شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اينده به مشكل بر ميخورم ؟؟؟؟؟؟؟؟

1. سلام دوستان
    من حدود يه ماه پيش رفتم خواستگاري و بنا به مشكلاتي آزمايش خونمون جواب نداد و چندين مرحله طول كشيد و هنوز هم جواب قطعي نگرفتيم.
    راستش امكان اينكه هر دو تامون تالاسمي خفيف داشته باشيم هس ، با اين حال ميگن ميشه ازدواج كرد ولي بايد تحت نظر پزشك بود واسه هر زايمان ، خلاصه از دوستان ميخوام ببينم كسي هس كه با اين شرايط ازدواج كرده باشه يا نه؟
    اگه هس بهم بگه كه آينده به مشكل بر نميخوريم ،‌چن نميخوام از رو احساسات تصميم بگيرم و آينده به مشكل بر بخورم.
    مخصوصا از بخش سوالات زنان استفاده كردم كه خانمهاي عزيز بهم جواب بدن ،‌اخه ميخوام مشكلمو از ديد اونا ببينم.
    ممنون ميشم جوابمو بدين.

2. سلام

در مورد آزمايشات خون قبل از ازدواج گفته شده اگه هر دو نفر تالاسمي ماژور داشته باشن كه صدر در صد بچه ماژور ميگيره اگه يكي مينور (خفيف) و اون يكي سالم باشه كه مشكلي نيست
    و اگه هر دو مينور باشند ميگن ممكنه بچه ماژور بيگيره
    اما اصولا قبل از ازدواج  با چند دوره قرص و آمپول و دارو مشكل  زوجين تا حدي بر طرف ميشه

ولي بايد در دوران بارداري همسرتان تحت مراقبت باشه كه اگر مشكوك به ماژور در جنين بشوند سريعا سقط انجام ميشه

من فكر ميكنم كمي با تامل و مشاوره بيشتر اين ازدواج رو انجام بدهيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. فقط به حرفای lili_b درصد اضافه کنم  مورد اول که صد در صد بچه ماژور میشه.
    مورد دوم یکی مینور و یکی سالم 50٪ احتمال داره بچه مبتلا به تالاسمی مینور باشه و 50٪ احتمال سالم بودن بچه هست.
    و در حالت سوم اگر هر دو فرد مبتلا به تالاسمی مینور باشند 25٪ فقط احتمال داره بچه مبتلا به تالاسمی نباشه یعنی سالم باشه و 25٪ احتمال داره مبتلا به تالاسمی ماژور بشه و 50٪ هم احتمال داره بچه مبتلا به تالاسمی مینور باشه.

4. سلام
    در امر ازدواج هیچ منعی وجود ندارد(منع قانونی)شاید دو نفر هر دو مینور باشند و با اگاهی از بیماری خود ازدواج کنند.این ازمایشات برای جلوگیری از به دنیا امدن فرزند ماژور از دو مینور است که هزینه های سرسام اوری برای درمان و ادامه زندگی فرزند مبتلا در پی خواهد داشت.

مشاوره ژنتیک عبارت است از یک فرآیند آموزشی که به افراد مبتلا یا در معرض خطر کمک می کند تا طبیعت اختلال ژنتیکی (‌بیماری وارثتی ) و نحوه انتقال آن را بشناسند و موضوعات مرتبط با درمان این بیماریها و تنظیم خانواده را بهتر درک کنند .
    از اصلی ترین اهداف مشاوره ژنتیک ، مشخص کردن خطر وقوع یا تکرار یک بیماری ارثی در هر حاملگی است . تمام افرادی که هر یک از موارد زیر را در خود یا اجداد خود دارا هستند ، قبل از تصمیم به ازدواج یا قبل از بچه دار شدن یا در حین حاملگی و یا بعد از زایمان باید تحت مشاوره ژنتیک قرار گیرند ( که البته بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج و یا قبل از بچه دار شدن باشد ):
    ازدواجهای فامیلی
    حاملگی در سن ۳۵ سال یا بالاتر
    وجود نقایص مادرزادی
    عقب ماندگی ذهنی یا تأخیر در رشد
    کوتاهی بیش از حد قد و سایر اختلالات رشدی
    نازایی یا سقطهای مکرر در زنان و عقیمی در مردان
    ناتوانیهای جسمانی که در هنگام بلوغ شروع شده اند
    سرطانها ، برخی بیماریهای قلبی ، فشار خون بالا و بیماریهای دیگری که ارث در آن دخیل است مانند دیابت
    اختلالات سوخت و ساز بدن
    اختلالات رفتاری
    بنابراین مشاوره ژنتیک به خانواده ها و افراد کمک می کند تا :
    نقش توارث را در بیماریها بشناسند و خطر تکرار بیماری را در خویشاوندان و فرزندانشان بدانند .
    حقایق پزشکی درباره بیماریهای ارثی را درک کنند ( نحوه تشخیص ،‌عاقبت بیماری وراثتی)
    راههای در دسترس برای برخورد با خطر موجود را بشناسند .
    بهترین راه چاره را که با اهداف ، ارزشها و اعتقادات خانواده منطبق باشد بیابند .
    موفق باشید

5. دوستان اينا رو كه همه خودم ميدونم يعني اونقدبهم گفتن تو اين مدت كه شدم استاد ، ولي من ميخوام بدونم كسي هس كه با اين شرايط ازدواج كرده باشه؟
    ميخوام بدونم زندگيش چطوريه؟ اذيت نميشه ؟‌ در كل ميخوام نظرشو بدونم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید