شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بدبیــنی ، شــک ____کمـــک کنید

1. آقا بیخیال این ازدواج ....
    ولی برای اینکه سامی هم خیلی تند نره بگو این احساس تو در مورد همه هست یا فقط این دختر ؟ ( شک و .... )
    من فکر میکنم دروغ به هیچ صورتی قابل توجیه نیست .... میشه آ ذم بگه من نمیخوام در موردش حرف بزنم ولی دروغ نباید گفت ...... شما هم وقتی میبینی آبت توی یک جوب نمیره ولش کم و یا برای امتحان نردن یک مدت خودتو بزن به بیخیالی و سعی کن تز نظر رابطه جنسیی بهش نزدیک بشی ... خودشو لو ویده اگر واقعا اینکاره باشه

2. sami28 نوشته است:
    reza6 نوشته است:
    sami28 نوشته است:
    r3za6 نوشته است: آقای سامی مثل اینکه واسه شما و بقیه دوستان (از تونجایی که من دیدیم دربقیه پستا)
    زندگی از نظر شما فقط ســـکس و بس همینه

آقای سامی ممنونم از نظرت حالا من از شما یه سوال دارم
    ملاک شما واسه انتخاب شریک برای زندگی مشترک چیه؟
    سکـــس قبل ازدواج طبیعیه ؟!
    خرف مردم (گور بابا مردم)
    دروغ میگه (اشکال نداره)
    خیانت میکنه ((طبیعیه)

ممنون میشم سریع تر جواب بدید

همون جمله اول شما ثابت می کنه چقدر نسبت به مرد و زن این اجتماع بدبین هستید .
    هرکس به شما بگه علت دروغ گفتن رو درک می کنه یعنی دنیا از نظرش فقط رابطه جنسی هست و به هیچی پایبند نیست و ...
    و اگر یکی مثل من معتقد باشه که خیلی مهم نیست اولین مرد زندگی همسرش باشه . میشه بی غیرت و بی خیال و شوت و ...
    ولی من فکر می کنم مهم اینه که آخر مرد زندگی همسرم باشم نه اولی . و لزومی هم نمی بینم که ملاکهای انتخابم رو بهت بگم چون به دردت نمی خوره قطعا
    شما معیارهای خودت رو داری و با با همون ها هم انتخاب می کنی و خوشحالم که تئوری منو خراب نکردی که " بدبین ها , هرگز درمان نمی شوند "
    توصیه درمانی برات ندارم ، علتش رو هم قبلا گفتم
    ولی دوستانه می تونم بهت بگم ، تا همین آدم هستی و همین مدلی فکر می کنی ، خودت هیچی اما لااقل زندگی یکنفر دیگه رو آتش نزن چون بقیه مردم همونقدر که مطمئنی ، عیاش و دروغگو و بی بندبار هستند ! استثنا هم نداره ...

سامي جون ممنونم از لطفت
    اي کاش شما نظره منو پاک نميکردي که جولوي بچه ها که سر ميزنن يه طرفه سمت قاضي نري
    اين جويي که الان به اينجا حاکم شده نشون ميده من يه روانيه شکاک اما شما يه شاهزاده داستاني واسه هر دختر مشکل داره
    عزيزم اينجا که من زندگي ميکنم ايرانه خوزستان آبادان (نه تهران که به راختي با اين موضوع کنار ميان)
    اول ازت ميخوام يه نگاه دقيق به پستاي من بندازي بعد براي خودتون تئوري بالا بياريد
    موضوع من خارج از شکاکي سوالي بود که به همچين آدمي ميشه اعتماد مرد که دروغ نگه اما شما ...
    خواستم چند نکته اين وسط روشن بشه

1-شما زيادي به جامعه خوش بين هستي
    2-شما يه تئوري دادي منم عاميانه جوابتونا ميدم تئوريا بذاز دم کوزه آبشو بخور چرا که اگر به تئوريه شما و چهار نفر مثل من و شما بود که الآن همه يا گوشه تيمارستان بودن يا سينه قبرستون
    3-شما ميگيد واستون مهم نيست که همسره آينده شما چند با چند نفر خوابيده مهم اينه که آخرين نفر من باشم اين حرف شما 2 حالت داره حالت اول منا ياد مثلي ميندازه که ميگه گربه گوشت گيرش نمياد ...
    حالت دوم شما جواني خودتونا با قدرت هرچي تمام تر (از لحاظ جنسي) گذزانديد پس به همسره خودتون هم حق ميديد عشق و حال خودشو کرده باشه
    4-من مشکل دارم شما هم مشکل داريد پس اگه قراره من به شما ، شما به من بگيد هيچ راهي نداري درست نميشي ... کافيه يکي اين وسط کم جنبه باشه که بايد فاتحه اش را خواند
    5- يه چيزي وجود داره که بيشتر راجعبش توضيح ميدم که با اين حس آشنا بشي
    اين حس بقوله ي شما نه با سرکه و نمک نه الکل نه هيچي درست نميشه اين حس يه جور جنمه که هرکي مرد باشه 100% داره (البته مردونگي به نياز جنسي که اينجا دوستان گيره سايزش هستن نيست) بهش ميگن غيرت منم غيرتم اجازه نميده با يک نفر که قبل ازدواج خالو حولشو کرده الآن سرش به سنگ خورده ازوداج کنم
    حالا از شما يه سوال دارم شما حاضريد همسر آيندتون قبل از ازدواج لول سکـــس را کامل پشت سر گذرونده باشه بعد باهاتون ازدواج کنه (ميدونم به من مربوط نيست اما ممنون ميشم جواب بديد)
    من امیدوار بودم با مطرح کردن سوالم اینجا از دوستان (مخصوصا اقای سامی که دز بقیه پستها ، پستهای خیلی خوبی داده بود) مشکلم حل بشه اما مشکله من بزرگتر شد جوزی که کم کم دارم امیدم از دست میدم
    من نمیخواست بحث ا ابنجا بکشه فقط خواستم جواب سوالاتم را بگیرم

اما از بس تو گوش شما خوانده اند که این جور چیزی ها عیبی نداره شما هم باورتون شده
    امام علی علیه السلام جمله قشنگی فرمودند:
    از سه چیز پرهیز کن:
    1- دیوار شکسته
    2- زن خراب
    3-سگ هار

بحر حال ممنونم

خوزستان و تهران نداره دوست من
    شخصا وسط جنگلهای آمازون هم که باشم سعی می کنم انسان باشم . در پستی که  از شما حذف شد صحبت از حرف مردم و چیزای در این حد کردی . اگر نگران حرف مردمی باید بهت بگم پشت سر مریم مقدس هم تا همین امروز یعنی بیش از 2009 ساله دارن حرف می زنن !! من شخصا به این حرفهای خاله زنکی کمترین بها رو نمی دم ولی می خوام بهت بگم اگر مشکلت حرفه مردمه ! از فکر ازدواج بکل بیا بیرون چون مشکلت با مریم مقدس هم که پاکیش رو خداوند صحه گذاشته حل نمیشه ! در دهن مردم رو نمی شه بست ...

1- اتفاقا برعکس نظرت من خودمو آدم محتاطی می دونم اما محتاط با بدبین زمین تا آسمان تفاوت داره . یک آدم بدبین از نظر همه دنیا یا فاطمه زهرا هستند یا هنرپیشه فیلم پورنو . البته آدم پاک از نظر یکنفر بددل احتمالا فقط مادر و خواهر خودش هستند و الباقی توی لیست بدها قرار می گیرن . با چنین دیدگاهی عجیب نیست که هرکس مثل شما فکر نکنه رو خوشبین و بی خیال و بی تفاوت و لاابالی بدونید .

2- اگر چه تئوری من استوار بر دیدن بیش از 10 مورد زندگی بهم خورده هست که یکسرش یکی مثل شما بوده اما من مشکلی ندارم که تئوریم ثابت بشه یا نشه . اتفاقا اگر تئوری من که هیچ بدبینی اصلاح نمیشه ، غلط از آب دربیاد خوشحال می شم چون توی دنیا فقط شما یکنفر نیستید که بددل هستید و اگر بددل ها نجات پیدا کنند خیلی از زندگی ها خراب نمیشه ، خیلی از عروسهای جوان افسرده و روانی نمیشن . ولی یکبار به این فکر کن که با رفتارت چقدر در جهت نفی تئوری من داری قدم برمیداری و چقدر در تاییدش ؟ بنظر من که مدام داری تاییدش می کنی

3- قضاوت در مورد دیگران کار شماست و نه من . انقدر گرفتار اندیشه خودت هستی و پسر و دختر رو فاسد و بی بندوبار می بینی که دلیل نمی بینم بهت توضیح بدم چی به چیه ؟! آدمهای نرمال اومدن و می آیند این تاپیکو می خونند و متوجه می شن من از فساد وفجور دفاع کردم یا شما همه رو بی دلیل فاسق و بی بند و بار می بینی

4- من مشکلی ندارم . بدبین نباش . مشکلت همینه که همه رو مشکلدار می بینی !!!

5- در جهت تایید تئوریم یکبار دیگه به همه عالم و آدم لیبل فاسد و بی بندو بار بودن زدی و منم که بی غیرتم و تو هم اسطوره جنم و مردانگی هستی و ...
    دوست عزیز ! من که گفتم ، اغلب افراد بدبین اصلا قبول ندارند مشکل دارند ، و مشکل رو از بی بندوباری جامعه می دونن . تکرار می کنم معیارهای من برای ازدواج به درد شما نمی خوره اصلا من همونیم که شما می گی و نگاهم به زن و زندگی همون مدلیه که تو میگی ! حالا مثلا اینطور باشه مشکلت حل میشه ؟ دنبال حل مشکل خودت باش پسرجان .

بطور کل از فضای راه حل دادن اومدم بیرون چون معتقدم بی فایده هست ، من همیشه سعی کردم توی پاسخهام و مشاوره هام مثبت به قضیه نگاه کنم . البته هیچوقت پنهان نمی کنم که بدلایلی به هیچوجه حس خوبی نسبت به بدبین ها ندارم . حتی اینجا هم در کمال ناامیدی که چون جوانی و به مشکل آگاهی داری - که نداری - ممکنه راهی وجود داشته باشه اما خب ناامیدم کردی . مطمئنا دوستانی هستند که بهت امیدواری بدهند ولی از من گله نداشته باش که چرا مثل دفعات قبل سعی نکردم مثبت به قضیه نگاه کنم و بقول تو پست خوب بدم ! قطعا اگر نکته مثبتی می دیدم اینکار رو برخلاف احساس شخصیم انجام می دادم اما شما توی پست اول به اون دختر خانم شک داشتی ! الان به این یقین رسیدی که سامی یک زنباره تمام عیار و بی غیرت است !!!!! فردا هم به این نتیجه می رسی که اصلا همه دختر خانمهای این سایت ... ( همونطور که توی پستی که ازت حذف شد همه ما رو متهم کردی ! ) و یک هفته دیگه چاقو می گیری دستت که جهان رو از این فساد نجات بدی ! متوجه نیستی این بیماری با چه سرعتی در تو رشد می کنه ؟ تو شکاک نیستی ! ظرف دو روز به این یقین رسیدی که من فاسدم ! متوجه هستی که چقدر زود شک هات داره به یقین تبدیل میشه ؟! اما هنوزم معتقدم اگر به خودت لطف داری باید به متخصص روانشناس و روانپزشک مراجعه کنی . ولی بازهم دوستانه بهت می گم از اونجایی که همه دخترها و پسرهای دنیا بی بند و بار و فاسد و فاحشه و زندیق ! هستند ، بهتره از فکر ازدواج باهاشون بیای بیرون

نکات :

1- بنده هیچ پستی رو حذف نکردم و نمی کنم . اگرم پست شما رو کامل کوت نکردم به این دلیل بود که فکر نمی کردم پستتون پاک بشه و همون بخشهاییش که می شد روش حرف زد رو برداشتم

2- اسطوره ی غیرت ! حضرت علی و سایر ائمه به شما یاد ندادند که شک داشتن به دیگران گناه هست ؟ تهمت زدن گناهه ؟ آزار دیگران گناهه ؟ وقتی چیزی رو نمی دونی نجسه یا پاکه ؟ باید فرض رو برپاکی بذاری ؟
    از ائمه همین 3 نکته رو گرفتی ؟

ایمان با بدگمانی سازگار نیست " امام علی (ع) "

[آقاي سامي !
    شما هنوزم که هنوزه ميخواهيد منو يک شکاک به تمام عيار نشان بديد چرا راجبع پستي که من دادم اينجوري ميگيد که الان هرکي بحث من و شما را ميخونه به خودش ميگه واي واي عجب پستي داده که همه دختراي سايت (بلا نسبت) خراب دونسته البته که من همه را يکسان و يک انداره نميدونم چرا که يه نفر گناهي که مرتکب ميشه را تشخصيص ميده گناه و سري توبه مي کنه و اين گناه را واسه خودش يه تجربه فرار ميده ولي افراده زيادي هم هستند که وقتي مزه گناه زير دندانشون رفت خوششون مياد !!! و تکرار ميکنن
    دوست عزيز من نه شما را فاسد بي غيرت خوندم نه بچه هاي سايت که اينگونه پست ميديد که باز ثابت کنيد من يه رواني بيش نيستم
    آدم هم خوبش هست هم بدش هم فاسدش هم پاکش ... اما شما اصرار داريد من همه را به يک چشم ببينم همه را پاک بدونم نه دوست عزيز اينطور نيست خدا به آدم عقل داده تا ازش استفاده کنه منم سوالم را اينجا مطرح کردم چون نميدونستم در اين مسئله جگونه از عقلم استفاده کنم نمي تونم به عقلم بگم کور شو خفه شو خودشه ، خوده خودشه !!!
    شما از اول پست جديدتون تا آخر خواستيد بگيد من همه را بي بند و بار ميدونم نه اتفاقا بنظر من خيلي بيشتر از کم دختراي پاک وجود دارن هنوز اما ديگه تشخيص اين موضوع بسيار دشواره با امکاناته فوق العاده اي که اومده
    من از شما گله ندارم که چرا منو اميدوار کرديد اما گله دارم چرا نا اميدم کرديد شما ميتونيد تئوري خودتونا واسه خودتون نگه داريد که نخواهيد به من تلقين کنيد که درست نميشم
    به قوله شما من شکاک پس از نظر منم شما زيادي خوش بينيد
    اسلام گفته اگر چيزي را نميدوني پاکه يا نجس به فرض پاک بگير اما گفته گر شک داري نمازتا اشتباهي خوندي بهفرض این بذار که غلط خوندي
    پش شما نيمتونيد به من بگيد تو شکاکي درست بشو نيسي خودتو بکش اگر مشاور بوديد کمکم ميکرديد به شک خودم غلبه کنم
    يه جمله هم در آخر واسه دوستان ميگم خيلي خوبه آدمي که نه تجربه موضوع مطرح شده را داره و نه صاحب نظره بخواد بي دليل کسي را نا اميد کنه
    آقاي سامي از لحاظ دیگه من واقعااااااااااااااااااااا (بقوله شما دلم ميخواست بازم دستم را رو الف نگه دارم) از شما ممنونم جدي ميگم چرا که حرفاي شما باعث شد من يه تکوني به خودم بدم و تئوريه شما را بشکنم البته با کمک خدا که تا الان هرچي خواستم فقط از خودش بوده و اين بحث را به فال نيک ميگيرم که شايد خدا خواسته شما اين حرف ها را به من بزنيد که همون غيرتي که ازش ميگفتم کمک کنه خودما بسازم
    آقاي سامي بازم ازت ممنونم
    التماس دعا
    واقعا برام دعا کن بتونم
    ممنونم دوست عزیز

3. reza6 نوشته است:

اسلام گفته اگر چيزي را نميدوني پاکه يا نجس به فرض پاک بگير اما گفته گر شک داري نمازتا اشتباهي خوندي بهفرض این بذار که غلط خوندي
    پش شما نيمتونيد به من بگيد تو شکاکي درست بشو نيسي خودتو بکش اگر مشاور بوديد کمکم ميکرديد به شک خودم غلبه کنم
    يه جمله هم در آخر واسه دوستان ميگم خيلي خوبه آدمي که نه تجربه موضوع مطرح شده را داره و نه صاحب نظره بخواد بي دليل کسي را نا اميد کنه
    آقاي سامي از لحاظ دیگه من واقعااااااااااااااااااااا (بقوله شما دلم ميخواست بازم دستم را رو الف نگه دارم) از شما ممنونم جدي ميگم چرا که حرفاي شما باعث شد من يه تکوني به خودم بدم و تئوريه شما را بشکنم البته با کمک خدا که تا الان هرچي خواستم فقط از خودش بوده و اين بحث را به فال نيک ميگيرم که شايد خدا خواسته شما اين حرف ها را به من بزنيد که همون غيرتي که ازش ميگفتم کمک کنه خودما بسازم
    آقاي سامي بازم ازت ممنونم
    التماس دعا
    واقعا برام دعا کن بتونم
    ممنونم دوست عزیز

سلام

من توی این سایت همه کار کردم جز خاطره تعریف کردن که اینم امشب افتتاحش می کنم
    می خوام از غیرت بگم
    اولین تجربه ای که از برخورد با این کلمه توی ذهنم مونده ، مربوط میشه به 5-6 سالگیم ( پیش از دبستانم بود ) که رفته بودیم پارک ارم و اونجا یک آقایی با خانمش دعواش شده بود و احتمالا بهش فحشهای بدی می داد ( متوجه نمی شدم اون موقع ) ولی خوب یادمه که پدربزرگم رفت اون آقاهه رو از خانمش دور کرد و نمی دونم بینشون چی گذشت ( احتمالا آقاهه گفته بود من غیرت دارم و این چیزا ) ولی صحنه ای که یادمه ( خیلی هم ترسیده بوم ) این بود که پدر بزرگ چند بار با تحکم و باصدای بلند فریاد زد " تو اگر غیرت داشتی به زنت چنین حرفهایی نمی زدی ! " یادمه از مادرم پرسیدم " غیرت یعنی چی ؟ " ایشون گفتن " یعنی دوست داشتن ! "
    خدا رحمت کنه اموات شما رو ، سالها بعد فهمیدم ، منظورم مرحوم پدربزرگم این نبوده که توی دنیا زن فاسد پیدا نمیشه ! منظورش این نبوده که اون خانم رو میشناسه و به صحت اخلاقیش ایمان داره ! " بلکه می خواسته به اون آقا بگه ، همه ی غیرت توی دو تا بازوی قوی و سیبیل و اخم و تخم خلاصه نمیشه ! غیرت اونه که به خودت اجازه ندی در مورد ناموس دیگران بد فکر کنی و در مورد زن و بچه خودتم به همچنین . غیرت یعنی اینکه بخاطر حرف چهار نفر خاله زنک که نمیشه در دهنشون رو بست ، با شخصیت و آبروی یک زن بازی نکنی ، غیرت یعنی اینکه وقتی همسرت می بیندت ، احساس امنیت تمام وجودش رو پر کنه نه اینکه از دست بزنت یا صدای بلندت بترسه ... و همینجا از مادر نازنین سپاسگزارم که غیرت رو برای من اونجوری جا انداخت در حالیکه می تونست از غیرت همون چماقی رو بسازه که توی ذهن خیلی از مردهای این جامعه هست و هروقت دلشون خواست توی سر خواهر و مادر و زن و بچه شون می کوبنش

( اگر دوست داشتید برای پدر بزرگم فاتحه بخونید )

برگردیم سر اصل موضوع

دوست عزیز

متنهای شما همه اینجا هست و عجیبه که میگی من درمورد شما و بقیه بدقضاوت نکردم ! یعنی عجیب نیست . من متوجه م که متوجه نیستی ، بدقضاوت کردن یعنی چی و چه ساده میشه با چهارتا کلمه و جمله به دیگران تهمت های عجیب و غریب زد . من به متنی که خطاب به همه ما نوشتی کاری ندارم  ( کاش دکتر صادقی در پاک کردن متنها کمی صبر بیشتری بخرج دهند هرچند که ملاحظاتشون رو کامل درک می کنم ) ، در مورد خود من اما همین یک پست قبل نوشتی که بنده یا دستم به گوشت نمی رسه ( که نفهمیدم علت کاربرد این مثال چی بود ! ) یا از صبح تا شب درحال رابطه جنسی هستم ! دیگه لااقل در مورد خوده من که قبول داری گفتی ، سامی از نظرت دنیا فقط رابطه جنسی هست ! ( البته روی صحبتت با همه بود )

در مورد قسمتی که با زرد های لایت کردم باید بگم .
    بله اسلام گفته که اگر در فلان رکعت شک داشتی ، نمازت رو تجدید کن یا هر دستور دیگه ای اما همین  اسلام یک آموزه خیلی خوب داره به این صورت که " انّ کثیرالشک لا اعتبار بشکه " یا اینکه " کثیرالشک نباید به شکهای خود اعتنا کند " ( حتی در همون نماز ) . مورد شما یک شک ساده نیست شما کثیرالشک هستید و می تونید جستجو کنید که در آموزه های دینی ما کثیرالشک یعنی چه و چه حکمی دارد . ( شاید برات عجیب باشه که چطور منه فاسد به مسائل دینی آشنا هستم ! )

در مورد اینکه شما در مورد من و بقیه چه قضاوتی کردید ، متن ناقصی که از شما کوت شده حی و حاضر هست ( بقیه می تونن مطالعه کنن و ببین منظور دیگری از توش میشد استخراج کرد ؟ ) و البته شخصا که خیلی به این موضوع اهمیت نمی دم ، دیگران هم بعید می دونم براشون مهم بوده باشه ، جز خانم الناز ، یا کسی اون متن رو نخوند یا اگر خوند زیاد درگیرش نشد . شما هم بهتره نگران قضاوت دیگران نباشید . اینجا ما جمع نشدیم که یکی بشه سمبل غیرت و جنم ، اونیکی مصداق فسق فجور . یکی بشه درمانگر و دایره المعارف ، یکی دیگه بقول خودتون روانی و ...
    اینجا ما برای کمک کردن بهم جمع شدیم و
    و
    و
    اگر اون متنی که  بصورت نارنجی از شما کوت کردم به واقعیت بدل بشه ، پیش از اینکه شما خوشحال بشی ، من خوشحال میشم . همه ی علم روانکاوی " عزیزم و فدات شم " نیست . گاهی لازمه طرف رو با ضربات سهمگین از خواب سنگینی که گرفتارش شده ، بیدار کنی . ولی اگر بدت نیاد من هنوزم باورم نمیشه یک فرد بدبین دست از شک و بدگمانی برداره . درست مثل دختر نجیب که تو ندیدی منم این مورد رو ندیدم . تو ثابت کن من اشتباه می کنم ...

بیش از این بهتره با هم دیالوگ نداشته باشیم .
    امیدوارم نجات پیدا کنی . برات دعا می کنم

.............

ضمنا دیگه هیچوقت نگو که تجربه برخورد با آدم بدبین و شکاک رو نداشتم . در مورد هیچکس به این راحتی قضاوت نکن ؛ من هنوزم از غم انگیزترین اتفاق زندگیم چیزی نگفتم و تو نمی دونی که اندوه بزرگ زندگی من رو مردشکاکی ساخت که با تمام وجودم سعی می کردم نجاتش بدم . دوست ندارم بهش فکر کنم هرچند که تو نمی ذاری ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام آقا رضا.منم با حرفایی که آقای سامی زدن موافقم.ولی اینکه اگه کسی حرفای ایشونو تایید کرد یا اینکه با خوندنشون،شمارو یه آدم روانی فرض کنه،باید بگم اینجورام که فکر میکنید نیست.هر کسی به اندازه ی خودش می تونه خوبو بد و از هم تشخیص بده.کسی که نمی تونه تشخیص بده،بدترین چیزو فکر می کنه که همون فکر شماست.البته ببخشید که اینقدر رک گفتم.
    اینکه کسی به شما بگه باید به یک روانشناس برید یا مشکلتونو با یک مشاور در میون بذارید،به نظر شما میشه روانی؟نه پسر خوب.پس چرا وقتی مریض میشیم میریم دکتر؟باید بالاخره یکی دردمونو مداوا کنه یا نه؟اینم همونه.ولی توی جامعه ی ما انگار هنوز خوب جا نیافتاده که روانشناس فقط واسه آدمای روانی نیست.شما راهنمایی خواستید،دوستان دارن به هر نحوی شده به شما کمک می کنن.
    ولی انگار می خواید همه با شما موافقت کنندو حرفتونو تایید کنن.
    یادمه شما گفتید:دوسش دارید و حاضرید همه کار کنید تا این فکرو در موردش نکنید.
    لااقل به خاطر این دوست داشتنی که می گید،این شکو از خودتون دور کنید.سعی کنید نکات مثبتشو ببینید.نه اینکه فقط دست بذارید روی کاری که قبلا حالا کرده یا نه،و فقط و فقط اونو عنوان کنید و دم از غیرت بزنید.غیرت اینایی که گفتید نیست.بیشتر به خودتون توجه کنید که دارید در مورد کی و چی اینجور فکر می کنید

5. 20377718 نوشته است: سلام آقا رضا.منم با حرفایی که آقای سامی زدن موافقم.ولی اینکه اگه کسی حرفای ایشونو تایید کرد یا اینکه با خوندنشون،شمارو یه آدم روانی فرض کنه،باید بگم اینجورام که فکر میکنید نیست.هر کسی به اندازه ی خودش می تونه خوبو بد و از هم تشخیص بده.کسی که نمی تونه تشخیص بده،بدترین چیزو فکر می کنه که همون فکر شماست.البته ببخشید که اینقدر رک گفتم.
    اینکه کسی به شما بگه باید به یک روانشناس برید یا مشکلتونو با یک مشاور در میون بذارید،به نظر شما میشه روانی؟نه پسر خوب.پس چرا وقتی مریض میشیم میریم دکتر؟باید بالاخره یکی دردمونو مداوا کنه یا نه؟اینم همونه.ولی توی جامعه ی ما انگار هنوز خوب جا نیافتاده که روانشناس فقط واسه آدمای روانی نیست.شما راهنمایی خواستید،دوستان دارن به هر نحوی شده به شما کمک می کنن.
    ولی انگار می خواید همه با شما موافقت کنندو حرفتونو تایید کنن.
    یادمه شما گفتید:دوسش دارید و حاضرید همه کار کنید تا این فکرو در موردش نکنید.
    لااقل به خاطر این دوست داشتنی که می گید،این شکو از خودتون دور کنید.سعی کنید نکات مثبتشو ببینید.نه اینکه فقط دست بذارید روی کاری که قبلا حالا کرده یا نه،و فقط و فقط اونو عنوان کنید و دم از غیرت بزنید.غیرت اینایی که گفتید نیست.بیشتر به خودتون توجه کنید که دارید در مورد کی و چی اینجور فکر می کنید

سلام مرسی از جوابتون !
    ببخشید من از شما خواهش میکنم اگر مایلید همه ی پست ها را با (((دقت))) بخونید
    من نه از روانشناس میترسم نه از روانکاوی همینطورم که در بقیه پست ها گفتم حاضرم همه کاری انجام بدم چه برسه به این که ...
    من واسه این گفتم آقای سامی میل بر این داره که منو روانی بخونه چون خیلی اصرار داشت بگن من به عالم و آدم شک دارم و در کل یه بیمار به تمام عیارم
    در کل این بحث جمع شد و منم تصمیم خودمو گرفتم که به خودم کمک کنم از شما هم میخوام دعام کنید (نه در خرف واقعا دعام کنید)
    همین جا هم از سامی عزیز معزرت خواهی میکنم اگه به ایشون بی احترامی کردم یا چیزیا یائشون آوردم (!!!)
    از کمک تک تک دوستان( مخصوصا سامی عزیز که واقعا میگم آرزوی همچین دوستیا همیشه داشم) و شما ممنونم که وقت گذاشتن
    خوش و خزم باشید !!!
    خدا نگهدار

اتمام

6. سلام

آقا رضا در پایان این بحث فقط میخوام یک مطلبی رو کاملا دوستانه بهت بگم.

ما آدمها ، اخلاق و رفتار و نوع نگرشمون به زندگی و .... رو از سه جا گرفتیم....

بصورت ژنتیکی کسب کردیم، از محیط کوچیک خانواده الگو گرفتیم، از اجتماع الگو گرفتیم

ولی هیچوقت روش ما نباید به این سه تا ختم بشه ... نهایتا این ما هستیم که میتونیم روش زندگیمون رو خودمون انتخاب کنیم... مگر اینکه به جبر اعتقاد داشته باشیم و خودمون رو انسانهای مختاری ندونیم.
    اگر حتی اخلاق و رفتاری در ما بصورت ناخوداگاه شکل گرفته باشه، از سنی که تونستیم خوب و بد رو تشخیص بدیم همه چیز دست خودمونه. آخرش ما خودمون مسئول خوب و بد و خوشبختی و بدبختی خودمون هستیم..... و دیگه اونجا نمیشه این ها رو گردن ژنتیک و خونواده و اجتماع انداخت.

پس چون یک انسان مختاریم برای داشتن یک زندگی بهتر بایدنهایت تلاشمون رو بکنیم تا به اون چیزی که لیاقتشو داریم برسیم.... همه ی ما مستحق بهترین زندگی ها هستیم.
    شاد باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید