میگیرم.من از قرصهای مفنامیک اسید و استامینوفن هم استفاده کردم ولی تاثیری نمی کنه.به جز این داروها از چه داروی دیگه ای میتونم استفاده کنم؟

سلام،
    یکی از عوارض شایع استفاده از داروهای NSAID یعنی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، مشکلات گوارشی است. در مورادی که استفاده از این داروها اجتناب ناپذیر است مثل مشکلات روماتولوژیک معمولا از داروهایی از این دسته استفاده می شود که اختصاصی تر عمل کنند مثل Celcoxib یا Rofecoxib و نیز داروهایی همراه با اینها تجویز می شود که عوارض آن را کاهش دهد.
    اما در مورد استفاده از این داروها به هنگام درد قاعدگی معمولا روشهای بالا اعمال نمی شود، می توان از راه کارهای زیر استفاده نمود: (توجه نمایید که اگر مصرف این داروها در شما باعث به وجود آمدن زخم شده است ابتدا می بایست زخم را درمان نمود)
    1 - به جای اینکه پس از شروع قاعدگی دوز بالایی از این دارو را مصرف نمود، از 2 روز قبل و با دوز معمول دارو را شروع کرد.
    2 - استفاده از داروهای اختصاصی تر

ابیوپروفن و مفنامیک اسید از دسته داروهای NSAID هستند ولی استامینوفن از این دسته دارویی نیست و درنتیجه با توجه به مکانیسم ایجاد درد در این مورد کمتر موثر است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام
    خسته نباشید
    خوردن قرص ایبوپروفن 4-3  عدد در ماه در دوران عادت ماهیانه ضرری دارد؟منظورم عوارضی است که میگن قرص های مسکن دارند.ممکنه به خاطر مصرف مداوم این قرص ها, دیگه تاثیر
    زیادی نداشته باشه.
    با تشکر

6. hasty نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    خوردن قرص ایبوپروفن 4-3  عدد در ماه در دوران عادت ماهیانه ضرری دارد؟منظورم عوارضی است که میگن قرص های مسکن دارند.ممکنه به خاطر مصرف مداوم این قرص ها, دیگه تاثیر
    زیادی نداشته باشه.
    با تشکر

سلام،
    برای توضیحات بیشتر در مورد ایبوپروفن به مطالب بالا مراجعه نمایید.
    عدم تاثیر به دنبال مصرف با این دوز، نادرست است و عوارض دیگر مصرف زیاد و با دوزهای بالای اینگونه قرصها مثل خونریزی گوارشی اهمیت بسزایی دارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید