شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

امكان ازدواج هست؟لطفا راهنمايي كنيد

1. با سلام
    حدودا 6 ماه پيش براي آزمايش ازدواج به آزمايشگاه رفتم
    طرف مقابل من تالاسمي مينور داشت و به من گفتند بايد حدودا 1 ماه قرص آهن مصرف كنم و دوباره آزمايش دهم و بعد از يك ماه نيز هيچ تغييري حاصل نشد
    بعد از آن نيز دو بار آزمايش دادم ولي تغييري نكردم گفتند احتمالا كمخوني ارثي باشد ولي نتيجه قطعي ندادند و هيچ توضيح خاص ديگري ندادن و گفتند يا انصراف دهيد يا تعهد دهيد.
    بايد توضيح بدم كه فقط از من آزمايش mcv وmch مي گرفتند
    خودم شخصا به آزمايشي خارج از مركز آزمايش ازدواج مراجعه كردم و آزمايش تالاسمي دادم و گفتند تالاسمي ندارم و آن را به دكتر مركز ازدواج نشان دادم و گفت نتيجه آزمايش رضايتبخش است ولي در همان زمان دوباره در مركز از من آزمايش گرفت و گفت باز نتيجه آزمايش مناسب نيست.با اين وجود سر در نمي آورم اگر مشكلي دارم چرا دقيقا نميگويند و اگر مشكلي ندارم چرا اجازه ازدواج نمي دهند و يا امكان اين هست كه دستگاههاي مركز مشكل دلشته باشند؟
    لطفا مرا راهنمايي كنيد.

2. 5331 نوشته است: با سلام
    حدودا 6 ماه پيش براي آزمايش ازدواج به آزمايشگاه رفتم
    طرف مقابل من تالاسمي مينور داشت و به من گفتند بايد حدودا 1 ماه قرص آهن مصرف كنم و دوباره آزمايش دهم و بعد از يك ماه نيز هيچ تغييري حاصل نشد
    بعد از آن نيز دو بار آزمايش دادم ولي تغييري نكردم گفتند احتمالا كمخوني ارثي باشد ولي نتيجه قطعي ندادند و هيچ توضيح خاص ديگري ندادن و گفتند يا انصراف دهيد يا تعهد دهيد.
    بايد توضيح بدم كه فقط از من آزمايش mcv وmch مي گرفتند
    خودم شخصا به آزمايشي خارج از مركز آزمايش ازدواج مراجعه كردم و آزمايش تالاسمي دادم و گفتند تالاسمي ندارم و آن را به دكتر مركز ازدواج نشان دادم و گفت نتيجه آزمايش رضايتبخش است ولي در همان زمان دوباره در مركز از من آزمايش گرفت و گفت باز نتيجه آزمايش مناسب نيست.با اين وجود سر در نمي آورم اگر مشكلي دارم چرا دقيقا نميگويند و اگر مشكلي ندارم چرا اجازه ازدواج نمي دهند و يا امكان اين هست كه دستگاههاي مركز مشكل دلشته باشند؟
    لطفا مرا راهنمايي كنيد.

سلام
    تا جایی که من میدونم منع قانونی برای ازدواج وجود نداره ولی چون ممکنه با وجود تالاسمی در طرفین برای فرزندان این دو در اینده مشکلی بوجود بیاد(خدای ناکرده)اینطور سخت گیری انجام میشه.چون از نظر روانی و هزینه واقعا میگن کمر شکنه!!!ولی با وجود داشتن تالاسمی در مرد یه که قضیه سخت تر میشه ولی اگه خانم مینور نباشن فکر کنم مشکلی پیش نیاد(انشالله پیش نمیاد)در مورد تالاسمی مینور این قضیه رو باید در نظر گرفت که فردی که مینور داره نمیتونه با مشابه خودش ازدواج کنه
    انشالله مشکلتون حل شه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید