شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قصد ازدواج-نتیجه آزمایش اسپرموگرافی:ناامید کننده؟؟!!

1. mbbm

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت آقا دکترهای عزیزدر ابتدا بابت خوندم این متن نسبتا طولانی کمال تشکر رو دارم و پیشاپیش از پاسخگوییتون هم صمیمانه سپاسگذارم
    بنده با 21 سال سن قصد ازدواج با دخترخالم رو داشتم(و البته دارم)، برای مشاوره ژنتیک رفتیم بهزیستی و اونا هم این آزمایش آنالیز اسپرم(!!) رو برام نوشتن به اضافه چندتا آزمایش دیگه که خداروشکر بقیه خوب بودن، از لحاظ خونی هر دو سالمیم، گروه خونی هر دومون B+ ،هپاتیت ب نداریم، اما..... در ایشون rubella IgG 211 هست که نرمالش حداکثر 11 است
    1-میخواستم بدونم این یعنی چی؟دلیلش چیه؟و چه مشکلی رو ایجاد میکنه؟درمانی داره؟؟
    اما در بنده،نتیجه آزمایش آنالیز اسپرم که در رده بنده ضعیف قرار گرفته(مگه من چه گناهی کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad ...........................)
    نتیجه به ترتیب زیره::
    Volume............................................................6
    PH.................................................................7.5
    liquefaction Time....................................20min
    Viscosity.................................................normal
    Sperm Count(Dead&alive)..................55million
    Motility...........................................50%
    Grade(static)...................35%
    Grade(slow)....................55%
    Grade(medium)....................8    (آخه چرا اینقدر کمه!!!!!)
    Grade(rapid)...................2%
    Normal form(Dead&alive)…………………………47%
    WBC……………………..……………………………………….0-1
    RBC…….………………..……………………………………….0-1
    Color……….……………..……………..……………………milky
    Appearance…………………………………..…………normal
    ABSTINENCE…………………….…………………………3 day    (دروغه....1 روز بعد از جنب شدن بود)
    Concentration (alive) ………………………………..….27%
    Prog. Motility……………………………..…………………32%
    Normal Morphology(alive) ………………………….20%
    Motile Sperm concentration………………………..8.9Mil/ml
    Func. Sperm Concentration……………….………..2.9Mil/ml
    Sperm motility Index……….………………….…………………..78
    All sperm…………………………………………………………..168Mil
    Motile Sperm in sample……………………….………….53.4Mil
    Func. Sperm in sample………………………..…………..17.4Mil
    Final Result………………….. Poor grading Test result
    اخه چرا باید اینطور شه،من باید چه کاری میکردم که نکردم؟؟؟ بخدا خیلی ناامید شدم..................

2-با توجه به اینکه من یک روز قبلش جنب شده بودم، این خیلی رو نتیجه آزمایش تاثیر میزاره؟؟ چون اینطور که سرچ کردم زمان مناسب 3 روزه. ضمنا من ناشتا این آزمایشو انجام دادم،باید اینطور باشه؟؟(مگه زن و شوهر هنگام .... باید ناشتا باشن) اصلا تاثیری داره؟؟ ضمنا من یکم بد چاق شدم،طوری که ران های پام چاقن و باعث میشه دمای بیضه ها یکم بالابره،میدونم که تاثیر گذاره ولی چقدر؟؟
    3-آیا امیدی بهم هست؟؟؟؟؟ چرا من باید اینطوری شم؟ میشه لطف کنید و بگید ریشه این مشکل کجاس؟؟
    4-آیا درمان ساده های هم براش هست؟؟ (مخصوصا اگه بخوایم در رده بندی خوب قرار بگیرم)
    5- دوباره ازتون تشکر میکنم که وقت گذاشتید و این متن رو مطالعه کردید؟؟؟
    .
    .
    راستی تا یادم نرفته، 6-آزمایش HB elect (HPLC) برای چیه؟؟؟
    دکترا دوستون دارم،اگه نبودید چه میکردیم!!!!!!!!!!!!!!!!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. شما روز قبل انزال داشته اید قطعا تاثیر زیادی در تعداد اسپرمهایتان گذاشته است نگران نباشید من فکر نمیکنم شما مشکل خاصی داشته باشید

3. سلام دوست عزیز راجع به کم بودن میزان اسپرمتون باید بگم که من فکر نمی کنم شما مشکل خاصی داشته باشید چون اولا انرال روز گذشته ی شما در این مورد تاثیر داره دوما چند وقت قبل  که یکی از اقوام ما که 7-8 سالی بود که بدنسازی می کرد وداروهای مضر زیادی مصرف می کرد این ازمایش رو داده بود ودکتر بهش گفته بود که میزان اسپرمش انقدر کمه که احتمال بچه دار شدنش رو خیلی کم کرده اما بعد از چند ماه که ازمایش مجدد داد وضعش خیلی بهتر شده بود و دکتر بهش امید زیادی داده بود پس شما مشکل خاصی ندارید اما باید به یک پزشک خوب هم مراجعه کنید. موفق باشید.

4. من قبلا آزمایش دادم دکتر گفت حتما باید شرط 3 روز رعایت بشه

5. راستی تست منی کلا تو همه آزمایش های قبل از ازدواج هست؟؟!

6. stranger نوشته است: راستی تست منی کلا تو همه آزمایش های قبل از ازدواج هست؟؟!

سلام
    دوست عزیز در رابطه با سوال شما تاپیک جداگانه ای وجود داره!!!

گروه خون و آزمایشات قبل ازدواج
    http://www.roham.ws/web/ftopict-411.html
    در کل این ازمایش فکر نمیکنم در ازمایشهای قبل از ازدواج باشه
    موفق باشید

7. stranger نوشته است: راستی تست منی کلا تو همه آزمایش های قبل از ازدواج هست؟؟!

من كه براي آزمايش هاي ازدواج مراجعه كردم فقط آزمايش ادرار و خون بود و آزمايش تست مني ندادم

8. برای اینکه ایشون به خاطر انجام ازدواج فامیلی میخواستن آزمایش ژنتیکی انجام بدن وآزمایش خون وادراری که قبل از ازدواج همه انجام میدن آزمایش تالاسمی و اعتیاد هستش

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید