شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگی گوش و عضلات گردن به دنبال سرماخوردگی

1. سلام- من مدتی پیش سرما خوردم سابقه سینوزیت هم داشته ام- دکتر برایم سفکسیم 400 و آمپول سفتراکس تجویز کرده- الان چند روز است که گوشهام کیپ شده و احساس گرفتگی گوش اذیتم می کند.زبانم ناررنجی رنگ شده و احساس گرفتگی عضلات گردن دارم چه باید بکنم؟

2. alireza994 نوشته است: سلام- من مدتی پیش سرما خوردم سابقه سینوزیت هم داشته ام- دکتر برایم سفکسیم 400 و آمپول سفتراکس تجویز کرده- الان چند روز است که گوشهام کیپ شده و احساس گرفتگی گوش اذیتم می کند.زبانم ناررنجی رنگ شده و احساس گرفتگی عضلات گردن دارم چه باید بکنم؟

سلام،
    طول زمان "مدتی پیش" در شرح حال شما مشخص نیست، با این حال اگر درمان قبلی را کامل کرده و به پایان رسانده اید، احتمال دارد با توجه به فصل بهار و نوسانات دما یک سرماخوردگی مجدد و احتمالا از نوع ویروسی که ارتباطی با درمان قبلی شما (دریافت آنتی بیوتیک) ندارد، در شما ایجاد شده باشد. اگر این طور باشد باید علامتها را درمان کرد تا دوره بیماری طی شود.

3. با سلام و خسته نباشید.
    من 3 هفته پیش دچار ابریزش بینی و سرماخوردگی و گلودرد شدم. بعد از 3 روزبه دکتر مراجعه کردم و دو عدد امپول سفتراکس به فاصله 2 روز و یک عددامپول دکلامتازون زدم که ابریزش بینی خوب شد ولی احساس گرفتگی عضلات گردنو درد در گردن تا سر ادامه یافت. به طوری که اکنون 3 هفته است گرفتگیعضلات گردن و درد در گردن تا سر ادامه دارد و موجب نگرانی من شده است. ایامی تواند عوارض امپول سفتراکس باشد؟ یا علت ان چیز دیگری است؟ لطفا من راراهنمایی کنید.

4. violent417 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    من 3 هفته پیش دچار ابریزش بینی و سرماخوردگی و گلودرد شدم. بعد از 3 روزبه دکتر مراجعه کردم و دو عدد امپول سفتراکس به فاصله 2 روز و یک عددامپول دکلامتازون زدم که ابریزش بینی خوب شد ولی احساس گرفتگی عضلات گردنو درد در گردن تا سر ادامه یافت. به طوری که اکنون 3 هفته است گرفتگیعضلات گردن و درد در گردن تا سر ادامه دارد و موجب نگرانی من شده است. ایامی تواند عوارض امپول سفتراکس باشد؟ یا علت ان چیز دیگری است؟ لطفا من راراهنمایی کنید.

سلام

البته بنظر من هر اتفاقی ( حساسیت یا واکنش و  ... ) قرار بوده رخ بده تا حالا رخ داده چون سه هفته از ماجرا می گذره
    ولی اگر درد شما طی سه هفته کاهش پیدا نکرده و نمی کنه باید به متخصص داخلی مراجعه کنید . بخصوص  اگر گوشهاتونم گرفتگی داره ... شاید هنوز عفونت وجود داره

یک متن ترسناک هم براتون نقل می کنم که خوبتون بشه !

...........

هشدار درخصوص عوارض شدید وکشنده ناشی از مصرف سفتریاکسون
    اطلاعیه شماره ۸۰  مرکز ADR ایران

پیرو اطلاعیه های شماره۳۹و۴۵ این مرکزدر خصوص عوارض سفالوسپورینهای تزریقی و نیز بخشنامه مورخ۲۴/۶/۱۳۸۶ معاونت غذاودارو در رابطه با داروی سفتریاکسون ، به اطلاع همکاران محترم میرساند

که تعداد عوارض ارسالی به مرکز ADR  ناشی از مصرف سفتریاکسون همچنان سیر افزایشی دارد.از آنجائی که میزان مصرف سفتریاکسون در کشور نیز در سالهای اخیر شدیداً رو به رشد بوده است و نظر به اهمیت موضوع ، توجه همکاران محترم را به نکات زیر جلب می نماید:

۱-      در میان گزارش های رسیده به مرکز ADRاز سال ۱۳۷۷ لغایت پایان تیر ماه ۱۳۸۷ ،داروی سفتریاکسون با ۵۶۷ مورد گزارش عارضه مسبب بروز بیشترین عوارض به ثبت رسیده در این مرکز بوده است. هم چنین درمیان موارد مرگ گزارش شده به مرکز ADRنیز ،سفتریاکسون با ۲۶موردگزارش ،بیشترین موارد مرگ را به خود اختصاص داده است.

۲-      در بررسی گزارش های عوارض ناشی از سفتریاکسون ، سیر صعودی تعداد این عوارض در طی سالهای گذشته کاملاً مشهود است ، به این ترتیب که از تعداد ۱۱مورد در سال۱۳۸۱ به ۱۹۵ مورد در سال۱۳۸۶ و ۶۸مورد در چهار ماهه نخست سال۱۳۸۷ رسیده است. این عوارض عمدتاً مشتمل برآنافیلاکسی و واکنشهای شبه آنافیلاکسی می باشند که درگروه عوارض شدید ، جدی و تهدید کننده حیات بیمار قرار می گیرد.

۳-      با توجه به اینکه یکی از عوامل موثر بر افزایش وقوع عوارض دارویی، مصرف بی رویه فراورده در موارد غیر ضروری می باشد،اکیداً توصیه میگردداز تجویز این دارو در مواردی به جز اندیکاسیونهای این فراورده به عنوان سفالوسپورین نسل سوم ، خودداری گردد.هم چنین تاکید می نماید از جایگزین نمودن فرم تزریقی آنتی بیوتیکها در مواردی که اشکال خوراکی موثر و قابل تجویز می باشند ،جداً پرهیز گردد.

۴-      از آنجایی که سرعت تزریق این فراورده بر وقوع و کنترل عوارض ناشی از آن موثر می باشد ، موکداً توصیه میگردد از تزریق سریع وریدی آن جلوگیری به عمل آمده ، انفوزیون وریدی حداقل ۱۵الی ۳۰ دقیقه به طول انجامد.

۵-      با توجه به اینکه در برخی از گزارشهای ارسالی به این مرکز ، بیمار سابقه حساسیت به این فراورده یا سایر سفالوسپورینها را داشته است ، توصیه میگردد پیش از تجویز و یا تزریق این دارو در مورد سابقه حساسیت دارویی از بیمار سوال گردد و چنانچه بیمار سابقه حساسیت به سفالوسپورینها را دارد ،از تجویز آن جداً خودداری گردد. هم چنین با توجه به حساسیت متقاطع پنی سیلین ها و سفالوسپورین ها ، در صورت وجود سابقه حساسیت به پنی سیلین ها نیز تجویز این فراورده فقط در مواقع بسیار ضروری و با احتیاط فراوان صورت پذیرد.

۶-      تزریق این فراورده بایستی صرفاً در مراکز مجهز به سیستم احیا انجام گیرد و از تزریق توسط افراد غیر حرفه ای یا در مکانهای غیر از مراکز در مانی مجهز به امکانات احیا جداً خودداری گردد.

منبع : داروسازان ایران

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. مرسی از جوابتون. لطف کردید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید