شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به حمام هنگام پریود!

1. با سلام
    اگه دختری هنگام پریود به حمام برود چه اتفاقی می افته؟
    اخه دوست من بیشتر موقع هنگام پریود میره حموم میگه خوشم نمیاد وقتی پریودم تا 1هفته نرم حموم و نجس میشم! (البته واسه 10دقیقه میره).
    وقتی بهش میگم ممکنه واست خطرناک باشه میگه نمی تونم  تحمل کنم و ایشالا مشکلی پیش نمیاد!!!! در صورتی که خودش هم میدونه خطرناکه!
    ممکنه توضیح بدین؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام رفیق
    زیاد نگران نباش........10 دقیقه اونم به حالت ایستاده هیچ مشکلی پیش نمیاره.......امروزه کدوم دختری رو میشناسی که بتونه یک هفته بدون حمام سر کنه؟؟؟؟؟؟؟
    چند نکته
    1- هنگام حمام ایستاده باشند و از نشستن خود داری کنن
    2- از وان استفاده نکنند
    3- با فشار اب رو به سمت واژن نرانند.......

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  3. با سلام

در طول دوران قاعدگي استحمام و شستشوي تمام بدن بلا مانع است
    حمام كردن در دوران قاعدگي:

- در روزهاي عادت ماهانه و هنگام خونريزي، حمام كردن روزانه نه تنها ضرري ندارد بلكه ضروري نيز مي‌باشد و باعث از بين رفتن بوي ناخوشايند بدن و رفع خستگي و كسالت مي‌گردد.

- توجه داشته باشيد كه در هنگام استحمام، از نشستن در كف حمام خودداري كنيد و به شكل ايستاده حمام كنيد

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  4. مرسی از کمکی که کردین خوشحال شدم!

5. به نظر من چون بعضي از خانوما تو دوران قاعدگي دچار يه بدي مثل بي حوصلگي ، افسردگي و ... مي شن .... اتفاقاً استحمام با آب گرم براي چند دقيه و به گفته دوستان سرپائي هيچ مشكلي نداره و برعكس اون حس اولي رو كه گفتم از بين مي بره...

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. ببخشید من متوجه نمیشم اینا که گفتید یعنی چی؟
    چرا نباید خانوم ها در این حالت تو حمام بنشینند؟ با نباید آب را با فشار به داخل وارد کنند؟
    اینکار که باعث شسته شدن آن ناحیه می شود و تمیز شدن می شود!

7. سلام.
    كلاً گرما باعث انبساط ماهيچه هاي رحم مي شه و همين عامل موجب بروز خونريزي بيش از حد معمول مي شه.براي همين نبايد تو اين حالت زياد تو حمام موند و در ضمن چون در حالت قاعدگي يه اصطلاحي هست كه ميگن دهانه رحم براي خروج خون تو اون مدت قاعدگي باز هستش به همين دليل ممكن ديواره هاي رحم كه در حال خونريزي مي باشند بوسيله آب عفونت بگيره و به اصطلاح مي گن رحم طرف آب كشيده و چرك كرده. لذا در اين مدت از نشتن در حمام ، كيسه ، سنگ پا و ... را كنار بگذاريد و با يك شامپو سر و ته قضيه رو هم بياريد.
    براي همين در حالت ايستاده امكان رسيدن آب به داخل رحم خيلي كم هستش . و به همبن دليل مي گن تو اين حالت  10 دقيقه سرپائي بريد حموم مشكلي ايجاد نميشه .

8. با سلام
    دوست عزیز ضمن تایید اظهارات دوستان با توجه به اینکه هر مجرائی در بدن مانند گوش،دهان،بینی،منفذ آلت تناسلی،حتی بریدگیها ،راهیست جهت ورود انواع و اقسام میکروبها،ویروسها و ... و از طرفی دهانه رحم نیز تقریباً منفذ بزرگی برای اینگونه خطرات هست ،و از طرفی دیگر کف حمام و اصولاً تمامی سطوحی که غیر بهداشتی میباشند حتی آب استخر های غیر استاندارد و شلوغ ،همگی موجبات بیماری این دستگاه مهم و حساس خواهند شد،وضمناً چون ساختار رحم بانوان ،حالتی مکش وار دارد لذا ورود وسرعت میکروبها نیز تسریع میشود. پس بدلایل بالا توصیه اکید شده که خانمها بدون پوشش (حتی باپوشش هم) بر روی سطوح آلوده جلوس نفرمایند ضمناً از رفتن به استخرهای شلوغ و غیر بهداشتی جداً خودداری کنند.سایر اطلاعات رو هم که دوستان به تفضیل اظهار داشته اند.
    موفق باشید.

9. یکی از مواردی که باید گفت این است که من در یکی از سایتهای پزشکی خوندم که حمام کردن در دوران قاعدگی یکی از دلایل بوجود آمدن کیستهای تخمدانیست پس بهتر است در این دوران اولا شستشوی بیش از حد واژن انجام نشود وحمام کردن شخص خیلی سریع وسر پایی انجام شود.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  10. dxb050 نوشته است: با سلام
    اگه دختری هنگام پریود به حمام برود چه اتفاقی می افته؟
    اخه دوست من بیشتر موقع هنگام پریود میره حموم میگه خوشم نمیاد وقتی پریودم تا 1هفته نرم حموم و نجس میشم! (البته واسه 10دقیقه میره).
    وقتی بهش میگم ممکنه واست خطرناک باشه میگه نمی تونم  تحمل کنم و ایشالا مشکلی پیش نمیاد!!!! در صورتی که خودش هم میدونه خطرناکه!
    ممکنه توضیح بدین؟

با سلام
    حمام کردن در دوران پریود به شرطی که زیاد طولانبنباشه و با اب سرد نباشه هیچ مشکلی پیش نماره البت اینم بگم که چون امادگی رحم در این دوران برای عفونت زیاده بهتر  سر پایی حمام کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید