شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نتیجه diffrential

1. با سلام خدمت آقای دکتر رهام.من به تازگی آزمایش خون دادم .می خواستم ببینم نتیجش چیه؟
    EOSINOPHIL  1%
    LYMPHOCYTE   18%
    NEUTROPHIL 81%

2. shohre نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر رهام.من به تازگی آزمایش خون دادم .می خواستم ببینم نتیجش چیه؟
    EOSINOPHIL  1%
    LYMPHOCYTE   18%
    NEUTROPHIL 81%

سلام،
    به چه علت آزمایش انجام شده است؟ چه علایمی داشته اید؟

3. سلام
    من این آزمایشات رو به خاطر رماتیسم مفصلی دادم.ابتدا درد و تورم مفاصل رو داشتم.در آزمایش قبلی تست رماتیسم مثبت شد.بعد داروهای کورتن ، فولیک اسید و متوترکسات استفاده کردم.بعد از 3 ماه این آزمایش رو دادم.که دکترم گفتن نه تنها هیچ تغییری نکرده بلکه ای اس آر هم کمی بالا رفته تو این آزمایش 43 بود.ایشون گفتن رماتیسم داره به سمت لوپوس میره.میخواستم بدونم حتما زایعات پوستی میده؟بعد از چندوقت رو پوست خوشو نشون میده؟
    ضمن اینکه پدرم حدود 20 سالی هست که لوپوس داره البته من نمیدونم که با دردهای مفصلی همراه بوده یا نه .ولی پوست صورتش زخم میشه قرمزه و داخل قرمزی ها سفید هم هست.یعنی منم اینجوری می شم؟ممنون از جوابتون. البته دکتر گفتن 50 درصد به لوپوس می خوره .و برای اطمینان برای سه ماهه دیگه آزمایش دی اس ان دی  ای دادن.به نظر شما لازم هست که زود تر آزمایش بدم تا مطمئن شم و برای درمان اقدام کنم؟ یا بذارم همون سه ماهه دیگه ؟دیر نشه؟

4. shohre نوشته است: سلام
    من این آزمایشات رو به خاطر رماتیسم مفصلی دادم.ابتدا درد و تورم مفاصل رو داشتم.در آزمایش قبلی تست رماتیسم مثبت شد.بعد داروهای کورتن ، فولیک اسید و متوترکسات استفاده کردم.بعد از 3 ماه این آزمایش رو دادم.که دکترم گفتن نه تنها هیچ تغییری نکرده بلکه ای اس آر هم کمی بالا رفته تو این آزمایش 43 بود.ایشون گفتن رماتیسم داره به سمت لوپوس میره.میخواستم بدونم حتما زایعات پوستی میده؟بعد از چندوقت رو پوست خوشو نشون میده؟
    ضمن اینکه پدرم حدود 20 سالی هست که لوپوس داره البته من نمیدونم که با دردهای مفصلی همراه بوده یا نه .ولی پوست صورتش زخم میشه قرمزه و داخل قرمزی ها سفید هم هست.یعنی منم اینجوری می شم؟ممنون از جوابتون. البته دکتر گفتن 50 درصد به لوپوس می خوره .و برای اطمینان برای سه ماهه دیگه آزمایش دی اس ان دی  ای دادن.به نظر شما لازم هست که زود تر آزمایش بدم تا مطمئن شم و برای درمان اقدام کنم؟ یا بذارم همون سه ماهه دیگه ؟دیر نشه؟

سلام،
    ای اس آر بالا و بالا بودن درصد نوتروفیلها نشاندهنده یک روند التهابی در شماست. برای مشخص شدن علت اصلی می بایست آزمایشات تکمیلی و از جمله ارزیابی برای لوپوس انجام شود به نظر من روند درمانی را زیر نظر همین پزشک ادامه دهید تا نتیجه مشخص شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. به نظر شما زود تر آزمایش بدم یا همون 3 ماهه دیگه؟در مورد زایعات پوستی چه طور؟و پدرم ؟ژنتیکیه؟
    این بیماری همون SEL سله؟آخه من هرجا سرچ کردم لوپوس با سل اومد.

6. با سلام خدمت شما دکتر رهام
    میخواستم بپرسم که رماتیسم حتما به لوپوس ختم میشه؟یعنی نهایتا به لوپوس می رسه و زایعات پوستی ؟
    یا نه امکان داره همین آرتریت روماتوئید مفصلی بمونه؟
    در ضمن من میتونم روزه بگیرم با این همه قرص ؟بخصوص کورتن.

7. shohre نوشته است: با سلام خدمت شما دکتر رهام
    میخواستم بپرسم که رماتیسم حتما به لوپوس ختم میشه؟یعنی نهایتا به لوپوس می رسه و زایعات پوستی ؟
    یا نه امکان داره همین آرتریت روماتوئید مفصلی بمونه؟
    در ضمن من میتونم روزه بگیرم با این همه قرص ؟بخصوص کورتن.

سلام،
    خیر ، این دو بیماری ارتباطی به هم ندارند. برای روزه گرفتن هم بهتر است با توجه به داروهایی که مصرف می کنید با پزشکتان مشورت نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید