شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یبوست دائمی

1. سلام آقای دکتر.
    من از کودکی دارای یبوست دائمی بودم و فکر میکردم این حالت طبیعی میباشد.
    در هنگام دفع باید بسیارفشار به خود بیاورم که فکر میکنم این موضوع برایم مشکل ایجاد کرده چون گاهی حس میکنم درهنگام دفع یک رشته رگ کلفت دور مقعد به بیرون زده و به صورت محکم مقعد رو احاطه کرده و مانع دفع میشود. سال قبل پس از مشاهده مدفوع سیاه و مراجعه به پزشک متوجه زخم اثنی عشر شدم و در دوره درمان (به علت وجود هلیکو باکتر) از دفع راحتی برخوردار بودم.
    قابل ذکر میباشد که من 3 سال میباشد که مواد مصرف میکنم و سیگار زیاد میکشم ولی این مشکل یبوست را از قبل و از کودکی داشته ام.
    مدتی است که شبها با صرع شدن دستها از خواب بیدار میشوم و گاه چنان شدید میباشد که فکر میکنم اینبار دیگر همینطور فلج میشوم ولی بعد از چند دقیقه به حالت اول باز میگردد و نکته بعد اینکه گاهی در خواب ریزش آب دهان را ازگوشه لب دارم.

ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

2. aghamahmood نوشته است: سلام آقای دکتر.
    من از کودکی دارای یبوست دائمی بودم و فکر میکردم این حالت طبیعی میباشد.
    در هنگام دفع باید بسیارفشار به خود بیاورم که فکر میکنم این موضوع برایم مشکل ایجاد کرده چون گاهی حس میکنم درهنگام دفع یک رشته رگ کلفت دور مقعد به بیرون زده و به صورت محکم مقعد رو احاطه کرده و مانع دفع میشود. سال قبل پس از مشاهده مدفوع سیاه و مراجعه به پزشک متوجه زخم اثنی عشر شدم و در دوره درمان (به علت وجود هلیکو باکتر) از دفع راحتی برخوردار بودم.
    قابل ذکر میباشد که من 3 سال میباشد که مواد مصرف میکنم و سیگار زیاد میکشم ولی این مشکل یبوست را از قبل و از کودکی داشته ام.
    مدتی است که شبها با صرع شدن دستها از خواب بیدار میشوم و گاه چنان شدید میباشد که فکر میکنم اینبار دیگر همینطور فلج میشوم ولی بعد از چند دقیقه به حالت اول باز میگردد و نکته بعد اینکه گاهی در خواب ریزش آب دهان را ازگوشه لب دارم.

ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

با سلام!
    در مورد یبوست دائمی که فرمودین اول به یک متخصص داخلی و گوارش مراجعه کنید. می تونین از مسهل های ملایم و با دوزاژ پایین ترجیحا طبیعی و نوشیدن مایعات زیاد ، استفاده کنین. استفاده ی کمتر از مواد غذایی مثل شکلات و کاکائو و قهوه و مواد نفاخ و استفاده ی بیشتر فیبر در مواد غذایی خیلی کمک می کنه. داروهای گیاهی مثل سناگل که خیلی کمک کنندست. ولی مراجعه به پزشک یادتون نره!
    چون استفاده ی مرتب و مداوم از انواع مسهل ها می تونه باعث تضعیف سیستم گوارشی و دفعی در فرد بشه.
    یبوست در مراحل بعدی بیماری های زیادی می تونه به همراه داشته باشه که دامنه ی وسیعی ازاین بیماری ها به دلیل فشار بیش از حد به سیستم بدنی ایجاد میشن.
    در مورد بی حسی و خواب رفتن اعضای بدن ، احتمالا به دلیل غلظت خون زیاده که خب این هم از عوارض مصرف سیگار و به طور کلی مواد مخدره! برای حل این مشکل هم مایعات زیاد بنوشید و مصرف مواد مخدر و دخانیات رو کم کنید و ایده آل اینه که مصرف رو به صفر برسونین. چون با این وضع در مراحل بعدی به بیماری های بیشتر و بیشتری دچار خواهید شد و درمان سخت تری خواهید داشت.
    موفق باشی!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام

به احتمال بسیار زیاد شما دچار هموروئید شده اید
    و باید در اسرع وقت به جراح عمومی مراجع کنید .

سر شدن دستها به قضیه ی یبوست و مقعد مربوط نیست و بهتره اون رو از طریق یک دکتر متخصص داخلی پیگیری کنید چون علل مختلفی ( بی اهمیت و پر اهمیت ) دارد .

لطفا مصرف مواد رو قطع کنید .

4. با تشکر از دو دوست عزیز به خاطر پاسخ سریع و صریح.
    فقط 2 سوال.
    1-مسهل های ملایم چیست؟ راستش من تا به حال از هیچ مسهلی استفاده نکردم. وو این گیاه سناگل رو از کجا میتونم تهیه کنم و چه مقدار مصرف کنم؟
    2- در مورد همورئید در سایتتون خوندم ولی میخوام بدونم که شما فکر میکنید که من حتما باید جراحی کنم یا به صورت دارویی قابل درمانه؟ و در صورت درمان نکردن چه عوارضی خواهد داشت.
    در ضمن.حق با شماست.من باید ترک کنم.راستش من اصلا آدم بیکار و بی عاری نیستم که حتی فرصت اینو داشته باشم که تمام روز رو مصرف کنم و این قضیه رو به عنوان یه تفریح داشتم که در 2 سال اخیر به صورت دائمی کردم و میدونم که دارم اشتباه میکنم.):
    بازم از راهنماییتون کمال تشکر را دارم.

5. aghamahmood نوشته است: با تشکر از دو دوست عزیز به خاطر پاسخ سریع و صریح.
    فقط 2 سوال.
    1-مسهل های ملایم چیست؟ راستش من تا به حال از هیچ مسهلی استفاده نکردم. وو این گیاه سناگل رو از کجا میتونم تهیه کنم و چه مقدار مصرف کنم؟
    2- در مورد همورئید در سایتتون خوندم ولی میخوام بدونم که شما فکر میکنید که من حتما باید جراحی کنم یا به صورت دارویی قابل درمانه؟ و در صورت درمان نکردن چه عوارضی خواهد داشت.
    در ضمن.حق با شماست.من باید ترک کنم.راستش من اصلا آدم بیکار و بی عاری نیستم که حتی فرصت اینو داشته باشم که تمام روز رو مصرف کنم و این قضیه رو به عنوان یه تفریح داشتم که در 2 سال اخیر به صورت دائمی کردم و میدونم که دارم اشتباه میکنم.):
    بازم از راهنماییتون کمال تشکر را دارم.

سلام

1- از اونجایی که یبوست و اسهال دائم هردو می تونن مشکلات فیزیکی مقعد رو پیش بیارن پس شما باید یبوستت رو از طریق خوراکی های مسهل مثل آلو و انجیر و ... برطرف کنی اما باید مراقب باشی دچار اسهال شدید و دائم نشی
    از طرفی مصرف مایعاتت رو افزایش بدی . تحرک بدنیت رو بیشتر کنی و غذاهای پرفیبر ( سبزیجات و میوه و نان جو و  ... ) بخوری

2- اما همه اینها در مراحل اولیه و در طول درمان کمک کننده هستند و در حالت کلی درمان اصلی محسوب نمی شوند و راستش الان بعید می دونم با این تجویزات مشکلتون حل بشه . شما باید توسط جراح عمومی ویزیت بشید ، ایشون هستند که می تونن با دقت بگن که آیا به غیر از جراحی برای شماراهی باقی مونده یا خیر ؟
    درصورت درمان نکردن طیف وسیعی از عوارض رو خواهید داشت . از هیچی تا خدایی نکرده سرطان . بهتره با این مورد شوخی نکنید

موفق باشید

6. باسلام خدمت دوستان پزشک فرزن دخترم که حدود دوسال سن داردمدتی است دچار یبوست شده بطوری که موقع دفع انقدر مدفوع خشک است که همراه بادردوگریه است درهنگام تولدبعلت داشتن تیرویید کم کار داروی لوتیرکسین استفاده میکند مادش هم چون شیر نداشت از شیر خشک بیومیل استفاده مکنیم اما این مشکل حدود بسیت روزی میشه که پیش آمده لطفا راهنمایی کنید

7. adell نوشته است: باسلام خدمت دوستان پزشک فرزن دخترم که حدود دوسال سن داردمدتی است دچار یبوست شده بطوری که موقع دفع انقدر مدفوع خشک است که همراه بادردوگریه است درهنگام تولدبعلت داشتن تیرویید کم کار داروی لوتیرکسین استفاده میکند مادش هم چون شیر نداشت از شیر خشک بیومیل استفاده مکنیم اما این مشکل حدود بسیت روزی میشه که پیش آمده لطفا راهنمایی کنید

سلام

دوست عزیز قبلا در این مورد صحبت کردیم . کاش قبل از طرح سوال یکبار جستجو می کردید

یبوست اطفال

http://www.roham.ws/web/ftopicp-19418.html

اسهال و یبوست اطفال

http://www.roham.ws/web/ftopict-4718.html

8. بهتره از برگ ثنا اسیاب شده و زیره مخلوت کنی به همراه 1پیاله ماست و 1 قاشق مربا خوری از مخلوت استفاده کنی و بقیه با اقای سامی موافقم

9. با سلام
    از روغن زیتون استفاده کنید تا راحت شوید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید