شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علائم بارداری در هفته اول

1. با سلام
    در مورد علائم بارداری تا اینجا هرچی دوستان نوشتن از هفته دوم و سوم تا ششم و...هست که معمولا با تاخیر پریود یعنی هفته دوم و سوم اکثر خانما می فهمند که باردارند یا نه.
    لطفا در مورد علائم هفته های اول و دوم بنویسید .قبل از اینکه پریود به تاخیر بیافته.آیا اصلا میشه تشخیص داد یه نه؟البته به جز آزمایش هورمونی.
    این مورد برای خانمهایی که داروهایی مصرف میکنند که برای حاملگی پر خطره خیلی حیاتیه .مثل بروموکریپتین و...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. از علایم حاملگی می توان  خستگی شدید , حساس شدن پستان ها , تهوع با استفراغ و بدون استفراغ , یبوست یا نفخ , ناراحتی های شکمی , تکرر ادرار, تغییر خلق , اشتیاق یا تنفر از غذا و افزایش ترشحات شکمی را نام برد البته این علایم 100 درصد نیستند برای مثال ناراحتی شکمی می تواند به دلیل مسمومیت غذایی , ویروس های شکمی یا حاملگی باشد پس بهترین راه انجام ازمایش است و اصولا هم خود فرد در هفته اول و دوم متوجه نمی شود مگر اینکه انتظار این موضوع را داشته باشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام با اجازه آقای دکتر
    علائمی‌ که دوست عزیزمون گفتند علائم کلی‌ بارداری است که بعضی‌ از اینموارد مربوط به ۳ ماهه اول و بعضی‌ مربوط به بعد از ۳ ماه است ، علامتی ک ه در ۲ هفته اول در خانم‌های باردار به وجود میاد خستگی‌ و کوفتگی در ۲ هفته اول است بیشتر به هنگام از خواب بیدار شدن در صبح حس می‌شه که معمولا ًخانم‌ها متوجه این مساله نمیشن .
    امیدوارم بتونم کمکی‌ کرده باشم

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. سلام

پیش از این صحبت کردیم

علائم بارداری

http://www.roham.ws/web/ftopicp-16802.html

خستگی ، حساسیت پستانها ، لک بینی ناشی از لانه گزینی و ... از نشانه های اولیه بارداری هست که ممکن از همه در یک نفر دیده نشود و همینطور ممکن است اصلا هیچکدامشان در هفته های اولیه ظهور نکنند

توصیه اصلی اینست که بجای دل بستن به نشانه های بارداری و تفسیر علائم
    خانمها مادامی که دارویی مصرف می کنند که حین بارداری منع مصرف دارد ، در روابط جنسیشان استفاده از روشهای پیشگیری رو بطور جدی مدنظر داشته باشند و هیچ چیز رو به قضا و قدر واگذار نکنند .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. اگر خانمی بعد از پریود به جای 21 روز، 19 روز قرص ال دی بخورد و بعد نزدیکی کند آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

6. سلام از روز اول قاعدگي قرص ال دي را بطور مرتب مصرف كردم روز 9 بعد از خوردن قرص رابطه جنسي داشتم امكان حاملگي هست؟

7. elnazam نوشته است: سلام از روز اول قاعدگي قرص ال دي را بطور مرتب مصرف كردم روز 9 بعد از خوردن قرص رابطه جنسي داشتم امكان حاملگي هست؟

با سلام

مصرف قرصها را اشتباه انجام داده ا يد.از روز 5 قاعدگي قرص ميخورند نه از روز اول

در مورد احتمال بارداري جدا از شيوه نزديكي(با فرض دخول كامل) بستگي دارد چندمين ماهي است كه از قرص به عنوان روش جلوگيري استفاده ميكنيد

در ماه اول استفاده تنها قرص براي جلوگيري پر خطر است و يك روش ديگر هم نياز است
    روز 9 بعد از قاعدگي يعني حدودا 2 روز بعد از پايان خونريزي.در اين فاصله احتمال بارداري صفر است(با فرض 7 روزه بودن قاعدگي)

اما به نظر من كلا در مورد گفته شده احتمال بارداري منتفي نيست

به سوالهايي كه در پيام هاي همگاني پرسيده ميشود پاسخي داده نميشود

8. golareh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من در این ماه اقدام به بارداری کردم 4 روز تکرر ادرار پیدا کردم و اشتیاق به غذا خوردن و گرفتگی عضلات نمی دونم باردارم یا نه ؟
    روز 14 بعد پری لکه بینی داشتم رفتم دکتر مرا معاینه داخلی کرد
    آیا اگر باردار باشم مشکلی نداره ؟

9. yasi59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام گلاره جان
    مگه ازمایش ندادی که بفهمی بارداری این لکه بینی احتمالا لانه گزینی.فکر نکنم معاینه ضرری داشته باشه وگرنه دکتر اینکارو نمیکرد.خبر بارداریرا بده خوشحال میشم.

10. سلام
    دوست عزیز اگر مشکلی داشت دکتر مسلما این کار را نمیکرد.شما اگر از موعد پریودت گذشته حتما یه تست بارداری بده.تکرر ادرار میتونه از علائم بارداری باشه.

11. سلام لی لی خانوم الان قرصهای ضد بارداری از اولین روز پریود خورده میشه نه 5 مین روز

12. برای معاینه ی داخلی خانومی که احتمال حامله شدنش هس از اسپوکلوم استفاده نمیشه ...اما میشه معاینه ی ساده ی داخلی کرد

13. golareh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان من امروز فهمیدم مامان شدم
    حالا با توجه به معاینه داخلی که 10 روز پیش انجام دادم مشکلی داره
    چون اون موقع نمیدونستم باردارم
    یعنی اصلا فکرش را نمیکردم ماه اول اقدام کنم باردار میشم
    راهنماییم کنید نگران شدم

14. afife نوشته است: سلام لی لی خانوم الان قرصهای ضد بارداری از اولین روز پریود خورده میشه نه 5 مین روز

سلام دوست عزيز

نخير مصرف قرصها از روز 5 قاعدگي است لطفا بروشور قرص را مطالعه كنيد تا متوجه عرايض بنده بشيد

موفق باشيد

15. afife نوشته است: سلام لی لی خانوم الان قرصهای ضد بارداری از اولین روز پریود خورده میشه نه 5 مین روز

با سلام
    در تائيد صحبتهاي لي لي خانوم بايد بگم قرص هاي ضد بارداري 21 تايي هستند و از پنجمين روز پريود مصرف مي شن . اگه به دكتر زنان مراجعه كنين متوجه اين موضوع خواهيد شد .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید