شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بدبيني

1. بنظرتون ميشه بدبيني رو از فردي كه تا حدودي بدبينه برطرف كرد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام .
    دوست گرامی بستگی داره که این بدبینی ذاتی باشه یا بر اثر بوجود آمدن مسائلی بروز کرده باشه ، اگر ذاتی باشه برطرف کردنش کمتر ممکنه نمیگم غیرممکن چون برای بعضی ها ممکنه که کمی بهبود پیدا کنه با توجه به شرایط . اما اگه بدبینی بر اثر مسائلی در زندگی ایجاد شده باشه با بوجود آوردن حس اعتماد و داشتن صداقت کامل ، همچنین برطرف کردن مسئله ای که باعث بروز بدبینی شده امکان از بین رفتن بدبینی خیلی زیاده فقط باید شخصی که دچار بدبینی شده خودش بخواد و همکاری کنه .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. نظر شخصي خودم رو ميگم واسه تغيير دادن شخصيت ذاتي ديگران هيچ وقت تلاش نكن كه بي فايده است.هرگز نميتوني شخصيت آدما رو تغيير بدي مگر اينكه خود شخص بخواد و كمك كنه.

4. با سلام
    دوست عزیز در کل تغییر و تحول در هر چیزی مخصوصاً در ما ایرانیها  کمی سخته و در مورد شخصیت ،با توجه به نژاد و فرهنگ ،آداب و سنن ، محیط رشد ، خانواده و منطقه و ... متفاوته حال بسته به خصوصیات طرفتون باید بسنجید که آیا امکان پذیر هست یا نه؟ ولی در کل فکر نمیکنم در عمق  شخصیت فرد،  که قبلاً شکل گرفته بتوان تحول اساسی داد.  
    موفق باشید.

5. با سلام

تا این " تاحدودی " رو چی تفسیر کنیم
    در ادامه صحبتهای خانم سارا ، می خوام بگم که منی که خودم رو بدبین نمیدونمم اگر شواهد منفی به دستم برسه یا اگر تجربه روبرو شدن با یک دروغ و فریب بزرگ رو داشته باشم ، طبیعتا محتاط و حتی بدبین می شم اما این قضیه موقتی هست و با اعتماد سازی و رفتار درمانی و مشاوره میشه مشکل رو حل کرد .

اما بدبین به معنی واقعی خودش اگر مد نظرت هست . یعنی کسی که شکاکه و متاسفانه شک هاش منفی هم هست . باید بگم من شخصا تابحال حتی یک مورد که بهبود یافته باشه رو ندیدم . مشاوره و درمان دارویی و گریه زاری و ... همه شاید در بعضی موارد باعث شده طرف کمی تعدیل پیدا کنه اما دو روز دیگه باز همون آش بوده و همون کاسه
    من ساعتها با یک مورد اینچنینی صحبت کردم و به این نتیجه رسیدم که نفوذ ناپذیر هستند و به شک های خود ایمان دارند !

اصلا بنظر من تا وقتی فقط موضوع شک در بین هست ، شاید امیدی باشه اما بنظر من اسم بیماری اشتباه انتخاب شده ، این بیماری ، بیماری " یقین " هست ! درواقع مشکل اینه که در این افراد شک ها خیلی بسرعت به یقین تبدیل میشه و این یقین هست که هرگز دچار شک و شبه نخواهد شد . یعنی فرد شکاک ، یقین پیدا می کند که همسرش مشکل اخلاقی دارد و به این اعتقاد خود هرگز شک نمی کند !

6. سلام ؛
    با گفته های دوستان موافقم ....
    22 سال با مردی زندگی کردم که به همه کس بدبینه (البته بجز به کسانی که از نظر شخصیتی مثل خودشن) و زندگی رو واسه خودش و خوانواده‌ش زهرمار کرده ... تلاش برای تغییر دادنش هم بیفایده بوده ..... تو این چند سال من هم به این نکته رسیده‌م که آدمی که ذاتا بدبین باشه به شک و گمان خودش ایمان راسخ داره و غیرممکنه که تغییر کنه ...

ببخشید که نوشته‌م ناامید کننده ست ............. به هر حال برات آرزوی موفقیت میکنم ....

7. shany

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام نظر من هم این هست که نمی‌شه چون تجربه شخصی بنده در مورد کسی‌ هست که اصلا اصلا تغییر نکرده و واقعاً چیز بدی هست خدا نکنه کسی‌ بد بین باشه......

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید