شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 50 ...   

احتمال بارداری ..

1. roksanna نوشته است: سلام
    ایا ممکنه که خانمی در دوره ی تخمک گذاری باشه و نزدیکی صورت بگیره اما بارداری اتفاق نیفته؟من در ماه گذشته در روز 20 سیکل باتوجه به داشتن دردهای خفیف در زیر شکم و احتمال تخمک گذاری با همسرم نزدیکی داشتم ولی بعد از گذشت 14 روز پریود شدم ، ایا تشخیص روز تخمکگذاری اشتباه بوده؟اگر اشتباه نکردم با توجه به نامنظم بودن پریودم در حد 2-5 روز باز هم در روز 20 سیکل شانس بارداری دارم؟

بله امکانش هست
    خیلی از موارد هستند که روی بارداری تاثیر می گذارند
    لزوما معنیش این نیست که شما نابارور هستید یا مشکلی در باروری دارید اما اگر سوال اینه که ممکنه ؟ بله ممکنه
    اگر عجله ندارید لااقل 6 ماه تا یکسال سعی کنید باردار بشید و اگر نشد نگران بشید و به پزشک مراجعه کنید

در مورد زمان تخمکگذاری هم می تونید از تاپیک مخصوص خودش کمک بگیرید

2. سلام. یه سوال واسه ی دوستم پیش اومده که چون اینجا ثبت نام داشتم گفت من از شما بپرسم.
    ایشون شرایطشون اینطوری بوده: بعد از اینکه خانمشون با دست براشون عمل استمناء رو انجام داده و دستش آغشته به منی شده، با دستمال خوب پاکش کرده ولی نشسته.
    بعد از اون و به فاصله چند دقیقه دست خانمشون با داخل شورتش که از ترشحات واژن خیس هم بوده تماس پیدا می کنه و... با توجه به اینکه اون روز، دقیقا روز تخمک گذاری خانوم بوده، آیا احتمال بارداری بالاست؟
    البته من با توجه به مطالب سایتتون به ایشون گفتم اصلا جای نگرانی نیست ولی برای راحت شدن خیالش چون هنوز وقت داره میتونه از روش پیشگیری اورژانسی هم استفاده کنه. حالا میخوام نظر شما رو که دقیق تره بدونم

3. soheilsrh نوشته است: سلام. یه سوال واسه ی دوستم پیش اومده که چون اینجا ثبت نام داشتم گفت من از شما بپرسم.
    ایشون شرایطشون اینطوری بوده: بعد از اینکه خانمشون با دست براشون عمل استمناء رو انجام داده و دستش آغشته به منی شده، با دستمال خوب پاکش کرده ولی نشسته.
    بعد از اون و به فاصله چند دقیقه دست خانمشون با داخل شورتش که از ترشحات واژن خیس هم بوده تماس پیدا می کنه و... با توجه به اینکه اون روز، دقیقا روز تخمک گذاری خانوم بوده، آیا احتمال بارداری بالاست؟
    البته من با توجه به مطالب سایتتون به ایشون گفتم اصلا جای نگرانی نیست ولی برای راحت شدن خیالش چون هنوز وقت داره میتونه از روش پیشگیری اورژانسی هم استفاده کنه. حالا میخوام نظر شما رو که دقیق تره بدونم

با این شرایطی که گفتید امکان بارداری اصلا نیست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام

مرسی از سایت خوبتون

یک سوال داشتم

میخواستم بدونم که در چه روزهائی قبل و بعد از پرید میشه بطور طبیعی از باردار شدن جلوگیری کرد یعنی اگه انزال داخل انجام بشه بارداری صورت نمیگیره

تا چند روز مانده به پرید و تا چند روز بعد از اتمام پرید و یا هر زمانی که میشه بصورت طبیعی این کار را انجام داد

ممنون

5. sara999 نوشته است: با سلام

مرسی از سایت خوبتون

یک سوال داشتم

میخواستم بدونم که در چه روزهائی قبل و بعد از پرید میشه بطور طبیعی از باردار شدن جلوگیری کرد یعنی اگه انزال داخل انجام بشه بارداری صورت نمیگیره

تا چند روز مانده به پرید و تا چند روز بعد از اتمام پرید و یا هر زمانی که میشه بصورت طبیعی این کار را انجام داد

ممنون

سلام

روش SAFEPRIOD یا روش تقویمی ، بعلت درصد بالای شکستش ، روش توصیه شده ای برای جلوگیری نیست بخصوص در کسانی که قائدگی نامنظمی دارند اما اگر اصرار دارید براتون توضیحش رو می نویسم ، ماشین حساب و خط کش و گونیا ، کنار دستتون داشته باشید چون محاسبه داره

1-   در صورت نامنظم بودن دوره های ماهانه، لازم است برای 12 ماه متوالی، تاریخ شروع دوران قاعدگی یادداشت گردیده و در پایان این مدت، کوتاهترین و طولانی ترین دوره عادت ماهانه مشخص شود. برای سیکل های منظم، چنین یادداشتی ضرورت ندارد زیرا کوتاهترین و طولانی ترین دوره یکسان است.

2-  با کم کردن عدد 18 از تعداد روزهای کوتاهترین دوره ماهانه، اولین روز احتمال باروری در دوره ماهانه مشخص می گردد.

3- با کم کردن عدد 11، از تعداد  روزهای طولانی ترین دوره ماهانه، آخرین روز احتمال باروری در دوره ماهانه مشخص می گردد.

بنابراین با کم کردن 18 روز (16 روز باضافه 2 روز که در آن اسپرم زنده می ماند) از کوتاهترین سیکل قاعدگی و 11 روز (12 روز منهای یک روز که تخمک زنده است) از طولانی ترین سیکل قاعدگی، اطلاعاتی بدست می آید براساس آن، بطور تئوریک می توان روزهایی را که فرد در معرض خطر حاملگی است، بدست آورد. در اینحالت نزدیکی در ایامی که خطر حاملگی وجود ندارد، آزاد است.مثلاً هر گاه سیکل قاعدگی زنی بین ۲۶ تا ۳۱ روز به درازا می کشد ، دوره باروری وی که نباید در آن مدت آمیزش جنسی نماید ، در روزهای بین هشتمین روز و بیست و یکمین روز سیکل قاعدگی او خواهد بود ( شمارش روز اول باید از اولین روز سیکل قاعدگی باشد ).

هر قدر قاعدگی نامنظم تر باشد، روزهای در معرض خطر بیشتر و طول دوره عدم نزدیکی طولانی تر خواهد بود. به عنوان مثال طبق فرمول ذکر شده، در یک سیکل منظم به فواصل 28 روزه تکرار می شود، عدم نزدیکی فقط از روز 10 تا 17 قاعدگی انجام می گیرد. حال آنکه خانمهایی که سیکل قاعدگی آنها بین 25 تا 32 روز متغیر است، از روز 7 تا 21 نزدیکی نکنند، زیرا در این ایام امکان آبستنی وجود دارد.

از آنجایی که مدت زمان باروری تخمک و اسپرم بنا به عقیده برخی از محققین و دانشمندان، بیش از ارقام ذکر شده نیز محتمل است، لذا بمنظور افزایش ضریب اطمینان این روش، بهتر است یک تا دو روز قبل و بعد از روزهایی که براساس فرمول بیان شده جهت عدم نزدیکی تعیین گردیده است نیز از مقاربت خودداری بعمل آید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. koochik

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام خدمت آقای دکتر
    من چند مدت پیش با نامزدم یه رابطه داشتیم و قبل از اینکه منی از من خارج بشه من آلتم رو روی لبهای بیرونی واژن اون مالیدم البته فکر کنم پیشاب از من خارج شده بود وبعد با یه حرکتهای دیگه همه منی رو ریه شکم(بالا تر از ناف) نامزدم ریختم واز اونجایی که احتمال وجود اسپرم تو پیشابم رو داشتم مدت 48 ساعت نامزدم هر 12 ساعت یک قرص اچ دی می خورد که در آخرین پریودش خیلی کمتر از همیشه ترشح داشت،حالا احتمال اینکه نامزدم حامله باشه هست؟نامزدم پرده بکارت سالم هم داره
    با تشکر

7. koochik نوشته است: با عرض سلام خدمت آقای دکتر
    من چند مدت پیش با نامزدم یه رابطه داشتیم و قبل از اینکه منی از من خارج بشه من آلتم رو روی لبهای بیرونی واژن اون مالیدم البته فکر کنم پیشاب از من خارج شده بود وبعد با یه حرکتهای دیگه همه منی رو ریه شکم(بالا تر از ناف) نامزدم ریختم واز اونجایی که احتمال وجود اسپرم تو پیشابم رو داشتم مدت 48 ساعت نامزدم هر 12 ساعت یک قرص اچ دی می خورد که در آخرین پریودش خیلی کمتر از همیشه ترشح داشت،حالا احتمال اینکه نامزدم حامله باشه هست؟نامزدم پرده بکارت سالم هم داره
    با تشکر

با توجه به مصرف قرص احتمال بارداری نیست نگران نباش
    امکان بارداری با پیش آب خیلی کمه خیلی کم
    بارداری هم ربطی به بکارت نداره

8. ممنون از جوابتون

ولی راستش من حیلی گیج شدم

ببینید من دوره های کاملم از شروع تا شروع 25 روز هست و همیشه هم دقیق هست و طول دوره پرید هم 7 روز هست

حالا اگه ممکنه من را راهنمائی کنید

مرسی

9. soheyla

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من از روش اورژانسی در حدود 1.5 پیش استفاده کرده و دوره پریود من 26 هر ماه بوده. بعد از 15 روز از روش اورژانسی پریود شدم. بعد از اون تماس جنسی بدون دخول  فقط در حد یک لحظه تماس با مدخل واژن داشتم که اونهم در روزهایی بود که میدونستم تخمک گزاری صورت نمی گیره ( با توجه به جدول خودتون) . امروز من 10 روزه که از زمان پریودم میگذره و خیلی نگرانم. 1/ آیا باردارم.؟ مرتب نفخ ودرد شکم و درد پهلو ( مثل زمان پریودی ) دارم ولی هیچ خبری از پریود شدن نیست. دیشب کمی حالت تهوع داشته. تو رو خدا بگید چکار کنم؟

10. soheyla نوشته است: با سلام
    من از روش اورژانسی در حدود 1.5 پیش استفاده کرده و دوره پریود من 26 هر ماه بوده. بعد از 15 روز از روش اورژانسی پریود شدم. بعد از اون تماس جنسی بدون دخول  فقط در حد یک لحظه تماس با مدخل واژن داشتم که اونهم در روزهایی بود که میدونستم تخمک گزاری صورت نمی گیره ( با توجه به جدول خودتون) . امروز من 10 روزه که از زمان پریودم میگذره و خیلی نگرانم. 1/ آیا باردارم.؟ مرتب نفخ ودرد شکم و درد پهلو ( مثل زمان پریودی ) دارم ولی هیچ خبری از پریود شدن نیست. دیشب کمی حالت تهوع داشته. تو رو خدا بگید چکار کنم؟

سلام

نوشتی " در حدود 1.5 پیش".... منظورت رو نفهمیدم .
    ولی کلا اینطور که پریودی منظمی داری و از طرفی مطمئنی که در روزهای امن نزدیکی صورت گرفته پس جای نگرانی نیست...یعنی تقریبا میشه گفت احتمال بارداری در دوران امن خیلی بعیده مگر اینکه طرف خیلی بدشانس باشه.
    اگر پریودیت نامنظم بود احتمالش بود.
    خیلی وقتها پیش میاد که بدلایل مختلف تاریخ پریودی عقب و جلو میفته حتی برای کساییکه که خیلی پریودی منظمی دارن... ممکنه از استرس ترس از حاملگی این تاریخ عقب افتاده. حالت تهوعی هم که داشتی شاید از همین بوده.

ولی بازهم برای اطمینان بیشتر بی بی چک رو حتما استفاده کن.

شاد باشی.

11. pouyan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان من با نامزدم حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و مجبور شدیم از روش اورژانسی استفاده کنیم حدود 2 ساعت بعد از نزدیکی 2 تا قرص yasmin و سری دوم قرص هارو با حدود 1 ساعت تاخیر ( 13 ساعت و 15 دقیقه ) بعد از سری اول مصرف شد
    سوال اوم اینه که این تاخیر حدود 1 ساعتی باعث می شه این روش جواب نده ؟
    سوال بعدیم این که در موارد قبلی که نامزد من از این روش استفاده می کرد حدود 1 هفته بعد پریود می شد ولی ایندفعه با گذشت 2 هفته از خوردن قرص ها هنوز پریود نشده البته هنوز 2-3 روزی به موعد پریودش مونده ! ایا این قضیه نشانه حاملگی هستش ؟
    ین رو هم بگم که در دوره قبلی پریود نامزد من به خاطر یه مسافرت حدود 10 روز با خوردن قرص Yasmin  پریودش روعقب انداخته بود

لطفا سریع تر جواب بدین چون ما خیلی نگرانیم

12. pouyan نوشته است: سلام دوستان من با نامزدم حدود 2 هفته پیش نزدیکی داشتم و مجبور شدیم از روش اورژانسی استفاده کنیم حدود 2 ساعت بعد از نزدیکی 2 تا قرص yasmin و سری دوم قرص هارو با حدود 1 ساعت تاخیر ( 13 ساعت و 15 دقیقه ) بعد از سری اول مصرف شد
    سوال اوم اینه که این تاخیر حدود 1 ساعتی باعث می شه این روش جواب نده ؟
    سوال بعدیم این که در موارد قبلی که نامزد من از این روش استفاده می کرد حدود 1 هفته بعد پریود می شد ولی ایندفعه با گذشت 2 هفته از خوردن قرص ها هنوز پریود نشده البته هنوز 2-3 روزی به موعد پریودش مونده ! ایا این قضیه نشانه حاملگی هستش ؟
    ین رو هم بگم که در دوره قبلی پریود نامزد من به خاطر یه مسافرت حدود 10 روز با خوردن قرص Yasmin  پریودش روعقب انداخته بود

لطفا سریع تر جواب بدین چون ما خیلی نگرانیم

سلام

در روش اوژانسی معمولا به فاصله ی 12 ساعت باید خوردن 2 تا HD یا 4 تا LD تکرار بشه ... حالا با یکساعت تاخیر فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
    نباید بیشتر از یکبار درماه از روش اوژانسی استفاده کنید! استفاده از قرصهای جلوگیری نباید به این شکل نامنظم باشه ... ایشون یک مدت به خاطر مسافرت و یکسری به خاطر روش اوژانسی و.... خلاصه هروقت خواستن مصرف اینها رو قطع و وصل کردن که اصلا کار صحیحی نیست ..
    احتمالا الان هم بالانس هورمونی بدنشون بهم خورده....
    نگران نباشید صبرکنید ایشون پریود میشن ... چون تنها با تاخیر یکساعت مصرف قرص بعیده باردار باشن.

شاد باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. 3310

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 2 روزبعد از نزدیکی زیر دلم درد گرفت وتا حالا که 10 روز گذشته صبح که بیدار میشم یه کم ترشح دارم به بارداری ربطی داره یا نه یعنی از علائم بارداری هست

14. 3310 نوشته است: سلام من 2 روزبعد از نزدیکی زیر دلم درد گرفت وتا حالا که 10 روز گذشته صبح که بیدار میشم یه کم ترشح دارم به بارداری ربطی داره یا نه یعنی از علائم بارداری هست

سلام
    سوالاتی همچون سوال شما بارها در سایت پرسیده شده و فکر نمیکنم علائم بارداری به مدت 2 روز بعد از نزدیکی ظهور کنن.شما میتونید با یه سرچ ساده علائم بارداری رو از همین سایت پیدا کنید
    موفق باشید

15. با سلام. سوالی داشتم. من و دوستم رابطه ای از عقب داشتیم.و نمیدونیم که منی ریخته به رحم یا خیر.دوستم پریود منظم داشته. ولی الن 9روز از زمان پریودش گذشته و نشده.2روز بعد پری نشدن تست ادرار استفاده کرد که منفی بود.همچنین 6روز بعد و باز هم منفی بود.ولی هنوز پریود نشده.اینم بگم کخ دوستم 1ماه رژیم غذایی داشت والانم استرس شدید بارداری. میخواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره؟ تا کی امکان عقب افتادن پریود هست؟ لطفا راهنماییم کنید...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 50 از 57
رفتن به صفحه :    ... 50 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید