شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وجود ترشحات و بافت در هموروئید

1. ایا در بیماری هموروئید ترشحات نیز دیده می شود؟ و تکه های از بافت نیز هنگام دفع مدفوع دیده می شود؟ امکان دارد این بیماری را با این شرایط و ابنکه قبلا خونریزی هم داشته بدون لیزر درمام کرد؟ و ایا احتمال وجود پولیب در این مورد می باشد

2. dr_queen نوشته است: ایا در بیماری هموروئید ترشحات نیز دیده می شود؟ و تکه های از بافت نیز هنگام دفع مدفوع دیده می شود؟ امکان دارد این بیماری را با این شرایط و ابنکه قبلا خونریزی هم داشته بدون لیزر درمام کرد؟ و ایا احتمال وجود پولیب در این مورد می باشد

سلام،
    خیر، معمولا علامت اصلی خونریزی است و دفع نسج یا ترشح وجود ندارد مگر اینکه عفونت و یا مشکل دیگری بر این وضعیت اضافه شده باشد. روشهای درمانی دیگری نیز وجود دارد که با صلاحدید پزشک و شرایط و میزان درجه هموروئید قابل اجراست. در صورت وجود علایم، پولیپ باید با انجام اقدامات پاراکلینیک مثل تصویر برداری و یا کلونوسکوپی بررسی شود.

3. سلام ممنون به سوالم جواب دادین و اما یک سوال هنوز ذهن منو مشغول کرده و اینکه این علائمی که عرض کردم مثل وجود ترشحات می تواند زمینه ابتلا به پولیپ را فراهم کند؟ و علت احتمالی این علائم چیست؟
    ممنون

4. dr_queen نوشته است: سلام ممنون به سوالم جواب دادین و اما یک سوال هنوز ذهن منو مشغول کرده و اینکه این علائمی که عرض کردم مثل وجود ترشحات می تواند زمینه ابتلا به پولیپ را فراهم کند؟ و علت احتمالی این علائم چیست؟
    ممنون

سلام،
    اکترا عفونت میتواند چنین علایمی بدهد اما معاینه توسط پزشک و دیدن موضع و در صورت نیاز قسمتهای داخلی رکتوم و کولون تکلیف را مشخص می کند. پولیپ ها اکثرا زمینه فامیلی دارند ولی به صورت تک گیر هم دیده می شوند. وجود پولیپ ارتباط مستقیمی با ترشح ندارد.

5. همورئید چیست؟

6. سلام به شما کاربر عزیز

هموروئید یا بواسیر عبارتست از بزرگ شدن شبكة عروق خونی ناحیة مقعد و افزایش حجم توده بافت نگهدارندة آن بعلت كاهش ضخامت و ضعف جدار عروق این ناحیه كه می تواند بسیار ناراحت كننده ، آزار دهنده ، نا خوشایند و برخی اوقات دردناك باشد. گذشته از این مسائل، هموروئید می تواند بصورت یك مشكل كاملاً جدی درآید .
    این بیماری غالباً در میان افراد 20 تا 50 سال شایع است و هم در زنان و هم مردان بروز می كند . این مسئله ممكن است از بارداری و درد زایمان ، بلند كردن بارهای سنگین،یبوست یا اسهال های مزمن ، سر پا ایستادن های طولانی ، كمبود مایعات و فیبر(سبزیجات و میوه جات ) در رژیم غذایی یا عفونت ناشی شود . بطور خلاصه ،هر گونه فشار اضافی به ناحیة مقعد می تواند به هموروئید منتهی شود . حتی وراثت نیز از فاكتورهای مؤثر در بروز این بیماری است. هموروئید معمولاً به یكی از حالات داخلی ، خارجی یا داخلی -خارجی بروز می كند . همانطور كه از اسم آن پیداست ، در نوع داخلی ضایعات در داخل كانال مقعد قرار دارند، در حالیكه در نوع خارجی ضایعات در اطراف لبة مقعد مشاهده میشوند و نوع داخلی-خارجی تلفیقی لز انواع اول و دوم می باشد.

علائم هموروئید:

این علائم از یك علامت یا بیشتر و از خفیف تا شدید متغیرند. مهم آن است كه شما برای رفع مشكل خود، فرآورده ای را انتخاب نمائید كه كلیه علائم بیماری را پوشش دهند.

1- خارش: هنگامیكه مقعد ملهتب یا متورم میشود، خروج ترشحات در این ناحیه باعث ایجاد خارش می شود. البته خارش می تواند نتیجه بسیاری ازعوامل دیگر هم باشد.

2- سوزش: مشكل شایع دیگر هموروئید است كه نتیجه زخمهای سطحی ناحیه مقعد میباشد. درجه این سوزش از یك احساس گرمای خفیف تا احساس آتش گرفتگی متغیر است و ممكن است ثابت بماند یا شرایطی نظیر ورزش یا خروج مدفوع بدتر شود.

3- درد: درد همورئید غالباً در نتیجه التهاب، تورم، عفونت و یا برآمدگی همورئید به خارج مقعد است كه با راه رفتن و نشستن تشدید می شود و می تواند از خفیف تا شدید باشد.

**هشدار:
    در صورت درد شدید، حتماً به پزشك
    مراجعه كرده و جداً از خود درمانی بپرهیزید.

4- تورم: هموروئید اغلب با تورم یا التهاب همراه است چه زمانی كه عروق متورم (گشاد شده) می شوند یا زمانی كه تجمع مایع در بافت اطراف عروق متورم وجود دارد. تورم می تواند منجر به احساس درد، سرخی، تحریك یا سوزش گردد.

5- تحریك: كه می تواند از خارش، سوزش، التهاب و درد ناشی شود.

6- خونریزی: گشاد شدن عروق و ضعف جدار آنها می تواند در نهایت منجر به پارگی هموروئید و خونریزی گردد. این مسئله غالباً در حین و یا پس از اجابت مزاج صورت می گیرد. درجه این خونریزی از تعداد محدودی نقاط قرمز روشن روی دستمال توالت تا قطرات مشخص خون متغیر است.

**
    هشدار: در صورتیكه هموروئید با تورم دردناك همراه شود، حالت چركی به خود بگیرد، خونریزی یا عود كند و یا آنكه بصورت یك توده حجیم درآید، به
    پزشك مراجعه كرده، جداً از خود درمانی بپرهیزید زیرا این علائم می توانند نشانگر عفونت یا مسائل جدی تری باشند.

پیشگیری: برخورداری از اجابت مزاج طبیعی (عدم ابتلاء به یبوست یا اسهال) بواسطه یك رژیم غذایی مناسب، ورزش و دریافت مقادیر كافی مایعات می تواند از این بیماری پیشگیری كند.

درمان: هموروئید یك مسئله قابل درمان بوده و با انتخاب یك فرآورده ضد هموروئید مناسب می توان بسرعت آنرا درمان نمود.
    تمیز بودن موضع یكی از نكات بسیار مهم قب از استعمال دارو می باشد. لذا حتماً قبل از مصرف دارو، ناحیه مقعد را با محلول رقیق آب و صابون شسته، پس از آبكشی، آنرا با یك حوله لطیف یا دستمال كاملاً خشك نمائید. سپس دارو را طبق ذستور یا راهنمای مربوطه مصرف كنید. در صورت امكان، مصرف دارو پس از اجابت مزاج به قبل از آن ارجحیت دارد.
    در خصوص شكل داروئی، در صورت ابتلاء به هموروئید داخلی، شیاف، پماد، كرم، لوسیون یا ژل و در صورت ابتلاء به نوع خارجی، پماد، كرم، لوسیون یا ژل توصیه می شوند.
    از آنجائیكه یكی از مشكلات افراد مبتلا به هموروئید یبوست می باشد، مصرف ملین های حجیم كننده مدفوع (رجوع به مباحث كلی ملین ها و ملین های حجیم كننده مدفوع) می تواند به تخفیف علائم بیماری كمك كند. البته توجه داشته باشید كه افراد دیابتیك (قند خون بالا) باید در مصرف این نوع ملین ها احتیاط كنند.

**
    هشدار:
    - از وارد ساختن اشكال داروئی ضد همورئید با برچسب (تنها برای استعمال خارجی) به داخل مقعد خودداری نمائید.
    - در صورت بروز هرگونه تحریك موضعی پس از مصرف دارو، مصرف آنرا قطع كنید.
    - در صورتیكه یكهفته پس از درمان با فرآورده های ضد هموروئید، علائم بیماری همچنان ادامه یافت، با
    پزشك تماس بگیرید.

منبع:
    ایران 20

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام و تشکر از سایت خوب شما
    من همین امروز عضو سایت شما شده ام و امیدوارم که بتوانید به من کمک کنید .
    متاسفانه در حدود 3 یا 4 ماه هست که فکر میکنم با مشکل هموروئید مواجه هستم و از همه بدتر اینکه در حال حاضر من خارج از ایران زندگی میکنم. فکر میکنم این اتفاق از 4 ماه پیش شروع شد من مدتی با یبوست مواجه بودم و در یک مرتبه که خیلی شدید بود من مقداری هم خون مشاهده کردم .
    ظرف این چند ماه مدام از روغن زیتون و میوه زیتون استفاده کردم البته بعضی وقتها یک مقدار بهتر میشد تا حدود 2 هفته پیش که مجددا چند قطره خون مشاهده کردم و طی این دو هفته به شدت مسئله حاد شده و بعد از اجابت مزاج حدودا 5 یا 6 ساعت یک احساس اسپاسم و خارش و سوزن سوزن شدن و .... شدید در ناحیه مقعد احساس میکنم که در بعضی موارد حتی نشستن هم برایم غیر قابل تحمل میشود .
    البته فکر میکنم که جز هموروئیدهای داخلی باشد چون در قسمت خارجی من فقط دو یا سه برآمدگی که بیشتر شبیه به التهاب هستند را مشاهده کردم . البته به دکتر هم مراجعه کردم و یک پماد که فکر میکنم ضد هموروئید باشد(به نام Rectogesic  4mg  )  به من دادند و گفتند که روزی 2 بار باید استفاده کنم که متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاده . و همچنان مشکل اسپاسم و خارش و .... را دارم و واقعا من را کلافه کرده است .
    ضمنا یک مقدار هم مشکل یبوست دارم و دستشویی رفتن واقعا برایم عذاب آور شده است.  

سن : 28 سال - متاهل - قد:  175سانتی متر - وزن: 72 کیلوگرم -  
    در صورت امکان به من بگویید که چگونه میتوانم با این مشکل مبارزه کنم ؟

8. با سلام
    دوست گرامی raskiao
    با اجازه دکتر رهام عزیز ، اگر تبلیغ نباشه بنده هم این مشکل را داشتم به دکتر مراجعه کردم بهم پماد mg ointment  که گیاهیه و ساخت شرکت داروسازی باریچ اسانس هست ، تجویز کرد که اثر معجزه آسائی داشت و موجب بهبودی سریع و طولانی مدت گردید.
    با این حال با متخصصین نیز مشاوره کردن ، ضرری نخواهد داشت.
    موفق باشید.

9. raskia0 نوشته است: با سلام و تشکر از سایت خوب شما
    من همین امروز عضو سایت شما شده ام و امیدوارم که بتوانید به من کمک کنید .
    متاسفانه در حدود 3 یا 4 ماه هست که فکر میکنم با مشکل هموروئید مواجه هستم و از همه بدتر اینکه در حال حاضر من خارج از ایران زندگی میکنم. فکر میکنم این اتفاق از 4 ماه پیش شروع شد من مدتی با یبوست مواجه بودم و در یک مرتبه که خیلی شدید بود من مقداری هم خون مشاهده کردم .
    ظرف این چند ماه مدام از روغن زیتون و میوه زیتون استفاده کردم البته بعضی وقتها یک مقدار بهتر میشد تا حدود 2 هفته پیش که مجددا چند قطره خون مشاهده کردم و طی این دو هفته به شدت مسئله حاد شده و بعد از اجابت مزاج حدودا 5 یا 6 ساعت یک احساس اسپاسم و خارش و سوزن سوزن شدن و .... شدید در ناحیه مقعد احساس میکنم که در بعضی موارد حتی نشستن هم برایم غیر قابل تحمل میشود .
    البته فکر میکنم که جز هموروئیدهای داخلی باشد چون در قسمت خارجی من فقط دو یا سه برآمدگی که بیشتر شبیه به التهاب هستند را مشاهده کردم . البته به دکتر هم مراجعه کردم و یک پماد که فکر میکنم ضد هموروئید باشد(به نام Rectogesic  4mg  )  به من دادند و گفتند که روزی 2 بار باید استفاده کنم که متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاده . و همچنان مشکل اسپاسم و خارش و .... را دارم و واقعا من را کلافه کرده است .
    ضمنا یک مقدار هم مشکل یبوست دارم و دستشویی رفتن واقعا برایم عذاب آور شده است.  

سن : 28 سال - متاهل - قد:  175سانتی متر - وزن: 72 کیلوگرم -  
    در صورت امکان به من بگویید که چگونه میتوانم با این مشکل مبارزه کنم ؟

سلام،
    اصول کلی درمان در بالا آمده است، در صورتی که مشکل به درمانهای معمول پاسخ ندهد شاید اقدامات جراحی لازم باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید