شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنش در دوران بارداری و اثرات سوء بر جنین

1. hatav

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .

خانمی در ماه های آخر بارداری دچار تنش هاش شدید ، اضطراب بسیار حاد ، و دلهره می شه . که به خاطر شنیدن خبر های بد در باره ی همسرش بوده !! این خانم تا ماه آخر بارداری کار می کردن و استراحت لازم رو تقریبا اصلا نداشتن . ( منظورم بی تحرکی نیست ، در واقع همون آرامش خاطر منظورم بود )  الان بچه ی این خانم 3 ساله شده . ولی با رفتار های پرخاشگرانه   ،  روحیه ای نا آرام  و اعصاب در هم !!  
    البته نه همیشه و مواقعی هم پیش میاد که بچه آروم باشه .
    فرزند بزرگ این خانم 17 سال داره . و کمک زیادی هم در نگهداری فرزند کوچکتر به مادرشون نمی کنه ...
    مادر این کودک حوصله ی چندانی برای سرگرم کردن اون نداره ، و معمولا  با هم دعوا می کنن یا اگر هم این طور نباشه به صورت افراطی با هم خوب هستن . هم چنین مادر ، از 24 ساعت شبانه روز حدود 12 ساعت رو مدام در حال کار و فعالیته .
    در واقع وقت لازم برای پرستاری از کودک رو نداره . هم چنین از دست بنده هم کاری بر نمیاد به خاطر این که اصلا انتقاد پذیز نیستن و فکر می کنن کاملا حق با خودشونه و روش درست رو در پیش گرفتن .

آیا اثرات سوء دوران بارداری بر جنین تا ابد باقی میمونه یا با روش های درست میشه برطفش کرد ؟؟
    در ضمن خود این خانم مراحل زندگیش _ از کودکی تا بزرگسالی _ مناسب نبوده و در خانواده ای آروم و صمیمی رشد نکرده .
    متول 1349 هم هستن . و همون طور که گفتم به دلیل اختلاف شدید با همسرشون ، طلاق گرفتن . از نظر اقتصادی مشکلی ندارن ؛ مشکلی ندارن چون همون طور که گفتم خودشون به تنهایی روزی 12 ساعت کار می کنن . گاهی کمتر  !
    اما این حالت عصبی بودن هم می تونه مربوط به فشار های زندگی باشه هم از دوران کودکی و نوع تربیت ...
    و خوب من فکر می کنم به خاطر خستگی روح و جسم نمی تونن با فرزندانشون چندان رابطه ی خوب ( مخصوصا با آرامش ) داشته باشن ...

این بچه همون طور که گفتم به شدت عصبی شده و من نمی دونم چه کمکی می تونم بکنم تا از این حالت بیرون بیاد ..
    اگر توصیه خاصی هست ، یا کتابی در این مورد معرفی کنید ممنون می شم .

2. hatav نوشته است: سلام .

خانمی در ماه های آخر بارداری دچار تنش هاش شدید ، اضطراب بسیار حاد ، و دلهره می شه . که به خاطر شنیدن خبر های بد در باره ی همسرش بوده !! این خانم تا ماه آخر بارداری کار می کردن و استراحت لازم رو تقریبا اصلا نداشتن . ( منظورم بی تحرکی نیست ، در واقع همون آرامش خاطر منظورم بود )  الان بچه ی این خانم 3 ساله شده . ولی با رفتار های پرخاشگرانه   ،  روحیه ای نا آرام  و اعصاب در هم !!  
    البته نه همیشه و مواقعی هم پیش میاد که بچه آروم باشه .
    فرزند بزرگ این خانم 17 سال داره . و کمک زیادی هم در نگهداری فرزند کوچکتر به مادرشون نمی کنه ...
    مادر این کودک حوصله ی چندانی برای سرگرم کردن اون نداره ، و معمولا  با هم دعوا می کنن یا اگر هم این طور نباشه به صورت افراطی با هم خوب هستن . هم چنین مادر ، از 24 ساعت شبانه روز حدود 12 ساعت رو مدام در حال کار و فعالیته .
    در واقع وقت لازم برای پرستاری از کودک رو نداره . هم چنین از دست بنده هم کاری بر نمیاد به خاطر این که اصلا انتقاد پذیز نیستن و فکر می کنن کاملا حق با خودشونه و روش درست رو در پیش گرفتن .

آیا اثرات سوء دوران بارداری بر جنین تا ابد باقی میمونه یا با روش های درست میشه برطفش کرد ؟؟
    در ضمن خود این خانم مراحل زندگیش _ از کودکی تا بزرگسالی _ مناسب نبوده و در خانواده ای آروم و صمیمی رشد نکرده .
    متول 1349 هم هستن . و همون طور که گفتم به دلیل اختلاف شدید با همسرشون ، طلاق گرفتن . از نظر اقتصادی مشکلی ندارن ؛ مشکلی ندارن چون همون طور که گفتم خودشون به تنهایی روزی 12 ساعت کار می کنن . گاهی کمتر  !
    اما این حالت عصبی بودن هم می تونه مربوط به فشار های زندگی باشه هم از دوران کودکی و نوع تربیت ...
    و خوب من فکر می کنم به خاطر خستگی روح و جسم نمی تونن با فرزندانشون چندان رابطه ی خوب ( مخصوصا با آرامش ) داشته باشن ...

این بچه همون طور که گفتم به شدت عصبی شده و من نمی دونم چه کمکی می تونم بکنم تا از این حالت بیرون بیاد ..
    اگر توصیه خاصی هست ، یا کتابی در این مورد معرفی کنید ممنون می شم .

سلام،
    مشکلی که مطرح نمودید را نمی توان با یک پست در محیط مجازی برطرف نمود و به نظر می رسد که چندین جنبه مختلف داشته باشد، بهترین توصیه مراجعه به روانپزشک یا روانشناس و مصاحبه حضوری است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با اجازه آقاي دكتر...... كلا كودكان در محيط خانواده رشد ميكنند و عوامل منفي و مثبت مختلفي روي آنها اثر مي گذارد .. كودكي رو ميشناسم كه در اين 6 سال دائما شاهد دعوا و كتك كاري والدينش بود اين كودك معصوم گاهي اوقات فحاشي ميكنه با دوستاش كتك كاري ميكنه زود رنجه و قهر ميكنه و ...... چون اين چيز ها رو ديده اگر مادر كودكي كه گفتيد حوصله نگهداري كودك رو نداره بهتره كه اونو بفرسته مهد كودك تا تحت تربيت مربيان پرورشي قرار بگيره و بهتره كه شرايط كودك رو كامل شرح بده ضمنا طبق فرمايشات دكتر رهام بهتره كه مادر هم تحت مشاوره قرار بگيره و به روانپزشك مراجعه كنه.... مويد باشيد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید