شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالاتی جدی پیرامون افزایش و کاهش قد !!!

1. مردی 27 ساله با قدی حدود 178 ؛ بنظر شما احتمال اینکه صفحات رشد اش بسته نشده باشد وجود دارد ؟
    برای انجام این آزمایش به چه پزشکی باید رجوع کرد ؟ (چه تخصصی)
    راه دیگری برای افزایش قد بعد از بیته شدن صفحات رشد وجود ندارد ؟ آیا این صحیح است که انجام بعضی از ورزشها باعث کوتاه شدن قد میشود ؟ (مثلا حرکت اسکات بدنسازی)
    اگر صحیح است این حرکات حتی بعد از بسته شدن این صفحات هم روی قد میتواند تاثیر منفی داشته باشد ؟

2. marilyn_manson نوشته است: مردی 27 ساله با قدی حدود 178 ؛ بنظر شما احتمال اینکه صفحات رشد اش بسته نشده باشد وجود دارد ؟
    برای انجام این آزمایش به چه پزشکی باید رجوع کرد ؟ (چه تخصصی)
    راه دیگری برای افزایش قد بعد از بیته شدن صفحات رشد وجود ندارد ؟ آیا این صحیح است که انجام بعضی از ورزشها باعث کوتاه شدن قد میشود ؟ (مثلا حرکت اسکات بدنسازی)
    اگر صحیح است این حرکات حتی بعد از بسته شدن این صفحات هم روی قد میتواند تاثیر منفی داشته باشد ؟

سلام

احتمال اینکه در 27 سالگی صفحه رشد شما بسته نشده باشه اگر صفر نباشه بنظرم باید زیر صفر باشه
    برای شروع پروسه بررسی صفحه رشد باید به فوق تخصص غدد مراجعه کنید
    راه دیگر افزایش قد که به درد شما بخوره جراحی هست که با قد 178 سانتی متری نه توصیه می کنم بهش فکر کنی و نه فکر می کنم هیچ پزشکی حاضر بشه شما رو جراحی کنه . این جراحی علاوه بر اینکه عملا یکسال شما رو از کار و زندگی می اندازه ، عوارض وحشتناکی هم داره و فوقشم 6-7 سانت به قدت اضافه می کنه
    اصلا بهش حتی فکر هم نکن

در سن شما هیچ ورزشی نه بلندت می کنه و نه کوتاهت . نگران نباش

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. برادرم متولد 1371 است و بدنسازی میکند
    حرکات ورزشی فوق الذکر میتواند روی قد اش (کوتاه/بلند شدن اش) تاثیر داشته باشد !؟
    اصولا میخواهم بدانم این باور صحیح است که برخی حرکات ورزشی اصطلاحا" قد را میسوزاند ؟

4. اصولا برخلاف نظر عامه ، ورزش تاثیر خاصی در افزایش قامت ندارد و اگر هم داشته باشد محسوس نیست . در مورد برادرتون هم بنظر من در آخرین سالهای افزایش قد قرار دارند و بسیار بعید هست در این سن وسال قد قابل ملاحظه ای بکشن ( شاید حداکثر 3-4 سانت )
    ولی در مورد ایشون ممکنه صفحه رشد هنوز باز باشه و بشه برای قد و قامتشون کاری کرد ( با مراجعه به متخصص غدد )

در مورد حرکتهایی که قد را می سوزانند ، راستش من خیلی با این گفته ها هم عقیده نیستم . بین وزنه بردارها هم کوتاه قد هست و بلند قد . اینحرفها خیلی علمی نیست ولی می تونم اینو بگم که در سنین رشد احتمال اینکه ورزشی مثل وزنه برداری یا بدنسازی سفت و سخت و غیراصولی بتونه به پیکر یه نوجوان آسیب بزنه خیلی بیشتر از ورزشهایی مثل شنا و والیبال و حتی فوتباله .

5. sami28 نوشته است: اصولا برخلاف نظر عامه ، ورزش تاثیر خاصی در افزایش قامت ندارد و اگر هم داشته باشد محسوس نیست . در مورد برادرتون هم بنظر من در آخرین سالهای افزایش قد قرار دارند و بسیار بعید هست در این سن وسال قد قابل ملاحظه ای بکشن ( شاید حداکثر 3-4 سانت )
    ولی در مورد ایشون ممکنه صفحه رشد هنوز باز باشه و بشه برای قد و قامتشون کاری کرد ( با مراجعه به متخصص غدد )

در مورد حرکتهایی که قد را می سوزانند ، راستش من خیلی با این گفته ها هم عقیده نیستم . بین وزنه بردارها هم کوتاه قد هست و بلند قد . اینحرفها خیلی علمی نیست ولی می تونم اینو بگم که در سنین رشد احتمال اینکه ورزشی مثل وزنه برداری یا بدنسازی سفت و سخت و غیراصولی بتونه به پیکر یه نوجوان آسیب بزنه خیلی بیشتر از ورزشهایی مثل شنا و والیبال و حتی فوتباله .

سلام
    سامی جون یعنی والیبال و بسکتبال و ... هم تاثیری در افزایش قد ندارن؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید