شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش شدید در گوش و حلق و بینی؟؟؟؟

1. سلام ,
    من 4-3 ساله که هر چند وقت یک بار دچار خارشهایی مثل حساسیت میشم, مثلا به مدت چند هفته هر روز صبح که از خواب پا میشم تا چند ساعت احساس خارش شدید در مجرای بینی دارم, و به دنبال این خارش عطسه و آبریزش بینی , و گاهی(خیلی به ندرت) گوشه ی چشمهام می خاره, 3 سال پیش خارش شدید در ناحیه گوش و ته گلو(نزدیک گوش) داشتم که حدودا 1 ماه ادامه پیدا کرد, ولی بعد از 1ماه کاملا برطرف شد؛ اما الان حدودا 3 هفته اس که هر سه تا به شدت می خاره!! یعنی از صبح که بیدار میشم به دنبال احساس خشکی شدید در بینی و بعد سوزش و خارش و عطسه و آبریزش بینی تا عصر ادامه پیدا می کنه و داخل گوش و ته حلقم جایی که به گوش نزدیکه شدیدا می خاره, و گاهی اوقات هم چشمهام....
    باید اضافه کنم نزدیک 7 ساله که تو خونه گربه داریم, ولی همون طور که قبلا هم عرض کردم هر چند وقت یک بار این حالت بهم دست میده, الان بعد از 10 ماه اینطوری شدم, به نظر شما می تونه حساسیت خوراکی باشه؟؟

2. سلام

پیدا کردن ریشه حساسیت واقعا کار دقیق و زمانبری هست
    به این راحتی نمیشه گفت مشکل چیه . اگرچه اگر برید دکتر احتمالا در وهله اول همه کاسه کوزه ها رو سر اون گربه بنده خدا می شکنن و بهتون می گن بیرونش کنید و اون بیچاره هم آواره میشه و ... اما مشکل شما احتمالا حل نمیشه
    حساسیت علل مختلفی داره
    غذا
    گرد و غبار
    عطر
    باد و طوفان و گرده گل و گیاه و ...
    عفونت و بیماریهای داخلی ( کبد و کلیه و ... )
    و هزار چیز دیگه

بهترین کار اینه که به متخصص بیماریهای آلرژیک رجوع کنید و البته اونجا هم نباید عجله به خرج بدید چون نیاز به بررسی دقیق داره . این وسط سیتریزین یکی از بهترین آنتی هیستامین هاییست که در مورد بیماریهای آلرژیک دیدم ولی در مورد استفاده از این دارو هم از متخصص مشورت بگیرید .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلام
    دوست گرامی ضمن تایید اظهارات جناب آقای سامی ،به تجربه ثابت شده وجود حیوانات مخصوصاً گربه و موی آن ، بسته به قدرت جسمی فرد، موجب حساسیت و بیماری گردیده لذا با عنایت به توضیحات شما،در صورت امکان از نگهداری این حیوان خودداری کنید.این توصیه به بنده ضمن مراجعه به دکتر فوق تخصص گوش و حلق و بینی شده است. ضمناً همسر بنده دوستی داشت که به نازائی دچار بوده و پس از ده سال و مراجعه متعدد به متخصصین مختلف بچه دار شد و متوجه گردید که موضوع از  وجود موی گربه  در داخل رحم  ،که در دوران نوجوانی با آن مانوس بوده ، آب خورده است.(البته نقل قول ایشان را مطرح کردم و نظر نهائی میبایست از طرف متخصص مربوطه و با معاینه دقیق صورت پذیرد.)  
    به هرحال رجوع به متخصصین مربوطه کاریست که میبایست انجام داد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. فرمایشات جناب aliyan کاملا متینه
    یعنی هم آلرژی به حضور جانوران خانگی ممکنه هم نازایی که فرمودند در ارتباط با گربه ( البته گاهی ) اما عرض من این بود که متاسفانه در ایران اولین کاری که می کنن اینه که با تشخیص احتمالیشون ، اون حیوان خانگی رو دربه در می کنن . فارغ از اینکه حیوانات ( بخصوص گربه های نازنین ) حق زندگی دارند و در اغلب موارد مثل یک نوزاد 6 ماهه به مراقب احتیاج دارند . من با اینکه فوری بریم سراغ گربه مشکل دارم نه با اینکه اساسا آیا گربه می تواند عامل آلرژیزا باشد یا خیر ؟

نقل قول از خودم :

اگرچه اگر برید دکتر احتمالا در وهله اول همه کاسه کوزه ها رو سر اون گربه بنده خدا می شکنن و بهتون می گن بیرونش کنید و اون بیچاره هم آواره میشه و ... اما مشکل شما احتمالا حل نمیشه .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با تشکر از نظرات شما, من هم فکر می کنم مشکل من از گربه نیست, چون من 7 ساله که با گربه زندگی می کنم ولی 3_4 ساله که مشکل حساسیت پیدا کردم, و با وجود اینکه گربه همیشه تو خونه اس (ضمنا این گربه اجازه ورود به محدوده ی اتاق خواب بنده رو نداره و اونجا میشه گفت عاری از موی گربه اس) , ولی هر چند ماه یک بار این اتفاق برای من میفته؛ دوستی دارم که به گربه آلرژی داره و هر بار میاد اینجا بی وقفه عطسه میزنه, البته حساسیت شدت و ضعف داره, ولی چرا باید نزدیک 1سال بره و برنگرده در حالی که عامل حساسیت سر جاشه؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید