شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اختلاف قد مرد و زن در ازدواج

1. سلام دوستان
    با دقت کل پستها رو خوندم.......و کمابیش نظر همه رو قبول دارم....
    ولی چند نکته رو برای تو دوست عزیز یاد اوری میکنم تا تصمیمی عاقلانه ای بگیری
    ===================
    امام محمد غزالی در کتاب کیمیای سعادت به پسرش 4 نکته رو تذکر میده برای انتخاب همسر......
    و اون اینه......
    مرد در 4 چیز باید از زن بالا تر باشه.....
    1- علم.
    2- ثروت
    3- سن
    4- قد
    ببین رفیق
    من زیاد با این گفته موافق نیستم........
    اینا اصل نیست......
    ولی وقتی به عمق قضیه فکر میکنم میبینم بیراه هم نگفته
    زن .........زن ایرانی مخصوصا........موجودی که همیشه انتظار حمایت شدن از مرد رو داره....
    اینکه مرد رویاهاش باید همیشه حامی و پشتیبانش باشه
    زن ایرانی از کودکی یاد میگیره........در افسانه میشنوه و میخونه که مردها قوی و با عظمت هستند........
    برای همین همیشه انتظار داره مرد فوق العاده باشه.......
    خوب البته در دنیای گذشته.........مردان هم مرد بودند.........بازوهای ورزیده.....هیکلهای انچنانی....و البته اقتدار.........مردها اقتدار داشتند........
    همانگونه که در دنیای گذشته........زنان ما هم زن بودند.........ظرافت زنانه و مکر......
    مکر زنانه که سخت ترین مردها رو نرم میکرد.......
    همین ایجا د تناسب میکرد بین اونها..........
    ولی امروز...............
    ================
    متد انتخاب عوض شده.......
    دیگه نمیشه گفت مردها باید این خصوصیات رو داشته باشند........
    من خودم به عنوان یک زن..........هم مستقلم.......و هم خیلی خیلی پیشرو.......
    برای همین خیلی از مردهای که مقابلم قرار میگیرند نمیتونن همه این فاکتورها رو داشته باشند.......
    مردهای امروز مردان بازو نیستند.........
    با فکرشون بیشتر پول درمیارن........
    هیکلهای ریقو و دراز.........یا کوتاه و لاغر.......بعضیهاشون اونقدر چاقن.........بعضیها هم با هورمون و زور بدن سازی یک چیزی از توشون در میاد........
    کم شدن مردای متناسب.........
    حالا فکر نکن اوضاع خانمها بهتر.......
    یک سری به سونا و استخر بزن........هیکل خانمها فاجعه ...........شکمهای طبقاتی که به زور گن میکنن تو.........باسنهای در حال انفجار...........ساق پاهای کلفت.......
    یا بالعکس.........از شدت لاغری در حال شکستن..........
    خانمها هم یا زیادی بلندن........یا کوتاه.......
    خلاصه تناسب امروزه به هم خورده...........شاید دک و پوز بالا رفته.....و دخترها سعی دارند خودشونو عین مانکنهای شبکه های فشن کنن...........ولی فقط در ارایش صورت پیشرفت کردند.......و همت 4 تا حرکت ورزشی درست و حسابی.......یا دویدن رو ندارند......
    زنان امروز هم اهل کار و استقلال هستند.......
    پس میبینی.........
    امروز همه چیز با دیروز فرق کرده............
    اگر دیروز پدر ها و مادرها گذشت میکردند و به خاطر بچه ها از آرزوها ی خودشون چشم پوشی میکردند........امروزه اینکار میسر نیست........
    زنان امروز............و مردان امروز.........به کوچکترین بهانه دم از طلاق و جدایی میزنند.....
    =================
    حواستو خوب جمع کن
    زندگی در کنار مردی که از نظر ظاهری باهات تناسب نداره.......و باعث میشه دیگران در خیابون شما رو برازنده هم نبینن............کار اسونی اگر خصوصیات مثبت زیادی داشته باشه......
    غالبا مردهای زشت........یا کوتاه قد.........یا خیلی مهربانند........یا خوش اخلاق.......یا بسیار زیرک..........
    ببین...........مردهای کوتاه قد چون همیشه در وجودشون این کمبود رو حس کردند.....سعی میکنند از طریق دیگه خودشونو بالا بکشن.........یا تحصیل........یا ثروت.......یا اخلاق.....
    به هر حال ........
    اینم خیلی مهمه که ژنی که همسر ایندت میخواد به فرزندت بده چی باشه.....
    برای من مهمه........
    برای من مهمه فرزندم باهوش باشه.....و از نظر تحصیلاتی و اجتماعی رشد کنه.......برام مهمه قدش بلند باشه مثل خانواده خودم.........ولی زیاد برام اهمیت نداره زیبا باشه.......چون خودم ادم معمولی هستم از نظر ظاهری
    ==================
    ببین دختر خوب.......
    منم یه زنم........مثل خودت.....و خیلی خوب میدونم وقتی از کسی خوشم بیاد اخرین چیزی که میبینم ظاهرشه...........ولی........وای به روزی که از کسی بدم بیاد......
    هرکولم که باشه
    زیبا ترین بازیگر هالیوود هم باشه.......
    بلاخره شده به دکمه پیراهنش گیر بدم اینکارو میکنم..........
    ازدواج.........
    انتخاب همسر........
    فقط قد و ثروت و علم و این چیزا نیست.........
    دین هست
    اعتقاد هست
    اخلاق هست
    دوستان و خانواده.......
    سیگار و شراب و مواد
    شهر و محل زندگی
    کار و حتی رفیقای گذشته..........
    به قول یکی از دوست پسرام.........ازدواج انتخاب یک مجموعه بزرگ.........که حداقل 5 سال سرمایه گذاری باید روش کرد......
    تو هنوز جوونی.......
    چرا به جای خوش گذروندن و استفاده از لحظات........به اینده و فکر همسرت فکر میکنی.....
    گور پدر هر چی فکر مردهاست.............
    من تجربه اینو داشتم........
    مردهای ایرانی عادت کردند به شکاک بودن.........اونا به خودشونم شک میکنن که تو گذشتشون چی بوده..........وای به روز زن ایندشون........
    هرگز برای همسر ایندت درباره روابط با جنس مخالف حرفی نزن ولی دروغ هم نگو.......
    گفت رابطه بوده.......بگو کی نداشته.......بگو تو دانشگاه....در حد سلام و احوال پرسی......در حد اشنایی/..........خیلی خیلی خواستی بهش راست بگی بگو در حد رستوران و شام و ناهار........
    حتی بگو مادرت یا خواهرت یا پدرت در جریان بودند تا خیالش راحت بشه........
    ولی............هرگز کامل راستشو نگو.
    ===================
    یه چیزی میگم تا تهشو برو.........
    حتی مردهای اونور دنیا هم روی همسراشون غیرت نشون میدن......و از دیدن مردهایی که کنار همسرشون یه روزی خوابیدن دوری میکنن.......
    ===================
    همه فاکتورای مثبت دوست پسرتو بشمار.........
    اگر دیدی ارزش موندنو داره........بمون.............
    قد رو میشه نادیده گرفت..........وقتی باقی فاکتورها سنگینی میکنن
    راستی ......سک.س رو هم فراموش نکن........مهمه........طرف یکوقت زنباره نباشه.......همجنس باز نباشه.......اینو جدی بگیر.و.........

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  2. با تشکر از تمامی دوستان.من به دوستان گفته بودم از لحاظ اخلاق،خانواده،فرهنگ،تحصیل،قیافه،تیپ،پول،جنسیتی این آقا هیچ مشکلی نداره،تنها مشکل ما اختلاف قدمون هست و این اختلاف قدی که من گفتم دوستان فکر کردن مثلا این آقا تا کمر من هست نه اینجور نیست اختلاف قد ما نهایتا به زور به 10 سانت هم نمیرسه.از یه طرف میگن اختلاف قد خوب نیست از یه طرف هم میگن اگه اخلاق و این و اونش خوبه عیبی نداره.خوب منم تو همینش موندم این آقا کامله کامله تنها مشکل همین اختلاف قده.که از طرف من هستش.اگر من خیلی مصر هستم روی اینکه از الان به فکر ازدواج باشم این نیست که دلم ضعفه لباس عروسه چین چینو،عشق و لاو واین چیزا باشه،من از عقاید،اخلاق و رفتار ایشون خوشم اومده طوری که می ترسم اگه ایشون رو از دست بدم دیگه کسی با این اخلاق و عقاید گیرم نیاد.و این سوالی که کردم این بود آیا این اختلاف زیاده؟امکان پشیمونی هست؟اصلا تو جامعه خیلی غیر عادیه؟همین

3. yalda68 نوشته است: با تشکر از تمامی دوستان.من به دوستان گفته بودم از لحاظ اخلاق،خانواده،فرهنگ،تحصیل،قیافه،تیپ،پول،جنسیتی این آقا هیچ مشکلی نداره،تنها مشکل ما اختلاف قدمون هست و این اختلاف قدی که من گفتم دوستان فکر کردن مثلا این آقا تا کمر من هست نه اینجور نیست اختلاف قد ما نهایتا به زور به 10 سانت هم نمیرسه.از یه طرف میگن اختلاف قد خوب نیست از یه طرف هم میگن اگه اخلاق و این و اونش خوبه عیبی نداره.خوب منم تو همینش موندم این آقا کامله کامله تنها مشکل همین اختلاف قده.که از طرف من هستش.اگر من خیلی مصر هستم روی اینکه از الان به فکر ازدواج باشم این نیست که دلم ضعفه لباس عروسه چین چینو،عشق و لاو واین چیزا باشه،من از عقاید،اخلاق و رفتار ایشون خوشم اومده طوری که می ترسم اگه ایشون رو از دست بدم دیگه کسی با این اخلاق و عقاید گیرم نیاد.و این سوالی که کردم این بود آیا این اختلاف زیاده؟امکان پشیمونی هست؟اصلا تو جامعه خیلی غیر عادیه؟همین

سلام

یلدا جان در نظر گرفتن فاکتورهای ازدواج خیلی مهمه ولی از نظر اولویت بندی ، برای همه به یک شکل نیست... ممکنه برای من ثروت طرف در درجه ی چهارم باشه ولی برای شما در درجه ی دوم... پس حرفهای همه رو که شنیدی خودت سبک سنگین کن که بعد پشیمون نشی.

البته من فکر میکنم شما با توجه به این پستت ،خودت به نتیجه ی دلخواهت رسیدی... همین که میگی همه چیزش رو قبول داری... از اخلاق و رفتار و عقاید تا مسائل دیگه....
    ولی هنوز بازهم تردید داری.... ببین عزیزم قد فاکتور مهمی هست ولی وقتی نقاط مثبت طرفت به اندازه ای باشه که بتونه این فاکتور رو بپوشونه دیگه جای نگرانی نیست.... اگه فکر می کنی مردی هست که میتونی یک زندگی مشترک عالی رو باهاش شروع کنی... مردی هست که دوست داری پدر بچت باشه .... پس میتونی خودت با توجه به اولویت بندی معیارهات این فاکتور رو کمرنگش کنی...
    فقط یک چیزی رو باید یادت باشه... الان همه چیز خوبه ... دوران دوستی و نامزدی و عشق و لاو و حرفهای قشنگ و..... خلاصه دوران شیرینیه ... ولی زیر یک سقف که رفتی همش اینا نیست ، مسائل مهمتری جلوی چشت میاد....
    اگر روزی مشکلی در زندگیت داشته باشی ممکنه همین قضیه رو پیش خودت بهانه کنی که مثلا از اول برای هم مناسب نبودیم و من اشتباه کردم و...(اونوقت این مساله ی قد رو پیش خودت بزرگ میکنی که اصلا هم منطقی نیست)!

پس از همین ابتدا باید این مساله رو بپذیری که اگر من این پسر رو با این شرایط قبول کردم حتی اگر روزی هم از دستش دلخور بودم... اگر روزی مشکلی بینمون پیش اومد.... اگر روزی سر مساله ای اختلاف داشتیم ... این مساله ی اختلاف قد هرگز نباید جلوی چشمم بزرگ بشه! چون مشکلم جای دیگه است و قدش اگر 2 متر هم بود باز این مسائل پیش می اومد!

در نهایت دوست من واسه ازدواج احساس و علاقه خیلی مهمه ولی عقل و منطق حرف اول رو میزنه .

شاد باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. Sina2000 نوشته است: اما من برای اولین بار با قسمتی از حرفهای سامی مخالفم اون هم این که:
    باید ماجرا رو برای نفر بعدی تعریف کنم و بعیده هیچ پسری با این موضوع کنار بیاد و ...

سلام

سینا جان اگر متن من رو دقیق می خوندی ، قبل از عبارتی که شما از من نقل قول کردی آمده بود

" اینکه می گی ، باید ماجرا رو برای نفر بعدی تعریف کنم و بعیده هیچ پسری با این موضوع کنار بیاد و ... "

در حقیقت این جمله نقل قولی بود از خود یلدا و جمله من نیست ...

....................
    و البته من شخصا خیلی هم با هم با این موضوع مخالفتی ندارم . ممکنه شما و 2 نفر دیگه دیگه با گذشته همسرتون مشکل نداشته باشید ، اما تجربه من می گه علاوه بر کسانی که ابدا هیچوقت با گذشته ی همسرشون کنار نمیان ، درصد قابل ملاحظه ای از کسانی هم که به زبون می گن که این مسئله طبیعیه و مشکلی نیست و ... در عمل اصلا اینجوری فکر نمی کنن و حتی اگر امروز هم تحت تاثیر جو ، نسبت به گذشته ی همسرشون عکس العمل نشون ندن ، دو روز دیگه وسط یک دعوا ، تمام این مسائل رو می کشن وسط

البته طبیعیه که اغلب پسرها بیان بگن " گذشته ی هرکسی به خودش مربوطه و مهم نیست و ... "
    و همچنین دخترخانم ها بیان بگن که " من نمی تونم دروغ بگم و حتما همه ی گذشته م رو برای همسرم تعریف می کنم و ... "

من اینجا دوست دارم ، بگم ، همه دوستان درست می گن
    چه اونهایی که نسبت به گذشته ی همسرشون بی تفاوتن . چه اونهایی که نمی تونن هیچ چیزی رو از همسرشون پنهان کنن
    چه کسی مثل من که داره به این فکر می کنه که ، پس اینهمه دختری که از روابط گذشته شون چیزی به همسر آینده شون نمی گن ، از کره ماه اومدن ؟ یا اون پسرایی که با دوست دختر خودشون صرفا بخاطر گذشته ای که اتفاقا یکسرش خود آقا پسره هست ! ازدواج نمی کنن ! متولد کره مریخ هستند ؟!
    بنظرم همه ما درست می گیم ...

5. سلام sami
    من همیشه پستهای شما را با دقت میخونم شاید این بار با دقت...............

من نمیدونم شما شغلتون چی هست و چقدر گرفتاری برای خودت داری ..........
    امیدوارم تا اونجایی که برات امکانش باشه به سایت سر بزنی وقتی سایت از پستهای شما خالی باشه سایت یه جوری هست مخصوصا حالا که دکتر دیگه اثری از پستهاش نیست یه مشکل دیگه که پستهای خلاف قانون سایت زیاد شده و حذف هم نمشن
    امیدوارم باشی......... هر چند همه گرفتاری خاص خودشون را دارن

6. سلام به همه دوستان این چیزی که الان می خوام بگم شاید با موضوع یلدا جان فرق بکنه اما اگه میشه نسبت به این موضوع من رو راهنمایی کنید :

چند وقت پیش یکی از دوستانم یک نفراز همکارهای همسرشو به من معرفی کرد و گفت بهتره با هم آشنا بشین چون هم از شما مطمئن هستم هم از ایشون خلاصه بعد از اینکه من به خونه اونها رفتم و ایشون رو دیدم از ظاهرش بدم نیومد و بعد از کمی صحبت فهمیدم شغل پدر ایشان قصاب هست  البته خیلی با این مسئله مشکل نداشتم چون باید همه جوانب رو می سنجیدم اما خوشایند من هم نبود بعد از اینکه خداحافظی کردم و به خونه اومدم تو فکر راههای درست انتخاب همسر بودم و حتی توی اینترنت با مطالب خوبی آشنا شدم ولی دیگه از دوستم و اون آقا خبری نشد البته ایشون شماره منو نداره این موضوع منو بد جوری درگیر خودش کرده .لطفا منو راهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید