شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی ایمانی به همه چیز

1. سلام دوستان راجع به نظر ان عزيز كه فرموده بودند اين سايت يك سايت پزشكي هست با كمال احترام به نظرشون ميخواستم بگم كه از دست دادن ايمان رابطه مستقيم با ارامش و سلامت روان اشخاص دارد پس به نوعي ارتباط پيدا ميكنه چون در صورت نيافتن پاسخ مناسب شخص دچار ترديد و دودلي و استرس و به نوعي مشكلات روان تني ميشود

2. از کش دادن این بحث دیگه خودداری کنید سایت پزشکی هستش و نباید از اهدافش دور بشه این جور بحث ها هم به سواد ما نمیکشه باید متخصص این امور نظر بدن نه ماها !!!!خواهشا تمومش کنید تا از اهداف سایت دور نشیم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. منم با آقای clooney  موافقم . خواهش می کنم دیگه تمومش کنید اصلاً از اولم نباید این موضوع رو مطرح می کردم به قول یکی از دوستان اینجا یه سایت پزشکی هست نه فلسفه و ادیان
    همتون یه جوری آدمو می زنید
    به اون شدتی هم که شماها فکر می کنید من بی ایمان نیستم

4. nooshin69 نوشته است: منم با آقای clooney  موافقم . خواهش می کنم دیگه تمومش کنید اصلاً از اولم نباید این موضوع رو مطرح می کردم به قول یکی از دوستان اینجا یه سایت پزشکی هست نه فلسفه و ادیان
    همتون یه جوری آدمو می زنید
    به اون شدتی هم که شماها فکر می کنید من بی ایمان نیستم

نوشین جان برو خدا رو شکر کن که این لطف رو در حقت کرده و چنین انعطافی بهت داده
    که ایمانت با حرفهای دیگران به چالش کشیده می شه . شک می کنی . تحقیق می کنی و دوباره به یقین می رسی تا روزی که تثبیت بشی
    این حسن وجودی یک انسان است
    اغلب کسانی که شک برایشان معنی ندارد و پنداری از رحم مادر با ریش و سیبیل و تسبیح بدنیا آمده اند . مسلمان واقعی نیستید و فقط مسلمان زاده هستند . تعصب هم تنها چیزی رو که ثابت نمی کنه ، میزان ایمان و اعتقاد هست .

برو خدا رو شکر کن ، آدم ایزوله یا متحجری نیستی که باورهات از 6 سالگی تا 60 سالگی ثابت باقی بماند . نگران این بحرانها و چالشها هم نباش . اینها برای تکامل انسان لازم هستند و هرکس چنین مراحلی رو طی نکرده باشه اساسا یا قدیس است یا ... که کاری نداریم !
    بقول دوستمون ، وجود خدا به ایمان من و شما بستگی نداره پس از شکی که دچارش شدی نترس . مطمئنا اون ایمانی که در پایان راه نصیب کسی مثل تو میشه ، بارها و بارها محکم تر و راستین تر از ایمان من نوعیست که مادرزاد مسلمان یا زرتشیتی یا مسیحی هستم .

خداوند هم چنین ایمانی رو بیشتر می پسنده و در اسلام هم تاکید شده که دین رو هم با تحقیق بپذیرید ...
    پس نگران احوالات روحی و اعتقادیت نباش . مهم اینه که بزودی تثبیت میشه .

پ.ن :
    امیدوارم این تاپیک قفل بشه
    از اولشم جاش توی این سایت نبود . بحث دینی و اعتقادی ، سوادی بیش از سواد یک معلم دینی دبستان یا تجربیات آدمهای بی تجربه ای مثل من می خواد . دفاع بد از یک موضوع کم از تخریب اون نداره . خیلی ها وقتا می خوایم از موضوعی دفاع کنیم اما بدتر ... بگذریم . امیدوارم زودتر تاپیک رو قفل کنند .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. خدا رو شکر که نوشین جان به جواب خودت رسیدی
    ولی عزیزم.........منم به نتیجه خیلی خوبی رسیدم..........دوستی برام پیام گذاشت و گفت که علاوه بر اینکه بی سوادم.........چیزهای دیگه هم بهم نسبت داد
    باید بگم فوق العاده بود.......حس اینکه یه هم وطن درباره دین اجداد و نیاکانش اینطور فکر میکنه.......
    منم فکر میکنم این پست باید کلا حذف بشه........چون وقتی ملتی هنوز میخوان در افکار پوسیده بمونن.......بهتر باقی بمونن........
    ========================
    آقای سامی.........من واقعا متاسفم و معذرت میخوام که اون پست رو قرار دادم........نیمدونستم به جای دوستی همون تخریبی که خودم ازش صحبت کردم ایجاد میکنم.......
    به هر حال ممنون که بیدارم کردید

6. سارا جان یکجوری نوشتی انگار من بهت پی ام دادم و بی ربط گفتم ؟!
    من واقعا نمی دونم جریان چیه و کاش شما هم یکجوری نمی نوشتی که انگار منظورتون منم

بهرحال در اینکه جای این تاپیک اینجا نبود شکی نیست
    و اتفاقا دلیل خوبی شد برای اینکه مشخص بشه چرا بارها گفتیم اینجا جای بحث دینی نیست .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سامی جان منظور خانم سارا من بودم
    احتمالا سو تفاهمی پیش اومده و باز هم قضاوت تند و ضالمانه و قصاص قبل جنایت
    من اگر در این تاپیک به کسی توهین کردم چه از طریق پیام و چه با دادن پست معذرت می خوام
    و خواهش میکنم بعد پست من کسی پست دیگه نده که قضیه تموم شه و سو تفاهم دوباره پیش نیاد و تاپیک قفل شه
    با تشکر

8. سلام نمی دونم چی .... ولی اینو میدونم وقتی چشامو می بندم آخر و ته تاریکی یه نوری می بینم ...اون نور چیه ..... نمی دو نم .. حس میکنم ..... اون منجی ... عشق .... هستی ..... و  خدای منه

9. hanibabo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان...

من درباره خداوند حرفی نمیتونم بزنم...با اینکه وقتی سوالی از استادان دانشگاه میپرسیم که برادر من چرا خداوند فلان دستور و داده که عقلا درست نیست ...میگن چون خداس...میگیم خوب همون خدا هم گفته فکر کنین با خرد به همه چیز نگاه کنین ...باز هم جواب های کلیشه ای دریافت میکنیم!!!اما در کل ..چرا ...خدایی هست...

اما امروزه به دینی که ما داریم...هر دینی ...اسلام..مسیحیت.....یا هر دین معتبر دیگه...نمیشه اعتماد کرد...چون اگر دین از جانب خداوند باشه چرا این همه ما مفتی داریم که هر کی یه جور تصمیم میگیره؟

چرا ...شاید برای مثال...اسلام دین خوبی بوده باشه...اما ما در حال حاضر که سندی دز موردش نداریم...به جز چند تا کتاب...که مخالف اون کتاب ها هم بسیار هستن...

اگر کسی میتونه منم راهنمایی کنه...

یا حق

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید